20+ фото, які доводять що балет — це не для слабаків

Мабуть, не існує людей (принаймні старшого покоління), які б не згадали про балет, почувши фразу «Лебедине озеро». Це був найпопулярніший балет в СРСР. Популярний він був як серед простих людей, так і серед чиновників і гостей країни. Як згадувала велика артистка балету Майя Плісецька, їй доводилося часто танцювати «Лебедине озеро» для іноземних гостей, які стали часто приїжджати в Москву за часів перебування на посаді Першого секретаря Микити Хрущова. Всього за тридцять років з 1947 по 1977 роки Плісецька танцювала «Лебедине озеро» більше 800 разів на всіх континентах світу.

Балет — є в цьому виді сценічного мистецтва щось чарівне і загадкове. З боку здається, ніби чоловіки і жінки на сцені невагомі, вони пурхають як метелики, демонструючи гнучкість і граційність людського тіла, уособлюючи гармонію в неповторному її вигляді. Ось погляньте самі.

Але за уявною легкістю ховається пекельна праця балерин і їх партнерів. Всі страждання, біль і сльози залишаються за лаштунками, в гримерках і репетиційних залах. На сцені ж перед глядачем розвивається легке і невимушене дійство. Кар’єра професійної балерини не надто довга, оскільки балет — це справжній виклик здоров’ю, він важчий багатьох видів спорту. Все починається з юного віку. Нескінченні, пекельні, нестерпні розтяжки з болем до потемніння в очах.

Помітили, як на фотографії вище у дівчини вигнута ступня? Думаєте, це легко? Зовсім ні! Цьому передують десятки і сотні годин тортур такими ось пристроями, які ласкаво називають «тренажерами для розробки стопи», хоча на ділі це більше схоже на справжній інструмент для тортур.

Після нього ви зможете зробити ось так — встати на кінчики пальців ніг без сторонньої допомоги.

Правда, для цього ще доведеться добре натренувати литковий м’яз — ось так він виглядає у балерин в напруженому стані.

Розтягнення і удари не рідкість після розминок, тренувань, репетицій і виступів. Іноді в гримерці можна побачити наступну картину.

Але найбільше дістається саме пальцям ніг — вони постійно травмуються, натираються, ламаються, підвертаються. Ступні втрачають вигляд. Балеринам доводиться забути про відкрите взуття.

Але якщо балет у вас в крові, то нічого не зупинить перед досягненням поставленої мети.

Адже це невимовна краса, граційність, пластика, в максимальному прояві якою володіє тільки балет і жоден інший вид мистецтва.

Артисти балету гідні поваги. Хтось може їм поспівчувати, але не думаю, що вони хочуть, щоб їм співчували. Вони самі усвідомлено вибрали цей шлях, присвятили своє життя балету, цьому приголомшливому виду сценічного мистецтва. І справжні шанувальники балету вдячні їм за це!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Азіатка кілька разів змінила расу за допомогою макіяжу і цей ролик набрав 1 млн переглядів