7 симптомів лейкемії, які кожен повинен знати

Деякі форми хвороби можуть швидко поширюватися і бути фатальними.

Рак крові або лейкемія виникає, коли клітини кісткового мозку починають ділитися і розмножуватися швидкими темпами, сильно обмежуючи здатність організму виробляти червоні і білі кров’яні клітини. Згідно з даними Національного інституту раку, в 2014 році близько 387 000 людей в США хворіли лейкемією. Лейкемія — хвороба, яка швидко прогресує.

Коли у пацієнта хронічний лейкоз, ракові клітини виявляються в крові пацієнта і кістковому мозку, але вони діляться повільно. Часто буває так, що рак знаходиться в кістковому мозку, але людина в значній мірі живе нормальним життям.

Але гострий лейкоз — це зовсім інше. Хвороба агресивна і зазвичай проявляється яскравими симптомами.

При появі симптомів лейкемії потрібно негайно звернутися до лікаря. Перерахуємо сім найбільш поширених.

1. Блідість

При розвитку гострого лейкозу ракові клітини в кістковому мозку діляться так швидко, що у організму вкрай мало шансів провести інші компоненти крові, наприклад, еритроцити. Коли кількість еритроцитів нижче норми (стан, званий анемією), шкіра втрачає нормальний здоровий рожевий відтінок. Колір обличчя стає на кілька відтінків світліше звичайного тону шкіри.

2. Втома

Одним із симптомів гострого лейкозу є втома. Втома — це те, що ми всі вважаємо нормальним, якщо мова йде про важкий робочий день. Але якщо це відбувається систематично без видимих ​​причин, то прийшов час бити на сполох.

Зв’язок раку і втоми ще не повністю зрозумілий, але, можливо, що рак змінює рівні гормонів в організмі, а також виробляє токсичні речовини, які знижують енергетичний потенціал людини.

3. Синці

Швидке розмноження ракових клітин призводить до зниження рівня тромбоцитів в крові, які необхідні для згортання крові. Коли кров не може згуститися, з’являється синець.

ЧИТАЙТЕ:  Ось чому треба пісяти в душі. Екологія вам віддячить

При появі великої кількості синців без видимої причини для цього, потрібно звернутися до лікаря.

4. Часті кровотечі

Зниження рівня тромбоцитів, які сприяють утворенню згустку крові на місці рани, може привести до незвичайної або надмірної кровотечі. Деякі люди можуть спостерігати раптову кровотечу з ясен або носа.

Якщо у вас виникли будь-які незвичайні або надмірні кровотечі, негайно зверніться до лікаря.

5. Прискорене серцебиття

При лейкемії у людини підвищується частота ударів серця навіть після незначної напруги. Серцю доводиться працювати з подвійним навантаженням, щоб заповнити недостачу еритроцитів. Пацієнти з серцевими захворюваннями, у яких розвивається лейкемія, також можуть відчувати біль в грудях.

6. Часті інфекції

Клітини кісткового мозку також інгібують утворення білих кров’яних клітин, які борються з інфекцією. В результаті людина з лейкемією часто хворіє і повільно видужує. Застуда, яка зазвичай триває п’ять днів, триває два тижні.

7. Нічна пітливість

Нічна пітливість дуже поширена при гострому лейкозі, але, на жаль, лікарі точно не знають, чому. Деякі експерти кажуть, що це може бути пов’язано з гормонами; інші — з речовиною, яка вивільняє клітини крові для боротьби з раком.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ