А Ви знаєте які помилки повністю змінили хід історії?

Чи траплялося у вас так, що одна лише маленька помилка повністю змінювала день? Або будь-яка подія зривалася через збіг обставин? Ми розповімо вам про десять помилок, які стали причиною серйозних катастроф.

1. Через день народження дружини Роммеля змінився хід Другої світової війни.

6 червня 1944 року у дружини Роммеля був день народження. І за збігом обставин саме тоді генералу Ервіну Роммелю надійшов наказ від самого Адольфа Гітлера охороняти узбережжя на півночі Франції. Однак, генерал не сумнівався — в погану погоду противники перенесуть висадку в Нормандії на інший день. Ну а він, вирішив не відкладати святкування дня народження своєї дружини.

І саме тоді солдати Союзників застали їх зненацька. Вони захопили 5 пляжів на нормандському узбережжі, в бою було вбито кілька тисяч фашистських солдатів.

Коли ж Роммель з’явився на місці битви, він попросив підтримку танків, але для її отримання необхідно було дозвіл Гітлера. Під час нападу Союзників він спав, і ніхто не наважився його розбудити.

2. Помилка в перекладі, яка спровокувала бомбардування Хіросіми.

Першого в світі атомного бомбардування могло і не статися, якби не груба помилка перекладача.

У Постдамській декларації Союзники вимагали повної капітуляції від Японії. Її прем’єр-міністр написав у відповідь лист, де містилося слово «мокусацу», що має кілька значень. У своєму листі прем’єр-міністр повідомив, що подумає над вимогою Союзників.

Однак перекладач переклав його як відкидання цієї вимоги. А через 10 днів США скинули на Хіросіму атомну бомбу.

3. Крах Титаніка.

Це трагедія стала однією з найбільших і пам’ятних. І до цього дня щодо Титаніка ведуться суперечки і проводяться дослідження. З’ясувалося, що аварії корабля могло не статися, якби не одна дрібниця.

У день відправлення судна в плавання керуюча компанія прийняла рішення замінити одного з офіцерів корабля. А в кишені його форми знаходився ключ від комори, де зберігалися біноклі. Передати його своїм колегам він просто забув. Так народилася версія, що якби у співробітника, що відповідає за прокладання маршруту був бінокль, він побачив би айсберг, і зіткнення не сталося.

ЧИТАЙТЕ:  Дружина дізналася, що у чоловіка є коханка і влаштувала йому на день народження подарунок, який він ніколи не забуде

4. Перша світова війна почалася через поворот «не туди».

Вбивство ерцгерцога Франца Фердинанда поклало початок Першої світової війни. Але він міг би залишитися в живих, якби не помилка його шофера.

Ерцгерцог прямував в лікарню до своїх родичів. Його шофер збився зі шляху, повернув не туди і помилково провіз його повз кафе, де сидів Гаврило Принцип, який чекав вдалої можливості.

І таку можливість він не упустив. Спочатку Гаврило одним пострілом убив Франца Фердинанда, а потім його дружину.

5. Продаж Аляски.

Росіяни вважали Аляску марною, тому при першій нагоді продали її США за 7,2 млн в 1867 році. Дуже скоро в проданій Алясці почався видобуток золота. Росіяни досі кусають лікті через це, адже на Алясці зараз добувають не тільки золото, а й нафту.

6. Відкриття пеніциліну.

Це єдина помилка, яка виявилася корисною і змінила життя в кращу сторону. Пеніцилін, на основі якого до сих пір виробляють антибіотики, був відкритий Олександром Флемінгом.

Свої дослідження він проводив в брудній лабораторії і одного разу зауважив на тарілці цікаву бактерицидну цвіль. Саме через недотримання Флемінгом гігієни, людство отримало такі важливі ліки!

7. Мисливець, який заблукав, влаштував пожежу в Каліфорнії.

Ця пожежа входить в список однієї з найбільших в історії Каліфорнії. Каліфорнійський мисливець загубився в лісі. Щоб зігрітися, він розпалив багаття, але вогонь не на жарт розбушувався, як підсумок — було знищено 1200 квадратних кілометрів лісу, тисячі будинків і 14 життів людей.

8. Велика лондонська пожежа сталася через пекаря.

Велика лондонська пожежа сталася через те, що пекар відволікся. Його неуважність коштувала цілого міста, яке вважалося найбільшим в ту епоху.

9. Падіння Берлінської стіни.

Східно-німецький політик перед своїм виступом невірно прочитав текст. У підсумку замість того, щоб розповісти репортерам про послаблення пропускного режиму між Східною і Західною частиною Німеччини, він оголосив про повне скасування пропускного режиму. Лише мить, і натовп вже почав трощити Берлінську стіну.

ЧИТАЙТЕ:  Всесвіт виконує всі бажання, ти тільки попроси

10. Епідемія чуми в Лондоні.

До того, як трапилася Велика пожежа, в Лондоні відбулася інша, не менш серйозна катастрофа. Коли в місті почалася епідемія чуми, лондонці порахували, що виною тому кішки. Жителі вбили всіх до єдиної кішки, і це дало зворотний ефект, адже чуму переносили щурі, а кішки були головними їх винищувачами. Як підсумок, за півтора року від чуми померли 100 000 жителів.

А ви знали про ці помилки, які стали причиною таких жахливих подій?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ