26 рослин, які завжди повинні рости поряд на одній грядці

Досвідчені садівники знають, що рослини можуть не тільки сприяти швидкому розвитку один одного, а й надавати абсолютно протилежний ефект. Ось 26 рослин, які завжди повинні рости поряд на одній грядці.

Численні наукові експерименти доводять, що рослини, розташовані на ділянці в певному порядку, допомагають один одному розвиватися, хоча це і виглядає дивно. Наприклад, габаритні рослини виконують роль своєрідних «охоронців» для менш великих родичів, які бояться сонячного світла.

Також вкрай важливо, щоб садівник вмів правильно комбінувати, використовуючи всю вільну територію. Зокрема, не варто забувати, що в’юнкі рослини лише покривають грунт, а вертикальні — тягнуться до сонця, тому подібне поєднання стане досить ефективним.

Ще один вид рослин — це «супутники». Їх основне призначення — боротьба з шкідниками різними способами. Такі культури приманюють хижаків, що поїдають паразитів, або банально відлякують шкідливих комах.

Рослин, які відмінно уживаються разом, досить багато, але, перш за все, на окрему увагу заслуговують наступні комбінації.

Часник і троянди

Досвідчені садівники завжди садять часник неподалік від троянд, так як він оберігає їх від шкідників. Крім того, коли часник розквітає, то виходить прекрасна композиція, яка рясніє різними яскравими відтінками.

Чорнобривці і диня

Чорнобривці цілком можугь скласти гідну конкуренцію багатьом хімічним засобам, які зазвичай використовуються для усунення шкідників в коренях дині.

Капуста і помідори

Звичайні томати здатні захистити капусту від настирливих личинок, які завдають багато шкоди рослині, особливо, якщо безкарно розвиваються, перетворюючись в гусениць.

Настурції та огірки

Кучеряві настурції — відмінні соратники для молодих огірків або кабачків. На думку досвідчених садівників, настурції прекрасно протистоять огірковим жукам, завдяки тому, що привертають хижаків.

Лобода і перець

Як правило, шкідливі жуки віддають перевагу лободі (доведено в ході досліджень), забуваючи про перці, особливо, якщо обірвати квіти амаранту ще до того, як з’являться перші насіння.

Кріп і капуста

Кріп — це прекрасний соратник не тільки капусти, але і всіх її «родичів. Саме кріп оберігає всі капустяні рослини, стаючи відмінною приманкою для невеликих ос, які не дають спуску черв’якам і іншим шкідникам.

Квасоля і кукурудза

Квасоля — звичний «природний будинок» для багатьох комах, які поїдають найбільш небезпечних шкідників. Також бобові лози швидко розростаються, спираючись на стебла кукурудзи.

Високі квіти і салат

Наприклад, квітучий тютюн швидко росте поряд з листям люпину, а також безпосередньо впливає на їх забарвлення (з позитивного боку).

Шпинат і редис

Розсаджуйте редис серед шпинату. Даний метод допоможе захистити овочі від шкідників. Звичайно, листя коренеплоду, ймовірно, все одно постраждають, але зате він сам залишиться цілим. 

Алісум і картопля

Алісум — це своєрідна рослина з мініатюрними квітами, які часто виступають у ролі «приманки» для хижих ос та інших корисних комах. Висаджуйте її неподалік від картоплі, щоб сформувати унікальний природний килим, який стане прекрасним засобом захисту.

Карликові майорці і цвітна капуста

Хижаки часто спокушаються нектаром з майорців, тому відмінно оберігають цвітну капусту від шкідників, навіть не усвідомлюючи цього.

Котяча м’ята і колард

Багаторічний досвід садівників показує, що якщо посадити м’яту (котячу) неподалік від коларду, то він буде надійно захищений від згубного впливу.

Чорнушка і полуниця

Чорнушка здатна стати частиною чудової яскравої композиції, якщо посадити її між рядами полуниці (кращий варіант — в самому центрі).

А які вдалі поєднання рослин відомі вам? Діліться секретами!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: