10 приголомшливих ранкових вправ для здоров’я і бадьорого дня

Обов’язково збережіть інформацію!
Буває так, що вранці мало часу для повноцінного годинного комплексу вправ. В цьому випадку я в обов’язковому порядку роблю 10 відібраних вправ. Вони займають не більше 10 хвилин. Це дійсно дуже корисні та необхідні вправи. За своїм впливом на організм їх цілком можна називати чарівними.

Ось список цих вправ:
1. Стовп з мотузками
2. Чапля
3. Ролик
4. Молоток
5. Потягування
6. Свічка і плуг
7. Сфінкс і кобра
8. Зародок
9. Скручування
10. Нахили
Комплекс слід робити вранці. Окремі вправи можна також робити протягом дня.

Наприклад, відчуваєте зажим в плечах або просто сильно напружені, — зробіть «Стовп з мотузками». Відчуваєте, що сильно напружена або стомлена спина, — зробіть «Ролик» і «Молоточок» і т.д.
Перед початком комплексу вправ зробіть невелику суглобову гімнастику. Таким чином, ви підготуєте суглоби до навантаження.
Далі робимо вправи в тій послідовності, що наведена тут. Робити краще на вулиці. Якщо немає можливості, робіть їх в добре провітреному приміщенні.
За тривалістю вправи робляться на кількість циклів дихання кратних 6 (наприклад, 6, 12, 18, 36 і т.д.).
1. Стовп з мотузками
Вправа розслабляє руки, плечовий пояс. Прибирає затискачі в шиї і в плечовому поясі. Допомагає в цілому розслабитися всьому організму, причому дуже ефективно. Сприятливо діє на весь організм.
Виконується дуже просто. Уявіть, що ваше тіло — це стовп. Дерев’яний, залізний, не важливо. А ваші руки — це мотузки, прив’язані до стовпа. Якщо стовп різко повернути — мотузки будуть захльостувати стовп.
Ноги на ширині плечей. Повністю розслабте руки і починайте повороти тіла навколо осі з повним перенесенням ваги, потроху збільшуючи інтенсивність.
2.Чапля

У цій вправі ми стоїмо на одній нозі. У цигун ця вправу називається «Золотий півень стоїть на одній нозі».
Вправу краще робити без взуття.
Ця вправа дуже добре розвиває координацію, баланс, спритність. У східній медицині вважається, що ця вправа лікує коріння хвороб і зміцнює імунітет організму. Оскільки по підошвах стоп проходять канали шести найважливіших внутрішніх органів, коли ви стоїте на одній нозі вони отримують максимальну терапію. Вправа покращує кровотік в нижніх кінцівках, запобігає варикоз.
При регулярній практиці цієї вправи перестають мерзнути ноги і руки.
До речі, ця вправа використовується в комплексі вправ для визначення реального біологічного віку. Якщо ви можете виконувати її 30 сек — ваш біологічний вік 20 років, 20 сек — біологічний вік 40 років, 15 сек — біологічний вік 50 років, менше 10 сек — біологічний вік 60 років і старше.
Виконується вправа дуже просто. Ви встаєте на одну ногу, іншу піднімаєте так щоб стегно було паралельно землі або навіть вище. Якщо не виходить, просто підніміть на максимально можливу висоту. Носок натягніть на себе. Рука однойменна понятий нозі витягується вперед, але не розгинається до кінця. Долоня округлена. Друга рука опущена вниз. Долоня округлена і дивиться в землю. Начебто ви спираєтесь на дві кульки або м’ячик.
Як тільки прийняли позу, закривайте очі і намагайтеся зберігати рівновагу. По закінченню — підніміться 3-5 разів на носок.
3. Ролик
Від здорового хребта залежить все наше здоров’я. У деякому роді хребет — це корінь нашого здоров’я, довголіття, продуктивності. Тому в цьому комплексі багато вправ на опрацювання хребта.
Вправа «Ролик» тонізує і зміцнює хребет, покращує в ньому кровообіг, що благотворно впливає на все тіло. Чудово знімає напругу і втому з хребта. Робить його більш гнучким.
Також вправа покращує пам’ять і швидкість мислення.
Це дуже цінна вправа, треба практикувати її щодня.
Методика виконання проста.

Виконувати вправу краще на твердій поверхні. Але спочатку, це може викликати хворобливі відчуття. Якщо вони є, робіть вправу на килимку. Поступово, ви зможете перейти на більш тверді поверхні.
Сядьте на підлогу. Підтягніть ноги до себе і обхопіть їх руками. Округліть максимально спину. Різко відкиньтеся назад, прокотіться на спині і поверніться у вихідне положення.
4. Молоток
Ще одна дуже корисна вправа для хребта. З її допомогою можна більше і краще пропрацювати верхній розділ хребта, а саме ділянку між лопатками.
Ефекти від вправи в цілому ідентичні «ролик». І взагалі ці вправи рекомендую виконувати в парі. Спочатку «Ролик», потім відразу «Молоток».
Виконання вправи:
Лягайте на спину. Охопіть себе за плечі руками хрест навхрест. Максимально округляйте спину. Піднімайте верхню частину тулуба і несильно починаєте «постукувати» спиною об підлогу.
При цьому можуть лунати «хрускоти» та інші подібні звуки. Не лякайтесь. Так і має бути.
5. Потягування
Потягування — дуже проста, природна і корисна вправа.
Коли ми потягується, ми робимо розвантаження, розслаблення і розкріпачення всього тіла. А це сприятливий стан на організм в цілому.
Крім цього, вправа є компенсуючою після «Ролика» і «Молотка».
Виконується дуже просто:
Лежимо на спині. Схрещуємо пальці і витягуємо руки максимально вгору. Носки тягнемо.
6. Свічка
Широко відома вправа ще зі шкільної фізкультури. Ще її називають «Берізка». У йозі відноситься до перевернутих асанів, тобто до поз «вниз головою». Це більш щадний варіант, ніж стояння на голові.
Пози головою вниз забезпечують клітини головного мозку киснем і глюкозою, покращують кровопостачання мозку, сприятливо позначається на здоров’і всього організму. Вправа також перешкоджає відмирання мозкових клітин — тому у йогів до старості зберігається ясна пам’ять.
При регулярному виконанні вправи поліпшується мислення, пам’ять, працездатність. Скорочується потреба в сні, дихання стає рідше.
Як виконується вправа знають, думаю всі.  Слідкуйте за тим, щоб не напружувати  шию і щоб носки були витягнуті.
Після «Свічки» можна ще відразу зробити «Плуг». Ноги опустити назад і витягнути руки.
7. Сфінкс + Кобра
Наступна вправа складається з двох схожих асан «Сфінкс» і «Кобра».
Вправи дуже добре зміцнюють спину, роблять хребет більш гнучким і рухомим. Оздоровлює весь організм. При регулярному виконанні вправи збільшується швидкість реакції.
Виконання:
Лягайте на живіт. Піднімаєте верхню частину тулуба і спираєтесь на передпліччя. Передпліччя паралельно один одному. Плечі опущені, погляд вперед, носки витягнуті. Це «Сфінкс». Тепер встаємо на руки. Хребет ще більш вигинається. Дивимося вперед або вгору. Це «Кобра». Потім знову повертаємося в «Сфінкса».
Після вправи обов’язково треба робити компенсацію — позу «Зародок».
8. Зародок
Зародок — це асана для компенсації прогину хребта. Після сильного прогину назад потрібно обов’язково максимально округлити спину. Це, до речі, стосується і нахилів, якщо нахиляєтеся вперед потім треба прогнутися назад і навпаки.
Крім цього, вправа стимулює органи травлення і перешкоджає відкладенню солей в колінах.

Виконання:
Ноги під собою, коліна разом. Опускаємося вперед, і максимально округляємо спину. Руки охоплюють коліна або витягнуті вперед.
9. Скручування
Скручування теж дуже відома вправа, асана з йоги. Ця вправа також направлена на хребет і є дуже хорошою профілактикою від болів в спині, ревматизму і т.д.
Практика цієї вправи збільшує рухливість і гнучкість хребта, розтягує м’язи, зміцнює нервову систему, виробляє впевненість в собі і (увага!) зменшує розмір живота.
Ця вправа не дуже проста, але навчитися можна швидко. 
10.Нахили
Попередні вправи виконувалися на підлозі, але це вже робиться стоячи.
Нахили зміцнюють хребет і поперек. Розтягують сухожилля. Мають дуже великий оздоровлювальний ефект.
виконання:
Стоїмо. Ноги — подвійна ширина плечей. Руки витягнуті в сторони. Не змінюючи положення рук робимо нахил вліво. Зафіксували позицію, зробили 3 цикли вдиху і видиху. Повернулися в вихідну позицію. Нахиляємося вправо і робимо в іншу сторону на ті ж 3 цикли вдиху і видиху.
Тепер нахиляємося вниз, рукою торкаємося щиколотки протилежної ноги. Інша рука витягнута вгору, дивимося на цю руку. Також три цикли дихання і повертаємося в початкове положення. Потім нахил до іншої ноги.
По закінченню вправи потрібно зробити компенсаційний прогин назад.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Провели експеримент: що буде, якщо їсти 12 днів поспіль фініки