40 років цей чоловік кожен день садив в пустелі дерева, щоб врятувати тисячі тварин

Найбільший річковий острів «Маджулі» знаходиться в небезпеці. Протягом останніх 70 років його територія скоротилася більш ніж наполовину. Через часті повені, відбувається ерозія ґрунту, і він все більше занурюється під воду.

Причиною тому вважають великі набережні, побудовані в містах уздовж річки Брахмапутра. Для того щоб захистити їх в сезон мусонів, потоки води перенаправляють на острів.

З 1991 року понад 35 сіл були змиті. І хоча фахівці шукають варіанти порятунку острова, втрати території могли бути набагато більше, якби не місцевий житель, який взявся за порятунок навколишнього середовища.

У 1979 році Джадаву Пайенгу було 16 років, коли він побачив кілька мертвих змій. Вони загинули від спеки після того, як повені викинули їх на піщану мілину. Тоді Джадана задумався про те, щоб покласти всі свої сили на порятунок Маджулі.

Боротися з його зникненням він вирішив, саджаючи дерева. Чоловік щодня садив їх і йому вдалося виростити 550 гектарів лісу. За площею це навіть більше, ніж Центральний парк в Нью-Йорку (340 гектарів). Зараз ліс, вирощений Джадавом, став домівкою для бенгальських тигрів, індійських носорогів і навіть стада з більш ніж 100 слонів.

Ліс, який посадив чоловік, отримав свою назву на честь нього ж — «Ліс Молая».

Джадана — проста людина, яка любить природу. Він не вважає, що зробив щось особливе, на його думку, кожен повинен виростити хоча б два дерева, люди зобов’язані берегти природу, інакше всіх нас чекає загибель.

За свої старання, Джадана отримав одну з найвищих нагород в країні, а так само титул «Людина лісу».

Подивіться короткий документальний фільм про його життя і його намагання!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  25 цікавих фактів, після яких ви подивитеся на навколишній світ зовсім по-іншому