6 підступних дитячих хвороб, які так легко переплутати із застудою і нашкодити дитині

Ми звикли, що нежить і висока температура — це перші ознаки застуди. І як тільки у дитини з’являється все це, ми починаємо лікування вже перевіреними способами. Але чи знали ви, що існують і інші (досить серйозні) захворювання, які вміло маскуються під ГРВІ? Ось 6 підступних дитячих хвороб, які так легко переплутати із застудою.

Кашлюк

Характерні ознаки: нападоподібний кашель зі свистом, утруднене дихання.

Лікарі не даремно називають його підступною інфекцією. Адже симптоми кашлюку легко переплутати з простудними. Починається все з нежиті, сухого кашлю і температури. Звичайні противірусні препарати можуть поліпшити стан дитини, але ненадовго.

Вже через 1-2 тижні кашель посилиться і з’явиться характерний свист. Надривний кашель зазвичай посилюється в нічний час і часто стає причиною блювоти.

Кашлюк — це дуже заразна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. А встановити правильний діагноз може тільки лікар, підтвердивши його за допомогою аналізів (мазка із зіву). До слова, якщо дитина була щеплена від коклюшу, то хвороба буде протікати значно легше, ніж у не щеплених дітей.

Ангіна

Характерні ознаки:  почервонілі мигдалини з жовтуватим або білим нальотом, озноб, хворобливе ковтання.

Запалилося горло і підвищилася температура? Застуда — думають багато батьків. Однак мало хто замислюється, що ці самі ознаки можуть бути провісниками серйозного захворювання, а саме — тонзиліту.

Небезпека ангіни полягає в збуднику цієї інфекції — стрептококу, який крім горла вражає нирки і серце. А запалені мигдалини можуть навіть призвести до порушення дихання.

Скарлатина

Характерні ознаки: висип на шкірі в пахвовій, ліктьовий і лицьової зоні. Недоторканим залишається «носогубний трикутник», за яким лікар підтверджує діагноз.

Вона відноситься до «дитячих хвороб», адже в основному на скарлатину хворіють діти до 15 років. Зазвичай у дитини виникають симптоми, які легко переплутати з простудними — це підвищена температура, слабкість і біль в горлі.

Ларингіт

Характерні ознаки:  висока температура (39 ° C), утруднене дихання, осиплість голосу.

Першими симптомами ларингіту зазвичай є: нежить, кашель і підвищена температура. Він вміло маскується під застуду.

На жаль, ларингіт — це зовсім не нешкідливе захворювання, особливо небезпечне воно для маленьких дітей. Адже на його тлі у малюків може розвинутися гостра обструкція верхніх дихальних шляхів, яка вимагає серйозного лікування і в запущених випадках навіть госпіталізації.

Бронхіт

Характерні ознаки: сильний кашель з характерними хрипами в легенях, плутане дихання.

Особливо часто бронхітом хворіють маленькі діти. Його симптоми схожі з ГРВІ, коли у малюків з’являється нежить, кашель і біль у горлі, підвищується температура і спостерігається загальне нездужання. Але якщо з кашлем почало відходити харкотиння, то це перший сигнал до дії.

Алергія

Характерні ознаки: безбарвні виділення з носа, висип і почервоніння очей після контакту з алергеном. Температура тіла тримається в межах норми.

Нежить і кашель можуть свідчити не тільки про вірусне захворювання, але і про алергію. Складність полягає не в тому, щоб правильно визначити симптоми, а щоб розпізнати її вид. Цим повинен займатися фахівець, який проведе повну діагностику і призначить необхідні антигістамінні препарати.

В чому полягає небезпека захворювання: може перерости в астму.

До слова, якщо у вашої дитини з’явився кашель, нежить або дивна висипка, то не варто займатися самолікуванням і експериментувати з препаратами. Зверніться до лікаря, і якщо помітите нові ознаки, то заведіть малюка до нього повторно. Адже здоров’я дитини — це той випадок, коли запобіжні заходи не можуть бути зайвими!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  У моєї мами після 50 років почали іноді німіти пальці рук і ніг. Приятелька, медсестра підказала, що це пов'язано з судинами. І навчила, як за ними стежити