7 мудрих правил виховання дітей у євреїв. Є чому повчитися!

Любов єврейських батьків до своїх дітей не знає кордонів. Такого культу дітей немає, здається, в жодного іншого народу. Психологи можуть говорити як про плюси, так і про мінуси такого ставлення, проте, безумовно, єврейські діти нестачі любові та уваги не відчувають.

1. Не можна створювати дітям комплекси

Єврейська мати ніколи не скаже- ти поганий, вона скаже- як міг такий хороший хлопчик як ти, зробити таку дурість?

«У моєї дитини немає, і не може бути недоліків» — така позиція єврейських матерів. Можливо, вони їх і бачать, але крім них про це ніхто не дізнається.

2. Розумна свобода

Сучасне єврейське виховання поєднує дві, здавалося б, суперечливі речі: свободу дитини і жорсткість вимог. Гарна метафора, що описує цей стиль: простора, вільна кімната з жорсткими стінами.

В єврейських сім’ях діти ходять батькам по голові, і розфарбовування татового паспорта маминою стобаксовою помадою — не привід докірливо дивитися на дитину. Для батьків-євреїв свобода дитини — не спеціальне «виховання», а повітря, яким не можна не дихати.

Жорстке виховання починається тоді, коли дитина переступає межі неприпустимого. У єврейській родині зрозуміло, що мамині парфуми на дворових кішок вилити можна, а ось бити бабусю по голові не можна.

3. Хвалити дитину з будь-якого приводу

Мама завжди хвалить свою дитину. Ця хвала починається з самого народження дитини. Єврейська мама захоплюється навіть найменшими успіхами, досягненнями малюка, нехай це буде всього лише новий склад або перша невміла пляма в якості першого малюнка. Про це обов’язково дізнаються всі друзі і знайомі, а головне дитина повинна побачити, що її хвалять у присутності всіх. Якщо ж досягнення дитини серйозніше, то без довгих оплесків і вихвалянь з боку всієї сім’ї не обійтися.

4. Високий ступінь відповідальності за свою поведінку

Євреї вірять, що навіть незначне слово, кинуте поспіхом і дрібна провина, вчинена батьками на очах дитини, може мати незворотні наслідки, тому своїм прикладом і дуже відповідальною поведінкою по відношенню до всього сказаного і зробленого єврейські батьки направляють своїх дітей.

5. Любов і повага в родині — запорука психічного здоров’я дитини

Єврейська традиція пояснює, що основу будь-якої родини складають чоловік і дружина — батько і мати. Тому дітей необхідно змалечку привчати до того, що на першому місці завжди ставиться увага матері до батька і батька до матері. Якщо дитина засвоїть, що її батьки живуть, перш за все, один для одного, переконається, що їх взаємини просякнуті повагою, любов’ю і турботою, вона буде відчувати себе захищеною. А, крім того, подібна поведінка батьків — прекрасний приклад для наслідування. Саме такі відносини вона постарається створити у власній родині, коли виросте.

6. Вчитися бути батьками

Батьківське виховання починається ще до народження дитини. Дівчинка, вступаючи в шлюб, вже готова стати матір’ю, її не вчать «жити для себе», її головна кар’єра — будинок і сім’я. Якщо спочатку материнство і батьківство розглядати як тягар, обмеження, то виростити хорошу дитину буде дуже складно. Як відомо, куди посилаєш свої сили, звідти і отримуєш.

Прагнучи виховати успішних, самостійних дітей, які твердо стоять на ногах, єврейські мудреці розробили цілу систему виховання, з якої в Ізраїлі кожен охочий може ознайомитися на спеціальних батьківських курсах. Подібні курси є при синагогах та єврейських школах у багатьох містах світу. Ось вам і перший закон успішного виховання — воно починається з власного виховання і навчання, здобуття окремих професій «дружина і мама» і «чоловік і батько».

7. Вчити дітей правильно розпоряджатися часом

Єврейські діти не знають, що таке лінь і дозвільне базікання по дворах: скрипка, англійська, математика — все одночасно і багато. Змалку діти привчені до того, що постійно бути зайнятим справою — це нормально.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Ось як жіноче тіло реагує на "неправильного" чоловіка поруч