4 види головного болю: як правильно позбутися від кожного з них

Кожен з нас хоч раз у житті відчував якусь із цих форм головного болю — він міг бути пульсуючим або ниючим, одностороннім або ж поширювався на всю голову. За даними ВООЗ, майже кожна людина відчуває головний біль час від часу. Дізнайтеся, як визначити тип вашого головного болю і що можна зробити, щоб полегшити ці симптоми:

1) Кластерні головні болі.

Вони зустрічаються навколо або за одним оком, поширюються, як правило, на одну сторону обличчя. Вони можуть супроводжуватися набряком, почервонінням і пітливістю на стороні, яка порушена головним болем. При кластерному головному болю людина може зіткнутися з закладенням носа і сльозоточивістю. Такі головні болі відбуваються епізодами (кластерами), кожен з яких може тривати від 15 хвилин до 3 годин.

Більшість людей відчувають від 1 до 4 головних болів в день, які з’являються приблизно в один і той же час кожен день. Після того, як один головний біль вирішиться, незабаром зникне інший. Лікування: під час нападу використовуйте мазь з капсаїцином — природним aлкалoідом, який отримують з плодів пекучого перцю. Нанесіть невелику кількість мазі біля пазух носа, це зніме больовий синдром.

2) Мігрень.

При мігрені ви відчуваєте інтенсивну пульсацію з глибини голови, як правило, вона одностороння. Такий біль може тривати кілька днів. Люди з сильною мігренню часто чутливі до світла і звуку. Зазвичай людина також стикається з нудотою і блювотою. Перед появою мігрені можуть виникнути зорові порушення, відомі як аура. Їх відчуває одна людина з п’яти. Схильність до мігрені передається, як правило, спадково. Він також може вказувати на інші стани нервової системи. Жінки в три рази частіше відчувають мігрень, ніж чоловіки.

Лікування: багатьом пацієнтам в профілактиці мігрені допомагає прийом омега-3 жирних кислот, вітаміну B12 (рибофлавін) і магнію. Згідно з дослідженнями, ефективними також є аеробні вправи.

3) Головні болі напруги.

Головний біль напруги проявляється у вигляді тупого, хворобливого відчуття, яке поширюється на всю голову. Він не пульсуючий. У людини може спостерігатися чутливість або біль в шиї або м’язах плеча. Найчастіше такі болі викликані стресом, який призводить до скорочення м’язів шиї і голови. Головні болі напруги можуть супроводжуватися нудотою або блювотою.

Лікування: щоб зменшити біль, заваріть собі чай з імбиром і змастіть шкіру голови і шиї олією перцевої м’яти, яка допоможе розслабити спазмовані м’язи.

4) Синусові головні болі.

Їх часто плутають з мігренню — ці два види головного болю дійсно дуже схожі. Але причина у них різна. З синусовими болями стикаються люди, у яких є хронічна сезонна алергія або синусит. 
Від таких болів можна позбутися, тільки якщо прорідити і розпушити слиз, яка накопичується і викликає синусовий тиск. Синусовий головний біль також може бути симптомом інфекції синуса. У таких випадках прийому антибіотиків не уникнути.

Лікування: споживайте якомога більше рідини — особливо теплої води, яка зменшить запалення і розширить пазухи. Налягайте на апельсини, пийте чай з лимоном, вживайте продукти з високим вмістом вітаміну С, який допомагає організму боротися з інфекціями.

Включіть в раціон суп зі свіжим імбиром — він має потужні протизапальні та знеболювальні властивості.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Ви знаєте, що означає цей символ? Ось чому потрібно уникати продуктів з дуже великою цифрою!