6 чітких ознак, що ваш ваш телефон зламали і крадуть з нього ваші дані

Це трапляється частіше, ніж ви думаєте.

Ми живемо в цифрову епоху, тому захист даних — проблема, яка з кожним днем ​​стає все більш актуальною для кожного. Як захистити свої повідомлення, дзвінки, листи та іншу інформацію від хакерів і урядів? Як не стати жертвою шпигунства, коли все викладається у відкритий доступ?

Якщо раніше ми переживали в основному за комп’ютери і ноутбуки, то тепер фокус змістився на смартфони, які завжди з нами.

Ми розповімо про те, як хакери зламують телефони і як це можна виявити.

Перший і найпростіший спосіб зламати телефон — фізично дістати до нього доступ і встановити шпигунські програми. Другий (і настільки ж простий) спосіб — скористатися незахищеною мережею Wi-Fi, наприклад, в кафе або аеропорту.

Оскільки публічні Wi-Fi-мережі доступні всім, хакери запросто можуть проникнути в ваш пристрій і побачити ваш трафік.

Менш поширений спосіб проникнення в телефон — через USB-порт, замаскований під зарядний пристрій. Не залишайте смартфон заряджатися в незнайомих місцях!

Крім того, є СМС-фішинг: вам на телефон відправляється повідомлення (нібито з банку або від вашого провайдера), при відкритті якого на телефон встановлюється вірус.

Система сигналізації № 7, яку використовують більшість телефонних станцій в світі, також може бути зламана хакерами, які зможуть прослуховувати ваші дзвінки, читати повідомлення та відстежувати ваше місцезнаходження.

Отже, ось 6 способів зрозуміти, що ваш телефон зламаний:

1. Якщо батарея телефону сідає занадто швидко, можливо, у фоновому режимі працює якийсь невідомий додаток. Це цілком може бути шпигунське ПЗ.

2. Якщо телефон постійно перезавантажується, вимикається, самостійно запускає додатки або набирає випадкові номери, це може свідчити про те, що в нього намагаються проникнути хакери.

3. Якщо телефон постійно нагрівається, навіть коли ви його не використовуєте, — це ще одна потенційна ознака роботи фонового додатку.

4. Якщо в списку недавніх викликів ви бачите незнайомі номери, це може означати, що до вашого телефону підключаються через кордони.

5. Якщо ви не можете вимкнути телефон або керувати найпростішими функціями типу яскравості і камери, ймовірно, контроль над пристроєм захоплений хакером.

6. Нарешті, якщо під час розмов ви постійно стали чути сторонні шуми або відлуння там, де їх раніше не було, це теж привід задуматися.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  "Мозок не любить жир, тютюн і алкоголь" Нейрохірург - про те, як жити розумним людям