7 наслідків аборту, про які зазвичай мовчать лікарі

Аборт — тема вельми неоднозначна. Якщо одні — за цю процедуру, інші можуть бути категорично проти. Кожна сторона по-своєму права. Якої б думки не дотримувалися ви, важливо бути в курсі наслідків, до яких може привести аборт. Корисно знати про це самій і розповісти дітям чи онукам!

1. Наслідки прийому абортивних таблеток

Прийом абортивних медикаментозних препаратів загрожує кровотечами, судомами, болями в матці. Готуйтеся до того, що вас буде нудити. Можлива також висока температура, озноб. Іноді, якщо симптоми проявляються особливо сильно, може знадобитися хірургічне втручання.

2. Наслідки вакуумної аспірації

Її ще називають «міні-абортом». У процесі такого аборту плідне яйце висмоктується через трубку. При такій процедурі є ймовірність (хоч вона не велика) пошкодити матку, занести інфекцію, викликати сильну маткову кровотечу.

3. Наслідки дилатації та евакуації

Хірургічний аборт, при якому металевими щипцями розширюють шийку матки і дістають звідти плодове яйце. Які ризики викликають таке втручання? По-перше, сильною матковою кровотечею. По-друге, проривом матки. Все це супроводжується лихоманкою, болями в спині і нижній частині живота, неприємним запахом з вагіни. І, по-третє, виникає ризик, що жінка просто більше не зможе народити, а майбутні вагітності можуть закінчуватися викиднем.

4. Наслідки анестезії

При деяких видах абортів необхідна анестезія, яка теж зовсім не нешкідлива. Так, від неї у жінки може з’явитися нудота і блювота, слабкість в м’язах і головний біль, алергічна реакція, озноб.

5. Хірургічні ускладнення

Треба відразу зазначити, що, якщо якісь частини плодового яйця залишаються в порожнині матки, великий ризик розвитку інфекції.

6. Загроза життю

І, хоча більшість жінок платять за аборти неможливістю нормально виносити і народити майбутніх дітей, є ризик летального результату. Якщо вірити статистиці, це приблизно 1: 100 000. Але хто може гарантувати, що саме в цьому конкретному випадку все пройде добре?

Додаткові ризики:

  • ендокринні порушення;
  • запальні процеси, що зачіпають органи малого тазу;
  • спайковий процес;
  • порушення структури і функції шийки матки;
  • скупчення крові в порожнині матки при медикаментозному аборті;
  • постабортний синдром.
ЧИТАЙТЕ:  Відмовтесь від них! Ці популярні препарати провокують рак

7. Наслідки в перспективі

Це тільки говорять, що «чик» — і проблема вирішена. А в дійсності, позбувшись від небажаної дитини, жінка потім не може виносити бажаної. І це все тільки проблеми чисто фізіологічного характеру, не кажучи про те, що при аборті жінка страждає внутрішньо — психологічно …

Що тут додати? Аборт — жорстке втручання в природні закони, в організм жінки. Йти на нього потрібно тільки в тому випадку, якщо для цього є серйозні медичні показання.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ