6 продуктів, які забирають вашу енергію і призводять до занепаду сил

Як правило, прийом їжі є для організму джерелом поживних речовин для вироблення енергії. Тим не менш, деякі продукти можуть фактично вкрасти енергію.

У цій статті перераховані 6 продуктів, які призводять до спаду активності.

1. Білий хліб, паста і рис

Зернові багаті вуглеводами, які забезпечують організму хороше джерело енергії.

Однак перероблені зерна, які містяться в білому хлібі, макаронах і білому рисі, можуть завдати більше шкоди, ніж користі, коли мова йде про запас енергії.

Частково це пояснюється тим, що під час обробки видаляється волокнистий зовнішній шар зерна. Через це оброблені зерна містять нижчі рівні клітковини і, як правило, засвоюються і поглинаються швидше, ніж цільні зерна.

З цієї причини страви, багаті обробленими зернами, зазвичай викликають швидке зростання рівня цукру в крові і рівня інсуліну, після чого відбувається зниження енергії.

Навпаки, цільні зерна допомагають регулювати рівень цукру в крові і допомагають підтримувати оптимальний рівень енергії протягом дня.
Уникаючи перероблених зерен або замінюючи їх цільнозерновою альтернативою, можна забезпечити організм поживними речовинами і запобігти енергетичному спаду.

2. Продукти з цукром

Наприклад, багато людей вважають сухі сніданки важливою частиною здорового сніданку. Але більшість сухих сніданків містять дуже мало клітковини, але значну кількість цукру. Фактично, цукор складає до 50% від загальної кількості вуглеводів, що входять до складу багатьох популярних сухих сніданків.

Таке поєднання високого вмісту цукру і низький вміст клітковини може підвищити рівень цукру в крові і рівень інсуліну, що призведе до короткочасного енергетичного росту, після чого відбудеться різкий спад і виникне відчуття втоми.

Інші популярні продукти, які містять високий рівень цукру, включають ароматизовані йогурти, соки, кекси, гранола і навіть деякі види хліба.

ЧИТАЙТЕ:  Активізувати лімфу, кровообіг, імунітет: потужний домашній засіб

3. Алкоголь

Алкоголь відомий своїм розслаблюючим ефектом.

Насправді, багато людей повідомляють, що невелика кількість алкоголю, випитого за вечерею, як правило, допомагає швидше заснути. Але алкоголь може фактично знизити якість і тривалість сну.

Низький або середній рівень споживання алкоголю, мабуть, не робить великого впливу на якість і тривалість сну. Велика кількість випитого алкоголю виснажує організм.

4. Кава

При споживанні в помірних кількостях кава може надати позитивні фізичні і психічні ефекти.

Наприклад, дослідження показують, що кава може знизити ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, на 26-34%.

В огляді 18 досліджень також повідомлялося, що одна чашка кави, споживана людиною в день, може знизити ризик розвитку діабету 2 типу на 7%.

Повідомлялося також, що кофеїн створює короткочасне підвищення енергії і активність роботи мозку.

Надлишок кофеїну негативно впливає на якість сну, що може знизити енергійність в довгостроковій перспективі.

5. Енергетичні напої

Не можна заперечувати, що енергетичні напої дають короткостроковий імпульс енергії.

Фактично, кілька досліджень показують, що енергетичні напої можуть збільшити концентрацію і ефективність пам’яті приблизно на 24%, на додаток до зниження сонливості.

Виробники енергетичних напоїв додають стимулятори в їх склад. Проте, дослідники приписують більшість ефектів, які посилюють енергію, до цукру і кофеїну, які містять ці напої.
Коли мова йде про цукор, багато енергетичних напоїв містять катастрофічно велику кількість — іноді цілих 10 чайних ложок (52 грама) на баночку.

Крім того, деякі дослідження показують, що енергетичні напої можуть знизити тривалість і якість сну.

6. Смажені продукти і фаст-фуд

Смажені продукти і фаст-фуд також знижують енергійність. Це пов’язано з тим, що вони, як правило, мають високий вміст жиру і низький вміст клітковини, два фактори, які уповільнюють травлення.

ЧИТАЙТЕ:  9 правил, щоб орхідея цвіла цілий рік і тішила вас шикарними квітами

Смажені продукти і фаст-фуд, як правило, мають низький вміст вітамінів, мінералів та інших необхідних поживних речовин. Але саме продукти, багаті поживними речовинами, допомагають підвищити і підтримувати рівень енергії.

Зловживання жирними продуктами надмірне почуття надмірної повноти. У деяких випадках це може призвести до занепаду сил або відсутності продукування робити що-небудь протягом наступних кількох годин.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ