6 хитрощів, через які японці стали найздоровішою нацією в світі

Японський інженер і майстер айкідо Кацудзо Ніші з самого дитинства був дуже хворобливим. Його лікар сказав батькам, що хлопчик не дотягне і до 20 років. Для зміцнення його здоров’я, батьки відправили Кацудзо в монастир, де той провів 3 роки.

Шукаючи способи поліпшити своє здоров’я, Ніші прочитав не тільки безліч книг сучасних лікарів, а й давні трактати про східну та європейську медицину. Результатом багаторічної роботи, стала праця Кацудзо, в якій той описує створену ним систему оздоровлення організму. Твір вийшов у світ в 1927 році, коли автору було 44 роки.

Кілька правил здоров’я від Кацудзо Ніші

За 90 років автор отримав безліч шанувальників по всьому світу, пропонуємо вам ознайомитися з його унікальними техніками.

1. Жорстке ліжко

Викривлення хребта, яке є не таким вже рідкісним явищем, може спричинити за собою різні захворювання внутрішніх органів. Тому вам необхідно стежити за своєю поставою не тільки вдень, але і вночі.

Ніші вважав, що прямий хребет робить людину вищою на пару сантиметрів, а також позитивно впливає на роботу травних органів.

2. Твердий валик замість подушки

Цікаво, більшість японців вірить, що викривлена ​​шия — один з перших ознак короткого життя.

Під час сну нам складно контролювати стан нашої шиї, тому Ніші рекомендує замінити звичайну подушку твердим валиком, який буде лежати таким чином, що на ньому будуть перебувати 3-й і 4-й хребці.

Спочатку це викличе дискомфорт, тому обмотайте валик чимось м’яким, з часом прибираючи ці шари.

3. Вправа «Золота рибка»

Ляжте на рівну тверду поверхню. Витягніть руки вгору.

Стопи розташуйте так, щоб вони були перпендикулярні підлозі. Витягніть ліву п’яту вперед і одночасно потягніть ліву руку вгору, не відриваючи її від підлоги. Повторіть те ж саме для правої п’яти і правої руки. Всі вправи займуть 2 хвилини.

Далі накладіть долоні одну на одну, зігніть руки в ліктях і покладіть їх під 3-й і 4-й шийні хребці, ноги зведіть разом, а стопи злегка розведіть в боки. Рухайте стопи вліво і вправо так, щоб все тіло тремтіло. Виконуйте вправу протягом 2-х хвилин.

4. Покращуємо капілярний кровообіг

Ляжте на тверду рівну поверхню. Покладіть під 3-й і 4-й шийні хребці твердий валик.

Руки і ноги підніміть вгору, трохи зігніть і розслабте їх в ліктях і колінах.

Почніть робити вібруючі рухи руками і ногами. Все це робіть протягом 1-3 хвилин.

5. Змикання стоп і долонь

Ляжте на тверду поверхню і підкладіть під 3-й і 4-й шийні хребці твердий валик. Ноги зігніть в колінах, не відриваючи від підлоги, і зімкніть стопи. Вправи необхідно повторити 10 разів.

З’єднайте долоні перпендикулярно тілу і стисніть подушечки пальців лівої і правої руки. Повторіть ті ж рухи, але тепер зімкніть не тільки пальці, але також і долоні. Не розмикаючи долонь, підніміть руки вгору і опустіть їх собі на сонячне сплетіння.

Зімкнуті долоні поверніть пальцями до обличчя, заведіть руки за голову, не змінюючи положення долонь, а потім поверніть їх на сонячне сплетіння.

6. Живіт і хребет

Сядьте на підлогу в позу лотоса і обхопіть руками гомілкостоп «верхні» ноги, плечі опустіть. Повторіть всі вправи по 10 разів. Після кожного блоку вправ, робіть наступне: витягніть руки перед і розташуйте долоні перпендикулярно підлозі.

Поверніть голову до лівого плеча і погляньте на свою спину, повторіть це з правим плечем. Зробіть все те ж, піднявши руки над головою.

Кацудзо Ніші стверджував, що все, що необхідно людині для здоров’я, закладено в нас самих, головне — не піддаватися ліні і розкривати свій потенціал.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  10 секретів краси з Кореї, які зроблять вашу шкіру здоровою і блискучою