3 важливі фази для здорового сну

Для здорового функціонування організму, людині необхідна не лише наявність води та повітря, а ще й здоровий сон. Недостатня кількість сну погано впливає на нашу шкіру, тіло та швидкість мислення. Нормою сну на добу вважається 6-8 годин, та попри це інколи людина все ж відчуває дискомфорт та втому. Відбувається це через те, що також потрібно враховувати час сну. Науковці відзначають, що сприятливий час для відпочинку нашого розуму — це 9-11 вечора.

Фази сну людини:

1. 9-11 вечора

Саме в період з 9 до 11 вечора відпочиває наш мозок. Якщо знехтувати цим фактом, можна помітити, що активність нашого мозку знижується, внаслідок чого людина стає розсіяною та дратівливою. Крім цього, нам стає важко контролювати всі свої дії, оскільки мозок потребує відпочинку.

Основні наслідки недосипу — погана пам’ять, емоційна нестабільність, неуважність. Саме відсутність розумового відпочинку посилює бажання людини вживати алкоголь, шкідливу їжу, тютюнові вироби. Недостатня кількість сну не несе смертельних наслідків. Проте, варто пам’ятати, якщо систематично пізно лягати спати, то Ваш організм, згодом, обов’язково про це повідомить.

2. 11-1 ночі

Ця фаза сну відповідає за відпочинок нашої нервової системи та м’язів. Основні ознаки нестачі сну саме в цей період — песимістичне мислення, перевтома (не лише фізична, а й моральна), поганий апетит, слабкість в тілі. Також потрібно враховувати, що систематичне порушення сну може спричинити порушення роботи внутрішніх органів та нервової системи.

3. 1-3 ранку

В проміжок з 1 до 3 ранку відпочиває наша емоційна складова. Якщо знехтувати відпочинком в цей період — людина стає занадто агресивною та роздратованою, швидко змінюється настрій, окрім цього може виникнути навіть істерія. Сльози можуть різко змінюватись на сміх та навпаки, тобто внаслідок нестачі сну виникає маніакально-депресивний психоз.

ЧИТАЙТЕ:  12 трюків, які зроблять з ваших фото справжній Голлівуд

Без сну у людини падає активність усіх рецепторів, що не дає змогу сприймати реальність настільки ж чітко, як зазвичай.

Потрібно пам’ятати, що наш організм найкраще функціонує саме в денний час, а тих хто порушує правила, в кінці кінців, організм покарає.

Здоровий спосіб життя, збалансоване харчування та міцний правильний сон — ключові складові нашого здоров’я та життя.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ