10 чесних порад травматолога, які ви не почуєте в лікарні

У Твіттері травматолог чесно розповідає факти зі своєї практики. Вони всі досить страшнуваті. Вибрали вам 10 найцікавіших з них:

  1. У природі не буває тріщин кісток. Всі тріщини — це насправді справжні переломи, це обман, щоб ви не так сильно боялися.
  2. Якщо вам пощастило і ви відрубали собі пальчик цілком, візьміть його з собою. Швидше за все, його можна буде пришити назад, але тут вже ніяких гарантій. Палець може не відчувати після реімплантації, деякі відмовляють.
  3. Якщо вам пощастило ще більше, і зачепили вже щось побільше ніж пальчик, нічого не чіпайте і телефонуйте 103. Завдяки сучасним технологіям, ми повернемо вам руку / ногу. Але травматологи дуже прагматичні.
  4. За вашу руку боротимуться до кінця, а ось з ногою якщо справа не дуже, то простіше відрізати. Я серйозно, протезування нижніх кінцівок досить непогано розвинене, а ось чи готові ви пережити 3 роки реконструктивних операцій, велике питання.
  5. Поради пристібатися в машині зовсім не від великої любові до виробників ременів. За статистикою, якщо ви покинули салон автомобіля через лобове скло, ваші шанси приблизно 20%.
  6. За особистими спостереженнями, максимальний поверх, з якого людина може впасти і вижити, — п’ятий. Вище вже дуже малоймовірно. Хоча були випадки, коли людина вижила після падіння з сьомого поверху.
  7. Про сказ. Краще не нехтувати щепленнями. В Україні близько 100 людей (на кшталт) вмирає від сказу щорічно, повірте, це не та смерть, якою варто померти.
  8. Найбільша дурість, яку ви зможете зробити, отримавши травму на роботі, так це сказати, що ви впали не на роботі. Виробнича травма — золота жила для працівника, але зараз всі так бояться втратити роботу, що часто під тиском роботодавця пишуть, що впали де завгодно, тільки не на роботі
  9. Перелом ребер в 40% взагалі не видно на первинних рентгенограмах.
  10. Найгірше, що може трапитися з людиною після операції на кістках, — це інфекція. Якщо інфекція потрапила в кістку, вона там і залишиться рівно до тих пір, поки ця кістка знаходиться в організмі. Прибрати мікробів з пористої і складно влаштованої кісткової тканини практично неможливо.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  13 речей, які ви повинні видалити з Фейсбуку