20 знайомих усім речей, у яких, виявляється, є назви

Іноді навіть ті люди, які відмінно володіють рідною мовою, деякі речі називають неправильно або взагалі говорять «та штука». 
Наприклад, коли мова йде про гумові рукоятки на кермі велосипеда або про підставку під кухоль пива, або про пластиковий контейнер з смачненьким. Але ж у всіх цих речей є назви. І зараз ви їх дізнаєтеся.

Ми зібрали 20 знайомих усім речей, назви яких вас чимало здивують. Перш за все тим, що ці назви взагалі існують. 

1. Бірдекель

Підставка під чашку або склянку, призначена для захисту столу від подряпин і крапель пивної піни. Правда, як і випливає з етимології слова, бірдекель від початку виступав кришкою на пивному кухлі (нім. Bierdeckel — пивна кришка). Вона використовувалася для захисту пінного напою від комах і листя. Але часто її підкладали під кухоль для вбирання зайвої піни і пролитого пива.

2. Тегестологія

Термін, який означає колекціонування бірдкелей. До речі, людей, що займаються цим, називають тегестологістами.

3. Лемніската

Термін, що означає знак «нескінченність». Назва «лемніската» походить від давньогрецького слова і означає «стрічка», «пов’язка».

4. Касалетка

Слово «касалетка» походить від французького «casserole» (каструля з жароміцного матеріалу). Зараз касалетками називають лоточки різних форм і розмірів, виконані з багатошарової фольги. Ці контейнери використовують для гарячих страв, що подаються в складі обідів на борту транспортних засобів.

5. Гріпси

Гріпси — це гумові (рідше поролонові) насадки, які надягають на кінці керма велосипеда (мопеда, мотоцикла і т. д.) В зоні хвату долонями.

6. Тулейка

Це частина лопати, що знаходиться між полотном і черешком. Тулейка жорстко пов’язана з полотном і використовується для кріплення держака до полотна лопати. Простіше кажучи, це тримач живця.

7. Тренчики

Вузьке шкіряне або металеве колечко на ремені (або ремінці годинника), призначене для закріплення виступаючої частини ременя.

8. Куверт

Це термін, під яким мають на увазі повний набір столових приладів (тарілки, келихи, серветка і т. д.), розрахований на одну персону. Фраза «стіл сервірований на 20 кувертів» означає, що сервіровка столу розрахована на 20 осіб.

9. Зарф

Європейці винайшли спеціальний утримувач-обгортку для пластикового стаканчика з гарячим напоєм, щоб не обпалювати руки. Зарф в своєму роді виконує функцію підстаканника.

10. Амбушури

Це м’які накладки на навушники, які прилягають до вуха. Виготовляються з поролону або силікону.

Варто також відзначити, що таким словом називають спосіб складання губ музиканта під час гри на духових інструментах, у яких особливий пристрій мундштука. Сам мундштук такого типу теж називається амбушур.

11. Фетбайк

Назва цього велосипеда походить від англійського «fat» — «товстий», тобто це гірський велосипед на товстих покришках. Фетбайк володіє підвищеною прохідністю по різних типах пухких поверхонь, які погано або зовсім непрохідні на інших типах велосипедів, таких як: сніг, пісок, висока трава і т. д.

12. Клака

Це слово походить від французького «claque» — «удар долонею», «ляпас». Клака означає групу осіб, найнятих або запрошених для забезпечення успіху (оваціями, гучними оплесками) або провалу (криками, свистом) будь-якого артиста (або номера, концерту, вистави).

13. Мурмурація

 

ЧИТАЙТЕ:  7 "слів" на мові тіла дитини, які ви можете і повинні розуміти

Це природне явище, коли тисячі птахів (найчастіше шпаки) збиваються у величезні зграї, які динамічно формуються в дивовижні небесні фігури, постійно стискаючись і розширюючись. Цей феномен мало вивчений наукою і представляє для неї величезний інтерес.

14. Рабатка

Прямокутний квітник у вигляді вузької (ширина до 2-3 м) смуги вздовж доріжки, огорожі. Це один з елементів ландшафтної архітектури.

15. Мадлер

Невеликий барний товкач для видавлювання соку з фруктів і ягід при виготовленні коктейлів.

16. Носоупори

Це пристосування, які роблять посадку окулярів на носі зручною. Вони можуть бути нерухомими або рухомими (в цьому випадку кріпляться за допомогою утримувача).

17. Джоггінг

Це слово походить від англійського «jogging», що означає «човниковий» біг. Тобто це біг підтюпцем, з характерним «шльопання» розслабленою стопою. Швидкість пересування трохи вище, ніж при швидкій ходьбі.

18. Антимакасар

Це тканинні або паперові серветки, які кладуться на спинки і підлокітники м’яких диванів і крісел, щоб запобігти забрудненню оббивки меблів. Назва походить від макасарової олії, якою чоловікам в вікторіанської Англії укладали зачіски. Вона було настільки жирною, що для захисту від неї на меблі надягали спеціальну матерію — антимакасар.

19. Коррекс

У вузькому сенсі це жорстка пластикова (або паперова) упаковка, що має певну кількість осередків для штучних кондитерських виробів, в основному, для цукерок. Відкрийте будь-яку коробку цукерок і побачите коррекс, в якому лежать цукерки. У широкому сенсі це будь-яка жорстка пластикова тара, яку застосовують при упаковці тортів, тістечок, печива, мармеладу, зефіру та інших кондитерських виробів.

20. Мультифора

Целофановий канцелярський пакет для зберігання і захисту паперових документів від забруднення і механічних пошкоджень. На одній стороні є перфорація для скріплення в папці або між собою. Відзначимо, що назва «мультифора» поширена в сибірській частині Росії.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ