20 фільмів для жіночої компанії

Є фільми для довгих роздумів, замріяні стрічки або фільми, які можна подивитися і забути. А є картини для жінок. І ви не повірите, але вони не обов’язково про кохання. Вони багатогранні і непередбачувані, як і сама прекрасна стать.

Збережіть їх — іноді вчасно почуте слово або почерпнута з фільму думка може змінити життя.

1. Посмішка Мони Лізи

Ми не знаємо мудрішого жіночого фільму. Він вчить гідності, відвазі, цілеспрямованості. Але набагато важливіше інше — картина чесно і відкрито показує, як важливо думати власною головою. Тому завдяки гідному акторському складу картина вийшла не вульгарно-феміністська, а легка і всеосяжна, як жіноча інтуїція.

2. Дорога змін (2008)

Здається, що може змусити глядача перейнятися фільмом про сімейну пару з двома дітьми, котрі відчувають особисту кризу в середині 20 століття в США? Але вже ближче до кінця фільму ледве-ледве виходить відшкребти себе від крісла від усвідомлення того, що все, що ви тільки що побачили, і про вас теж. Можна, як головні герої, мати намір виїхати від безнадійного становища в Париж. Але не все так просто. Можна змінити місце проживання, але від себе не втечеш. І якщо всередині порожньо, то де б ви не жили, з ким би ви не жили, туга не покине вас. За це відкриття спасибі фільму.

3. Їж, молись, кохай (2010)

Заснована на книзі, ця картина надала простий рецепт проти депресії — вибирайте три будь-які країни на букву «І», негайно вирушайте в подорож і пізнавайте себе. У головної героїні у виконанні Джулії Робертс це вийшло. Настав час вашої історії.

4. Там, де серце (2000)

Дивовижний фільм про кохання, всепрощення і дружбу. Здавалося б, банальна історія, стара, як світ. Вагітну дівчину залишає хлопець, на якого вона сподівається, як на супутника життя. Але світ не такий поганий, яким здається. Просто не можна впадати у відчай, не можна ненавидіти долю за що-небудь, не можна опускати руки. Потрібно просто йти вперед, не тримаючи зла, допомагати людям і радіти життю. Ми чули це сто разів, але саме це є ключем до щастя.

5. Голова в хмарах (2003)

Вперше ірландський хлопець Гай побачив Гільду Бессе в дуже ексцентричній ситуації, коли навчався в університеті. Потім вони розлучилися, потім знову зустрілися … І доля не раз зводила — розводила Гая і Гільду — як в розгульні 1930-ті, так і в тривожні передвоєнні, і в трагічні воєнні роки. Багата і розпещена Гільда ​​вела досить вільний спосіб життя, завдяки чому Гай познайомився з багатьма людьми її кола. Одного разу він побачив поруч з Гільдією іспанку Мію …

6. Близькість (2004)

Це чуттєва картина, що змушує задумливо і захоплено посміхатися. Переплетення емоцій героїв, яскравість, жвавість, значимість діалогів і відчутність цієї історії — драми чотирьох спраглих до любові людей — створюють непереборне бажання доторкнутися до кожного героя і зізнатися їм у любові. Тому що кожен з нас був прекрасний; у своїй радості, в своїй печалі, в щасті і в роздумах.

7. Білий Олеандр (2002)

Цей фільм можна почати дивитися зовсім випадково, але зловити себе на думці, що відірватися від екрану неможливо, — подібно до отруйного, але прекрасного білого олеандру кіно паморочить і захоплює своєю атмосферою. Характери персонажів тут максимально загострені, як бритви, але особливо — мати і дочка, які немов ходять по краю, смертельні і привабливі.

8. Спокута (2011)

«Спокута» — це атмосферна історія про любов і ненависть, пристрасть і приреченість, бажання і надії, спорідненість і зраду з талановитими акторами, які не побоялися оголити душу. Весь фільм вас буде супроводжувати чудова музика, і здається, що і звучить вона звідкись зсередини. Після перегляду не чекайте відкритих емоцій. Швидше, щось зміниться в думках, в погляді, тому що такі картини не проходять безслідно.

9. Закохайся в мене, якщо насмілишся (2008)

Це фільм-гра, невимушений, легкий і дуже життєвий. Нетипова історія, нетипова поведінка героїв. Не розібрати — це їх дії занадто жорстокі, або ж почуття занадто сильні. У ньому не потрібно шукати причин, пояснень, послідовності, логічної кінцівки — для кожного вони свої. Краще просто дивитися і відчувати.

10. Мій єдиний

Чудовий фільм для живих духом людей. Сюжет настільки насичений і колоритний персонажами різних мастей, що дійсно відчуваєш пряний аромат життя з екрану. Благо, що історія Анн Деверо, яка не навчилася бути хорошою матір’ю двом своїм синам, але хоча б намагається, не буяє моралями, а просто демонструє, яким все є в житті.

11. У ліжку з ворогом

Для одних скляний будинок на березі озера — це мрія, для інших — золота клітка, вибратися з якої можна тільки почавши життя з чистого аркуша. Якраз про це трилер «У ліжку з ворогом», який завдяки вражаючій грі Джулії Робертс і Патріка Бергін і атмосферному саундтреку дивиться на одному диханні.

12. У дзеркала два обличчя

Неймовірно добрий фільм з прекрасними акторами і цікавим сюжетом. Чудовій актрисі Барбрі Стрейзанд вдалося зрежисирувати і зіграти дивно життєву і позитивну у всіх відношеннях історію кохання, яка радує і очі, і слух, і серце.

13. Щоденник Бріджит Джонс

Насолоджуватися історією звичайної дівчини Бріджит Джонс, яка сміливо вбирається в костюм кролика і при цьому мало переймається над тим, що подумають про неї оточуючі, можна нескінченну кількість разів. Особливо загорнувшись у плед, з великим кухлем какао і солодощами.

14. Годинник

«Годинник» — неоднозначний, незбагненно глибокий фільм-вир. Фільм-одкровення. Фільм-загадка, яких чимало ховається в жіночій душі. Режисер і актори не намагаються догодити глядачеві і зробити свій вислів зрозумілішим. Вони хочуть, щоб люди, які вважають себе нещасними, задумалися: «Може, щастя поруч?» А люди, які вважають себе щасливими, подумали про те, чи щасливі вони.

15. Мачуха

«Мачуха» — фільм про сильні почуття, материнство, відданість і обставин, з якими складно впоратися, але якщо це вдається, то весь світ говорить нам спасибі. Тонка нитка драми зав’язується в клубок, оголюючи складні і суперечливі характери головних героїв в блискучому виконанні Сьюзан Сарандон і Джулії Робертс.

16. Елегія

Існують фільми, які вражають глядача до глибини душі і пронизують всі нервові закінчення. «Елегія» — один з таких. Історія взаємин викладача коледжу Девіда Кепеша і юної непорочної кубинки Консуели Кастільо десь всередині нас розставляє всі крапки над «i», і ми вже знаємо, хто з нами поруч, хто не просто поруч, а хто духовно поруч.

17. Мої чорничні ночі

Режисерові Вонг Кар-Ваю вдалося зняти «чорничний» в кожному своєму кадрі фільм. Відмінна гра акторів, незрівнянна робота оператора створюють ефект легкої нереальності того, що відбувається, немов сидиш вночі, сонний, в барі і їж чорничний пиріг. І, звичайно, не можемо не згадати музику, без якої фільм втратив би значну частину чарівності.

18. Тріщини

Тріщини — маленькі розломи на гладкому полотні наших доль. Одні тріщинки залишаються з нами назавжди, створюючи химерний візерунок, інші розбивають на друзки наші серця, душі і життя. Саме про такі фатальні тріщини йдеться в цьому фільмі, в якому творці показали прихований від очей жіночий світ, весь наповнений очікуванням дорослого життя, таємницями, часом вириваються назовні, і закоханостями.

19. Жорстокий романс

Не кожен зважиться взяти на себе екранізацію класики, оскільки дуже складно перенести на екран всю чуттєвість, красу, мудрість великого твору. Але Ельдару Рязанову вдалося те, що вдається далеко не кожному, — зробити фільм яскравіше літературного твору. Завдяки акторам, декораціям і, звичайно, музиці, п’єса Островського заграла новими фарбами, а російський кінематограф отримав в свою колекцію одну з найколоритніших актрис — Ларису Гузєєву.

20. Солдат Джейн

Фільм без інтриги і дорогих битв. Але зате він, мабуть, один з небагатьох, який достовірно показує нам, яка може бути сила волі людини. В даному випадку — жінки. «Солдат Джейн» має кілька незабутніх сцен, сюжет відмінно обіграний, тому став класикою.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: