10 кланів-сімей, які володіють нашою планетою і долями

Ви напевно чули теорію про те, що практично всі гроші світу зосереджені в руках найбагатших сімей. Одні витрачають мільйони на свої забаганки, а інші вважають за краще тихий замкнутий спосіб життя. Але є те, що їх об’єднує: статус в суспільстві, який оповитий всілякими таємницями. Хтось вважає, що саме клани вершать долю нашої планети і керують главами держав. А хтось — що вони ведуть свою підкилимну політичну гру.

Ми вирішили пограти в конспірологів і зробили підбірку сімей, які керують цим світом (але це не точно).

Рокфеллери

Про стан клану Рокфеллерів ходять легенди. Ніхто точно не знає загальний розмір статку родини, але за чутками він варіюється від $ 1 до 3 трлн. Популярність клану приніс Джон Рокфеллер, перший в історії доларовий мільярдер. В кінці XIX століття родина контролювала 90% нафти на ринку США. Практично всі сучасні нафтові компанії Америки ведуть свій початок від Рокфеллерів.

Дві світові війни тільки зміцнили добробут сім’ї. Вона допомагала як Німеччині, так і коаліції союзників. Зараз крім банківського і нафтового бізнесу Рокфеллери активно займаються благодійністю і криптовалютою.

Прихильники теорії змови вважають членів сім’ї головами таємного Світового уряду і прихильниками ідеї про «золотий мільярд».

Моргани

Шанувальники різних політичних теорій припускають, що клан Морганів визначає політичний курс США і контролює всі банки світу.

Родоначальник клану Морганів, Джон Пірпонт Морган, заснував в США першу фінансову імперію. Він торгував зброєю за часів Громадянської війни, за що ледь не потрапив під суд. А в 1907 році запобіг крах банківської системи.

І до цього дня члени клану Морганів продовжують бути найвпливовішими банкірами. Філії їх банків є не тільки в США, але і в Європі. Члени сім’ї керували компаніями «Дженерал Моторс» і «Дженерал Електрик».

Саудівці

Саудівці — це королівська династія, яка править Саудівською Аравією з 1932 року. Сьогодні главою сім’ї є король Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд, а загальне число саудитів досягає 25 тис. осіб.

Глава сім’ї володіє практично абсолютною політичною владою, а члени сім’ї займають важливі урядові і військові посади. Саудівці можуть забрати будь-яку посаду всередині країни. В руках родини перебуває 20% загальносвітових запасів нафти.

Ротшильди

Ротшильди були однією з найбагатших сімей вже за Наполеона I. Заснував династію Амшель Майєр Ротшильд. У Німеччині він побудував великий банківський бізнес і створив свою фінансову імперію. Вмираючи, Амшель залишив своїм спадкоємцям заповіт, в якому виклав свої погляди на управління імперією. І ось уже понад 200 років Ротшильди дотримуються цих правил.

Навколо сім’ї витають різні чутки і теорії. Одні стверджують, що сім’я контролює все багатство світу і фінансових установ. Інші — що саме Ротшильди заохочують і спонсорують більшість воєн.

Сучасний стан Ротшильдів оцінюється приблизно в $ 2 трлн. Вони займаються інвестиціями, трейдингом, банківською сферою. Родині належать кілька виноградників, підприємств, що займаються видобутком нафти і природного газу.

Барух

Статок Барух менший, ніж Ротшильдів і Рокфеллерів, але ось впливу набагато більше. Засновник клану Баруха, Бернард Барух, був радником п’яти президентів США і великим другом Уїнстона Черчилля. Саме він придумав термін «холодна війна», курирував проект створення атомної бомби і міжнародного Агентства по атомних розробках. Баруху приписують створення ідеї Світового уряду.

Про спадкоємців імперії Баруха мало що відомо. У нього було 2 дочки і син. Син Бернард Барух — молодший помер у 90-х роках минулого століття. Немає ніяких достовірних відомостей про онуків і правнуків Бернарда. Подейкують, що їх спеціально приховують, але Барух все ще керують владою США.

Уолтон

У 1962 році підприємець Сем Уолтон відкрив перший магазин Walmart. І тим самим вписав себе в список найбагатших людей світу. Згодом мережа магазинів Walmart стала найбільшою в США.

Після смерті Сема Уолтона керувати компанією почали його дружина і четверо дітей. Крім мережі супермаркетів, Уолтон керують «Арвест-банком». Їм належать колекція творів мистецтва і благодійний сімейний фонд.

Віндзор

Віндзор — королівська сім’я Великобританії. Зараз главою будинку Віндзорів є королева Єлизавета II. Вона — глава англіканської церкви і Верховний головнокомандувач Збройними силами Великобританії.

Крім Англії, Єлизавета II є чинним монархом в 15 незалежних державах. Рейтингам королеви може позаздрити будь-який політик. І це не дивно. Всі члени королівської сім’ї ведуть скромний спосіб життя, служать в Збройних силах і займаються благодійністю.

Мердок

Медіамагнати Мердока почали будувати свою імперію в Австралії. Кіт Мердок був політичним оглядачем в одній з газет Мельбурна. Кіт був призначений головним редактором, збільшив тираж видання і став генеральним директором.

Його син Руперт теж став журналістом. Підім’явши під себе провідні видання Австралії, Мердок створив медіахолдинг «Ньюс Корпорейшн». Зараз Мердоку належать кінокомпанія 20th Century Fox, телеканал Fox News, соціальна мережа My Space і фондова компанія Dow Jones. «Ньюс Корпорейшн» звинувачували в незаконному прослуховуванні телефонів королівської сім’ї, знаменитостей, а також підкуп співробітників поліції і спецслужб.

Руперт — дуже популярна особистість в поп-культурі. Він став прототипом лиходія в бондіані «Завтра не помре ніколи», прообразом медіамагната Логана Роя в серіалі «Спадкоємці», згадувався в серіалах «Теорія Великого вибуху» і «Сімпсони».

Оппенгеймер

Оппенгеймер належить більшість запасів алмазів і золота. Засновник клану, Ернест Оппенгеймер, переїхав жити в місто Кімберлі, що в Південній Африці. Там він став спочатку мером міста, а потім очолював одну з компаній, в якій видобувають алмаз. Незабаром Ернест захопив світовий ринок з видобутку і збуту алмазів.

Зараз алмазною імперією керує онук Ернеста, Нік Оппенгеймер. Сім’я займається видобутком і продажем не тільки алмазів, а й золота, залізної руди, платини і промислових мінералів.

Прітцкера

Сім’я єврейських емігрантів переїхала з Києва в Чикаго в 1881 році. Прітцкерам належить корпорація Hayat. Це готельна компанія, яка продає готелі і тури на курорти. До корпорації входять 777 готелів в 54 країнах світу.

Прітцкера заснували свою премію в галузі архітектури. Зараз вони живуть в Чикаго, де сформували свою архітектурну школу. Багато в чому сім’я визначає зовнішній вигляд міста.

А ви вірите в те, що світом керують багаті сім’ї або таємний уряд?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  У Туреччині придумали закон для бабусь, про який мріяв весь світ