7 причин, чому з’являються волоски на підборідді, і як від них позбавитися

Як правило, незначні волоски на обличчі у жінок абсолютно безпечні. Але іноді вони можуть бути симптомом небезпечного стану, що вимагає медичної допомоги. Ось на що варто звернути увагу!

У деяких жінок є тонке волосся на підборідді. Найчастіше це може бути пов’язано з віком або гормональним дисбалансом. Але що, якщо волосся стає жорсткими і помітними? Стан, який викликає ріст товстих, жорстких волосків на обличчі або на грудях у жінок, називається гірсутизм. Сам по собі він не небезпечний, але може бути ознакою проблем зі здоров’ям. Ось у чому слід шукати причину.

1. Генетика

Надмірний ріст волосся на обличчі може передаватися у спадок. Якщо ви помітили, що у вашої бабусі або матері є волоски на підборідді, швидше за все, в майбутньому вас теж торкнеться це проблема.

2. Гормональний дисбаланс

Ріст волосся на обличчі може бути викликаний надмірною кількістю чоловічих статевих гормонів, які називаються андрогенами (або чутливістю до них).

3. Вік

У період менопаузи кількість жіночих гормонів естрогенів значно знижується, тому, чим старшою стає жінка, тим більше у неї шансів виявити на своєму обличчі небажані волоски.

4. Синдром полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ, відомий також як синдром Штейна — Левенталя) є більш серйозною формою гормонального дисбалансу. Він може вплинути на репродуктивне і гормональне здоров’я. Крім настирливого волосся на підборідді, це захворювання має і інші симптоми, такі як нерегулярні менструації, труднощі з схудненням, безпліддя і кісти яєчників. Якщо виявили ці симптоми, обов’язково зверніться до лікаря.

5. Синдром Кушинга

Іноді надлишкове волосся на підборідді можуть бути пов’язане з синдромом Кушинга (інший тип гормонального дисбалансу). Захворювання викликає надлишок кортизолу — гормону стресу. Причиною тому може послужити вживання деяких ліків, неправильна робота надниркових залоз або хронічний стрес і перенапруження. Іншими симптомами цього захворювання є розтяжки, збільшення ваги і діабет другого типу.

6. Вроджена гіперплазія кори надниркових залоз

Це дуже рідкісне захворювання також викликає ріст волосся на підборідді. Зазвичай його діагностують при народженні, тому ті, хто страждає від цього стану, знають про нього.

7. Вагітність або оральні контрацептиви

Вагітність змінює тіло жінки. У багатьох в результаті гормональних стрибків з’являються волоски на обличчі, але, як правило, це тимчасове явище. Що стосується гормональних контрацептивів, то тут краще проконсультуватися з лікарем, так як одні таблетки можуть викликати ріст волосся, а інші, навпаки, призначають для боротьби із зайвим волоссям.

Як позбутися небажаного волосся на підборідді?

Незалежно від причини, є кілька способів позбавитися від небажаних волосків. Найпростіший — використання воскових смужок або пінцету. Можна також відбілити волосся або зробити лазерну епіляцію.

У будь-якому випадку перед початком лікування вам варто встановити точну причину появи волосся на обличчі і проконсультуватися з лікарем.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ