5 міфів про мікрохвильовку, в які пора перестати вірити

Напевно ви не раз стикалися з упередженнями щодо мікрохвильових печей:

Відійди від неї, не опромінюйся!Краще розігріти на плиті, а то всі поживні речовини вб’єш!

Ось ніби живемо не в Середньовіччі, а такі антинаукові забобони навколо (!) побутової техніки — швидше правило, ніж виняток. Тому вважаємо за свій обов’язок їх розвіяти і відновити чесне ім’я мікрохвильовки.

Міф № 1: Мікрохвильовка «вбиває» їжу

Тобто є нібито жива їжа і мертва. І різняться вони способом обробки. А термічний вплив вбиває клітини моркви в супі, смаженої курочки і навіть атоми ягід в киселі. Правда в тому, що клітини фруктів і овочів починають гинути відразу після збору плодів. І вже, звичайно, наявність або відсутність «живих клітин» не змінює хімічний склад продукту і не виключає поживних речовин.

Міф № 2: Шеф, все пропало … все пропало!

Вважається, що спаржа, тушкована на сковорідці, буде сповнена поживних речовин, але варто вам тільки на 1 хвилину поставити цю страву в мікрохвильовку, і їх більше немає. Будь-який спосіб обробки свіжих продуктів впливає на вміст білків, жирів, вітамінів і мікроелементів. Але це залежить не від мікрохвильовки, а від інтенсивності і тривалості нагріву, а головне — від площі контакту з навколишнім середовищем. Так, при варінні їх втрачається набагато більше. Найбільш нещадним якраз вважаються запікання в духовці, смаження на сухій пательні і … приготування в мікрохвильовій печі.

Міф № 3: Їжа стає радіоактивною

А ще змінюється молекулярна структура. Радіохвилі мікрохвильової печі в принципі не здатні змінити атомно-молекулярну структуру продукту. Для цього їй банально не вистачає потужності. Квант енергії мікрохвильового випромінювання не здатний відірвати електрон від атома. Максимум, що може зробити вашу їжу радіоактивною, — адронний коллайдер. Будь-які зміни в смаку продуктів обумовлені тим, що мікрохвильовки прогрівають продукт повністю, а не поверхово, як в пательні або духовці.

Міф № 4: Мікрохвильовка здатна викликати рак

Збій в роботі імунної системи можливий тільки при тривалому прямому контакті. Він не може бути таким при побутовому використанні печі. По-перше, готовий прилад оснащений різними ступенями захисту від випромінювання. Щільність його потужності в мікрохвильовці — 5 мВт / см2 на відстані 5 см від печі. Для порівняння, в мобільному телефоні вона в 2 рази більше за інших рівних, але тривогу щось ніхто не б’є.

Міф № 5: При розігріві утворюються канцерогени

Як вже було сказано вище, потужність мікрохвильової печі для цього мала. Канцерогени ж можуть виділятися, якщо ви будете розігрівати їжу в невідповідному посуді — поліетилені або не призначеному для мікрохвильовки пластику. Ну і, звичайно, не намагайтеся ставити посуд з металевою фарбою або зроблений з металу. Це загрожує псуванням посуду або побутовим вибухом.

А в іншому користуйтеся мікрохвильовками на здоров’я і пам’ятайте, що є набагато більше дійсно небезпечних речей. І не ускладнюйте собі життя!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: