25 фото про те, що у депресії немає «обличчя»

Її не видно «неозброєним оком».

10 жовтня — Всесвітній день психічного здоров’я, а в Америці на вересень припадає місячник профілактики суїциду, і в цей час соцмережі переповнюють історії людей, яким довелося зіткнутися з душевними розладами.

Сотні користувачів використовують хештег #faceofdepression (#лицедепресії), щоб довести, що люди, які страждають від цього захворювання, часто не виділяються з натовпу і нічим не видають свій стан.

А це значить, що до слів людини про те, що їй погано, варто завжди ставитися серйозно. Поки не стало надто пізно.

Дуже багато хто не просто поділилися своїми фотографіями, але і розповіли історії, читаючи які, починаєш розуміти, що визначити потенційного самогубця тільки по зовнішності практично неможливо.

Як і по поведінці: люди, які страждають від депресії, теж ходять на вечірки, посміхаються. Але якщо вони говорять, що їм дуже погано, краще повірити їм на слово.

В рамках цього флеш-мобу вдова соліста Linkin Park Честера Беннінгтона поділилася останнім відео за участю чоловіка, зробленим за 36 годин до його смерті: на ньому музикант завзято сміється і грає з дітьми. Як і по всіх цих людях, по ньому не можна сказати, що він страждає від депресії …

Дивіться підбірку найсильніших історій:

1. Суїцидальні схильності.

«Я з 14 років переживала, що люди не будуть ставитися до моїх переживань всерйоз, адже я виглядала «недостатньо депресивно».

«Ти не схожа на самогубця».  Я пам’ятаю, як лікар сказав мені це, коли мені було 14 і я зізналася, що думаю про суїцид.

Я пам’ятаю свою розгубленість після цих слів. А як я повинна виглядати? В одній руці тримати упаковку таблеток, а в іншій — передсмертну записку? »

2.

«Це фото зроблено за кілька днів до того, як мій чоловік наклав на себе руки. Він уже думав про самогубство, але це було зовсім непомітно».

3.

«Ви скажете: так ти ж посміхаєшся! У тебе явно все в порядку!

Так, я посміхаюся. Заради вас. Щоб ви не дуже через мене засмучувалися.

Насправді я відчуваю порожнечу, самотність, тяжкість, втому, страшну втому, все занадто голосно, мене все дратує, я не можу терпіти, я хочу, щоб мене залишили в спокої, я хочу залишатися в ліжку, я не хочу робити зарядку, я страшенно хочу їсти, але так щоб не готувати».

4.

«Це моя дочка напередодні того, як прокинулася в лікарні. Того вечора вона танцювала з батьком і виглядала так, ніби чудово проводить час.

На щастя, вона вижила і вчиться боротися з депресією. Тоді їй було вісім років».

5. Фото зроблено за 7 годин перед спробою суїциду.

«Цей знімок зроблений вранці. Ми гуляли з подругою, були в кафе, сміялися і веселилися. А ввечері я передознулась і загриміла в лікарню на тиждень.

Це була моя третя спроба самогубства. У мене розлад особистості, через що у мене постійно скаче настрій. В одну мить я радію, а в наступну хочу здохнути»…

6.

«Це мій 17-річний син прямо перед тим, як підійти до комп’ютера і подивитися, як правильно вішатися. Два дні по тому він пішов з цими інструкціями».

7.

«Це мій хлопець за два тижні до того, як він повісився. Ніколи цього не зрозумію »…

8.

«Так виглядає депресія у нас вдома. Я намагалася повіситися на горищі, але дошки прогнили, і я провалилася крізь стелю, налякавши всю сім’ю.

Я борюся за життя кожен день. Чоловік намагається допомогти мені з усіх сил, але нічого не виходить».

9.

«Це моє # лицедепресії, і так, люди з дітьми не застраховані від депресії.

Коли я чую: «У тебе немає причин впадати в депресію, адже у тебе є дочка!», це ні хрена не допомагає, я тільки ще сильніше ненавиджу себе».

10. «У депресії. Ага, і тут в депресії».

«У депресії немає оюличчя. Вона дуже жорстока, і часто в ті дні, коли я виглядаю найменш депресивною, я страждаю найсильніше.

Існує стигма: щоб твій біль сприймали всерйоз, треба виглядати пригніченим. Депресія — це ховатися в ліжку. Але разом з тим — імітувати усмішку на людях.

Депресія — це коли встаєш вже втомленим. Але разом з тим раптові спалахи енергії в спробах розважити себе.

Депресія — це сльози, ненависть до себе і страх. Але разом з тим сміх і спроби підлаштуватися під суспільство.

Депресія — це тьма і холод. Але разом з тим «нормальне» життя і «повноцінне» функціонування. Не судіть — ви ніколи не знаєте, що людина приховує за посмішкою».

11.

«Ось так виглядала депресія незадовго до того, як наш улюблений Люк пішов від нас».

12.

«Я зараз на прийомі у терапевта, більшість людей не підозрюють, що зі мною відбувається, що я плачу під душем або в машині по дорозі додому з роботи і не сплю ночами через панічні атаки».

13. «15:00. 15:15 — після панічної атаки».

«Ось яка тонка межа лежить між «нормальним» і «депресивним» станом».

14.

«Народ! Ось як виглядає обличчя депресії і суїцидальних думок!

Три роки тому антидепресанти врятували мені життя, а рік тому ледь не забрали його: я вирішила, що все добре, і перестала їх приймати».

15.

«У мене біполярні розлади (з сильним ухилом в депресію). Я встаю, малююся, підбираю гарну сукню — і весь цей час мучуся депресією, тривогою і іноді суїцидальними думками»…

16. Обличчя депресії.

«У депресії немає обличчя. Неможливо подивитися на когось онлайн або наживо і визначити ступінь депресії.

Іноді я фарбуюся, посміхаюся, ходжу на каву і фоткаю дочку. А іноді катаюся по підлозі у ванній і крику від туги».

17. «Заслуговує допомоги. Все ще заслуговує допомоги».

«Найскладніше при психічному розладі — звернутися за допомогою. Навіть лікарі говорили мені: «Ти прекрасно справляєшся, у тебе все в порядку, ось навіть зачіску зробила і макіяж»».

18.

«Зрив за зривом. Депресія — це не красиво. Це не просто туга: це безнадія, повна відсутність мотивації, напади люті і печалі, відчуття безглуздості того, що відбувається»…

19.

«Важка депресія + розлад особистості. Лікарі допомагають. Найчастіше мені здається, що я тону, але в останні дні полегшало».

20.

«На кожному з цих знімків, зроблених в останні пару днів, я відчувала себе жахливо, тривожно, безцільно, відчувала себе непотрібною і абсолютно безпорадною».

21.

«Обличчя депресії. Іноді виглядає оптимістично, іноді ні. А те, що у мене є гарна і розумна дитина, не рятує мене від цих відчуттів і не полегшує їх».

22.

«На двох цих фотографіях він за півроку і за два місяці до скоєння самогубства».

23. Обличчя депресії, без коментарів.

24. Обличчя депресії, без коментарів.

25. Обличчя депресії, без коментарів.

Будь ласка, пам’ятайте, що вам завжди допоможуть! Не бійтеся говорити про свої почуття! І поділіться цими фото з рідними і близькими!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: