7 симптомів міоми матки, які повинна знати кожна жінка

Жахливий факт: у 70 відсотків жінок буде міома матки в якийсь момент їхнього життя.

Міома матки — це аномальне ріст м’язової тканини матки. Міома може утворитися всередині порожнини матки, всередині стінки матки, на зовнішньому краю стінки матки і навіть поза маткою.

Так чому ж так мало говориться про це захворювання? Ймовірно, тому що більшість жінок із захворюванням навіть не про це. Симптоми міоми матки змінюються в залежності від того, наскільки прогресувало захворювання, де міома розташована, і наскільки велика.

Зазвичай міома матки викликає тиск в ділянці тазу або аномальну кровотечу. Але є інші симптоми міоми:

1. Почуття чужорідного тіла в організмі

Це, ймовірно, найпоширеніший симптом міоми. Жінки з більшими міомами, як правило, відчувають відчуття чогось, що тисне на таз.

2. Збій менструального циклу

Є багато речей, які можуть викликати зміни менструального циклу, в тому числі і міоми. Міома в порожнині матки приводить до посиленої і хворобливої кровотечі під час менструації.

3. Анемія

Деякі міоми можуть фактично приводити до анемії, відсутності еритроцитів або дефіциту заліза. Причина зводиться до рясних менструацій.

Симптоми анемії включають втому, задишку, запаморочення або прискорене серцебиття. Для діагностики анемії лікар призначить простий аналіз крові.

4. Здуття живота

Міоми часто призводять буквально до роздування, можуть навіть зростати до таких розмірів, що викличе затруднення дихання або ниркову недостатність.

5. Прискорене сечовипускання

Прискорене сечовипускання може бути результатом міоми матки. Оскільки матка розташована поруч із сечовим міхуром, то міома, яка росте з лівого боку матки, може чинити тиск і приводити до прискореного сечовипускання.

6. Біль

Біль при міомі зустрічається рідше, ніж, скажімо, при ендометріозі або іншими гінекологічними захворювання, але все ж може спостерігатися. У деяких жінок це просто легкий біль, у інших людей це колота, тяжкий біль. Все залежить від місця розташування міоми.

7. Біль під час сексу

Міома може втручатися в піхву, що може призводити до болю під час проникнення статевого члена.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...