20 цитат унікального психолога Олександра Свіяша

Чудовий психолог, цитати якого ми підібрали сьогодні відомий всім, від малого до великого. Прочитавши всього лише витяги з роздумів Олександра Григоровича Свіяша можна дійсно оцінювати це заняття, як індивідуальний психоаналіз, а при вдалому збігу обставин, і як психотерапію. До речі, Олександр веде блог, де можна знайти масу відповідей на актуальні запитання читачів.

***

Хто сказав, що людина обов’язково повинна мати сім’ю? Це міф і не більше того. Набагато краще виглядає щасливий холостяк, ніж нещасна пара, в якій кожен сам мучиться і один одного мучить.

Ви весь час будете отримувати те, що засуджуєте, з чим боретеся. І так буде тривати до тих пір, поки ви не зміните своє ставлення до людей або обставин, які вас не влаштовують, дозвольте їм бути такими, якими вони є в реальності, а не такими, якими ви б хотіли їх бачити. Тобто змінюватися потрібно саме вам, а не іншим людям.

Якщо у тебе виникла любов до якоїсь людини, вона тобі нічого не винна!

Відчуй себе сьогодні тим, ким хочеш стати завтра.

Чоловік ображається на дружину, тому що він думав, що вона здогадається, що йому завтра знадобиться біла сорочка. Дружина ображається на чоловіка, бо вона думала, що він здогадається купити їй квітів. Дитина ображається на батьків, тому що вони повинні були здогадатися, що йому потрібен новий конструктор, і т. д. Тобто спочатку ми придумуємо, як повинні вести себе інші люди. Потім переконуємося, що вони себе так не поводять. І ображаємося на них за це. Це нормально, адже в божевільні ще й не те буває.

***

 • Кожна людина вигадує собі свій набір недоліків, а потім десятиліттями побивається з цього приводу. Ну що ж, теж заняття.
 • Змінити можна тільки себе, але хто ж з цим погодиться? Набагато звичніше засудити навколишніх і кинутися в бій за їх удосконалення.
 • Якщо ваш «опонент» знаходить спосіб дістати вас, то ви повинні бути йому вдячні, тому що він намацав саме ту цінність, якій ви надаєте надлишкове значення! Тому будь-який скандал — це здорово! Фактично це безкоштовна діагностика ваших ідеалізацій! І не тільки діагностика, а й лікування.
 • Дозвольте коханому (чи коханій) гуляти на максимально довгому повідку — він найміцніший.
 • Якщо намагатися зрозуміти сенс подій, що відбуваються з вами, то можна швидко опинитися на прийомі у психіатра.

***

 • Наш організм — бак для емоційних покидьків. Він як може засвоює і бореться з ними, а потім здається. Захворювання є формою протесту організму проти того, що ви влаштували з нього смітник.
 • Життя не може бути ні справедливим, ні несправедливим, оскільки все в ньому має причини і слідства.
 • Наш дух визначає наше буття. Здоров’я в голові, а не в аптеці!
 • Будь-яка ситуація, яка вас не влаштовує — це не привід для переживань, а всього лише привід для роздумів про причини подій, що відбуваються.
 • Подобатися всім — завдання практично нездійсненне. В крайньому випадку, при житті.

***

 • «Не судити» зовсім не означає, що ви повинні ставати таким, як той чоловік, який вам не подобається. Ви можете залишатися таким, як вам хочеться, але важливо вміти не впадати в довгі переживання, якщо щось не збігається з вашими очікуваннями.
 • Любов — субстанція, при наявності якої абсолютно не страшно наступити на горло власному егоїзму, а навіть, навпаки, приємно.
 • Життя підбирає людей в сімейні пари таким чином, щоб кожен з подружжя руйнував цінності, яким надає надмірне значення інший член подружжя.
 • Зазвичай ми швидко забуваємо про свої успіхи і концентруємося на невдачах. Це неправильно, потрібно завжди пам’ятати про свої досягнення — вони дають нам сили для взяття нових рубежів.
 • Якщо на вашому вікні вивіска: «Життя — це боротьба» або «Я ніколи не знайду свого єдиного», вам люб’язно організують таке життя, про яке ви заявили.

Автор: Олександр Свіяш

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: