7 тривожних симптомів порушення роботи нирок, які не можна пропустити

Організм людини — це дивовижна система, яка виконує ряд специфічних функцій. Кожен орган несе відповідальність за виконання того чи іншого завдання. Яка ж роль нирок в нашому організмі? Виявляється, цей орган практично ніколи не відпочиває.

Цей парний орган, який розташований в поперековій ділянці, відповідає за звільнення організму від відходів і продуктів метаболізму. Також нирки забезпечують нормальний рівень калію і натрію в крові. Саме тому патологія цього органу може призводити до вкрай важких ускладнень.

На початкових стадіях хвороби нирок можуть не мати клінічних проявів. У Сполучених Штатах Америки більше 30 мільйонів людей мають патологію цього органу, проте знають це далеко не всі. Артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, спадкова схильність збільшують ймовірність виникнення захворювань нирок. Набагато частіше хворіють люди віком старші 60 років. Вкрай важливо дбати про здоров’я цього органу протягом усього життя.

Медичне обстеження — єдиний достовірний метод діагностики, проте існує кілька симптомів, які вказують на порушення роботи нирок. Якщо ви помітите один з них, негайно запишіться на консультацію до лікаря.

1. Брак енергії і зниження концентрації

Коли нирки погано функціонують, в організмі починають накопичуватися токсичні речовини. Інтоксикація призводить до того, що люди відчувають себе більш виснаженими і втомленими, ніж зазвичай. При захворюваннях нирок часто виникає анемія, яка також сприяє появі втоми.

2. Погіршення якості сну

Накопичення токсинів, пов’язане з порушенням фільтраційної здатності нирок, може призвести до проблем зі сном.

3. Сухість шкіри і свербіння

Нирки не тільки виводять продукти обміну речовин, але і забезпечують нормальний вміст мінеральних речовин в крові. Сухість шкіри і свербіння вказують на те, що видільна система не справляється з виконанням цього завдання.

4. Порушення сечовипускання

Може спостерігатися збільшення або зменшення частоти сечовипускання. При виявленні крові в сечі негайно зверніться до лікаря. Ще одна ознака порушення роботи нирок — поява великої кількості піни в сечі. Це свідчить про втрату білка.

5. Поява набряків під очима

Набряки говорять про те, що нирки не працюють належним чином і пропускають білок в сечу.

6. Набряклість ніг

Причина затримки рідини в організмі — це патологія сечовидільної системи. Нирки відповідальні за підтримання водного балансу в організмі, тому при їх патології в тканинах накопичується рідина.

7. М’язові судоми

Мінеральний дисбаланс, викликаний погіршенням роботи нирок, сприяє появі м’язових судом.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ