13 аномальних ознак поганого здоров’я, які ще «можна виправити»

Ви б ніколи про це не задумалися …

Наше тіло посилає нам «сигнали тривоги» про проблеми зі здоров’ям задовго до того, як розвинеться серйозна хвороба.

Треба лише вміти їх розпізнавати. Чи варто турбуватися через раптові напади кашлю? Чи треба лікувати хронічні головні болі?

Іноді симптом в одній частині тіла може свідчити про хвороби в інший. Уміння помічати і правильно тлумачити ці симптоми може значно підвищити якість вашого життя.

Ось 13 незвичайних ознак, які можуть говорити про хвороби:

1. Жага льоду.

Якщо у вас постійна тяга до кубиків льоду або морозива, можливо, вашому організму не вистачає заліза. Жування льоду часто пов’язують із залізодефіцитною анемією. Також це може говорити про емоційні порушення, таких як стрес або обсесивно-компульсивний розлад.

2. Довжина пальців.

Якщо ваш безіменний палець довший вказівного, це означає потенційно високий ризик остеоартриту. За даними одного дослідження, чоловіки, у яких безіменний палець довший, в 2,5 рази частіше хворіють остеоартритом, ніж жінки з тієї ж рисою. При цьому і у чоловіків, і у жінок підвищений ризик остеоартриту тібіофеморального колінного суглоба.

3. Набряклість ніг.

Якщо у вас почали роздуватися ноги, це може вказувати на проблеми зі щитоподібною залозою. Це так званий периферичний набряк, причиною якого можуть бути затримка солей, целюліт, застійна серцева недостатність, вагітність, венозна недостатність та побічні ефекти медпрепаратів.

4. Постійний свербіж.

Якщо у вас весь час свербить тіло, це може бути ознакою алергії або шкірної хвороби. Свербіж може бути викликаний різними внутрішніми захворюваннями — наприклад, печінки. Постарайтеся не розчісувати хворе місце, інакше буде тільки гірше.

Якщо свербіж не проходить протягом двох тижнів, обов’язково покажіться лікареві.

5. Чорний кал.

Чорний кал свідчить про внутрішній крововилив, швидше за все через виразку шлунка. Крім того, це може бути наслідком прийому заліза або їжі синього, зеленого і чорного кольору. Ще одна можлива причина — порушення в верхніх відділах травного тракту.

Якщо чорний кал супроводжується болем, блювотою і діареєю, значить, у вашому організмі щось не так. Зверніться до лікаря.

6. Порушення когнітивної функції.

Якщо у вас затуманені думки і вам важко зосередитися, причиною може бути надлишок жиру в організмі. Жирні кислоти потрапляють в мозок і викликають запалення, яке негативно позначається на ясності мислення. Ожиріння і жирові відкладення погано впливають на роботу мозку.

Справитися з цією напастю вам допоможуть тренування і перехід на здорове харчування. Це буде корисно подвійно, тому що ожиріння саме по собі викликає масу хвороб.

7. Тривожність.

Час від часу тривожність буває у всіх як результат стресу, але хронічна тривожність може свідчити про гормональний дисбаланс. А важка форма тривожності, що супроводжується запамороченням і нудотою, — вже привід для занепокоєння. Можливо, у вас порушення в роботі надниркових залоз або щитоподібної залози, або навіть пухлини надниркових залоз.

8. Хропіння.

Хропіння — ознака апное уві сні, що свідчить про закупорки дихальних шляхів. Це може привести до гіпертензії і навіть серцевої недостатності. Основні причини хропіння — зайва вага, куріння або надлишок холестерину через порушення в сонній артерії.

9. Підвищена стомлюваність.

Якщо ви постійно відчуваєте втому, можливо, ваш організм не справляється з надлишком токсинів, таких як алкоголь, нікотин або шкідливі речовини з їжі. Все це створює навантаження на наднирники, що обертається сильної стомлюваністю.

Крім того, хронічна втома може бути ознакою серйозних захворювань — анемії, депресії, фіброміалгії, алергії і навіть раку. Але найчастіше справа в неправильному харчуванні і шкідливих звичках.

10. Жирові складки на животі.

Зайва вага і ожиріння завжди свідчать про погане здоров’я. Але якщо у вас жирові складки саме на животі, а не на стегнах, то це говорить про підвищений ризик серцево-судинних захворювань. У жінок це також може бути симптомом синдрому полікістозних яєчників, який часто переходить в діабет.

Щоб позбутися від зайвих складок, досить півгодини в день присвячувати вправам помірної інтенсивності.

11. Рання сивина.

Іноді передчасна сивина обумовлена ​​генетично. Але в інших випадках вона може бути ознакою порушень щитоподібної залози або дефіциту якихось речовин. З віком вироблення меланіну — пігменту, що відповідає за колір волосся, — природним чином скорочується.

Аутоімунне захворювання вітіліго також знищує пігменти або меланоцити, через що на шкірі з’являються білі плями. Якщо у вас немає відповідної спадковості, є сенс звернутися до лікаря.

12. Зниження росту.

З віком всі стають трохи нижчими, але якщо це відбувається дуже швидко, можливо, виною всьому — зниження щільності кісток. Це означає підвищений ризик переломів. Зазвичай з віком зріст знижується через зношування міжхребцевих дисків, що призводить до викривлення хребта.

Низька щільність кісток — провісник остеопорозу, особливо у жінок. Приймайте кальцій в якості профілактики.

13. Холодні руки і ноги.

Якщо у вас навіть влітку холодні кінцівки, це може бути симптомом декількох порушень — обмороження, анемії, діабету, вовчака або вазоконстрикції (хвороби Рейно). Швидше за все, це наслідок дефіциту заліза. Приймайте залізо в добавках, щоб відновити належний рівень.

А ви прислухаєтеся до сигналів свого тіла?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: