10 легендарних винаходів Леонардо да Вінчі

Історія зберегла безліч геніальних людей, які своїми ідеями заглядали на багато століть в майбутнє. На жаль, в роки їхнього життя технології і матеріали були на досить низькому рівні, що не дозволяло втілити всі дивовижні задуми в реальність.

Великі винаходи Леонардо да Вінчі набули резонансу на весь світ, але так і залишилися проектами на папері (ескізи, замітки і діаграми). Насправді ремесло інженера було вигадувати, а не створювати руками, тому практично жоден винахід не послужив суспільству. Про напрацювання стало відомо посмертно або ж у вигляді сучасних проектів плагіаторів.

Розглянемо, як Леонардо да Вінчі передбачив свою епоху унікальними і корисними винаходами.

10

Робот-лицар

Унікальна на той час концепція дозволяла створити першого роботизованого гуманоїда в п’ятнадцятому столітті. Геній уважно вивчав людську анатомію, для чого доводилося навіть фізично копатися в померлих. В процесі було виявлено, що саме м’язи і суглоби рухають кістковий апарат, що і послужило принципом в основі робота-машини.

За деякими даними Лео, на відміну від інших проектів, цей реалізував фактично, тобто зміг перенести напрацювання з паперу в натуральне втілення. Приховувати це нововведення було вигідно, проте, робот-лицар дійсно проіснував, розважаючи багатіїв на місцевих вечірках. Згідно зі спогадами очевидців, кіборг міг клацати щелепами, ходити і навіть сидіти. В основу принципу робота були покладені шестерінки і шківи.

9

Повітряний гвинт

Один з найдивовижніших винаходів великого Да Вінчі. Гвинт зовні представляв літальний апарат — масивну вертушку, яка повинна була працювати за принципом вертольота. При цьому лопаті повинні були виготовлятися з льону. При швидкому розкручуванні рослинні елементи могли забезпечити потрібні аеродинамічні властивості і тягу, щоб підняти машину вгору. При цьому повітряна подушка виробляла б тиск під кожною лопатою.

Сучасні вчені тверезо підходять до даної розробки і запевняють, що повітряний гвинт так і не міг би стати дійсно «повітряним».

8

Місто майбутнього

У період проживання в Мілані Леонардо Да Вінчі зафіксував масивні сплески чуми в великих європейських містах. Майстер намагався розібратися, що ж робить їх такими вразливими до небезпечних епідемій. Так народилася ідея спроектувати і побудувати з нуля спеціальне «чисте» місто, в якому населення змогло б проживати в санітарно придатних умовах без ризику для свого здоров’я і життя. На думку вченого, місцевість мала бути поділена на кілька рівнів. Останні по черзі забезпечувалися хоча б мінімальними санітарними нормами, а також до них були підведені канали для своєчасного видалення нечистот. Вода за допомогою гідравлічного апарату повинна була забезпечувати кожну побудову водою. На жаль, на будівництво диво-міста так і не виділили державних коштів.

7

Самохідний візок

Винахід жартівливо порівнюють з прототипом першого історичного автомобіля, та до того ж безпілотника. Креслення штуковини не зовсім досконалі, тому в наш час інженери можуть тільки припускати, що змушувало її рухатися. Однією з припущень була та, що переміщення воза забезпечував пружинний механізм за типом годин (нібито його можна було заводити рукою). Кермо, теоретично, програмувалося спеціальними блоками в ланцюжку передач.

Також недосконалість виробу була і в тому, що повертати він міг лише направо.

6

Танк

Не гребував Да Вінчі і військовими розробками, представивши проект справжнісінького броньованого танка. Зовні транспорт повинен був нагадувати «черепаху», в якій знаходилося 8 міцних чоловіків з 36 знаряддями. Зброєносців ж захищала зовнішня оболонка.

Сам танк складався з зубчастих послідовних коліс. Для просування прямо передні повинні були обертатися протилежно від задніх, що фактично б не давало ніякого переміщення. Історики припускають, що геній своєї епохи не можу відтворити таку фатальну помилку, тому в душі не хотів дати хід своєму небезпечному дітищу.

5

Водолазний костюм

Концепція Да Вінчі про знищення ворожих водоплавних судів включала створення для плавців-диверсантів спеціальних водолазних костюмів. У них сміливі хлопці могли дихати, використовуючи підводний «купол» з повітрям. Люди одягали маски зі скляними нішами, через які можливо споглядати те, що відбувається під водою. Інший варіант костюма — застосування замість купола винних бутлів, які також наповнювали повітрям. При цьому вчений пропонував плавцям «озброїтися» будь-якими ємностями, в які можна мочитися, перебуваючи під водою тривалий час.

Примітно, що диво-костюми створені були дійсно, але не знайшли застосування, так як флот Венеції успішно переміг загарбників без необхідності підводного «партизанства».

4

Кулемет

Звичайно, від сучасної зброї цей винахід значно відрізняється. Наприклад, він не був здатний оперативно метати кулі зі ствола — залпи мушкетів видавалися через невеликі проміжки. Якби концепція була реалізована, то в той час атакувальна піхота ворога була б ефективно зупинена.

Механізм роботи нескладний. Вчений передбачав об’єднання 11 знарядь на прямокутній площині, а потім 3 такі площини об’єднати в трикутник. В середині розміщувався вал, який дозволяв крутити конструкцію. По черзі кожен набір з 11 видів зброї починав стріляти, поки 2 інших перезаряджали і холоднішали.

3

Орнітоптер

Тема польотів простежується в дослідницькій діяльності Леонардо. Так був народжений орнітоптер — агрегат для перенесення людини в повітряний простір. Парашут вченого вже дозволяв розганятися з висоти і плавно планувати вниз, а орнітоптер міг дозволити якийсь час витати над поверхнею.

Візуально пристосування нагадувало птицю або кажана, але найменше літак. Крила повинні почати рухатися після того, як пілотує покрутить рукоятку.

Як з’ясувалося, вчений дійсно був сильний у аеродинаміці, так як в разі реалізації концепції орнітоптер дійсно зміг би літати.

2

Парашут

Саме Леонардо Да Вінчі належить першість в реалізації цього потрібного рятувального пристосування. Вчений все життя був відомий ідеєю літаючих людей, що підкорюють повітряний простір, як птиці. Його парашут мав допомагати пілотові хоча б дрейфувати якийсь час без загрози для життя.

Пристрій мав пірамідальну форму, складався з міцної тканини. У 21 столітті пристосування дійсно було побудовано точно за схемою вченого і підтвердило, що навіть в 15 столітті воно б дійсно реалізовувало свою захисну функцію.

1

Підшипник

Невеликі кулькові підшипники забезпечують рух приводних валів, які використовуються в конвеєрних системах, та й взагалі застосовуються практично в кожному рухомому механізмі.

Багато приписують першість ідеї підшипника саме Да Вінчі, і небезпідставно, так як в його зошиті був макет деталі з описом і нотатками. Та й безліч інших геніальних пристроїв вченого, нехай і не реалізованих, вже передбачали застосування підшипника в моделі.

На жаль, в 15 столітті ставлення до вчених було таке ж, як і зараз: відсутність дотацій на дивовижні винаходи, нерозуміння з боку натовпу, бажання приховати геніальні розробки вищими органами. Дуже шкода, що мислителю не вистачило самостійних ресурсів для реалізації проектів, інакше він би міг по-справжньому змінити світ!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Не тільки Надя! 12 приголомшливих фото Барбари Брильської