7 вагомих причин робити присідання регулярно

Якщо у вас немає часу на спортзал, але ви хочете відчутно поліпшити свою фізичну форму (причому швидко!), то вам варто почати робити присідання. Виконувати ці вправи просто, для них не потрібно ніякого додаткового обладнання (хоча можна взяти в руки гантельки). Крім того, присідати можна практично скрізь!

Хоча зазвичай присідання розглядають як вправи для ніг, насправді вони корисні для всього тіла, включаючи м’язи кора. Якщо робити їх правильно, то ви дуже швидко відчуєте ефект!

7 переваг присідань для здоров’я

Присідання є однією з кращих вправ для жінок, які хочуть підтримувати відмінну фізичну форму. Вони розвивають рухливість і відчуття рівноваги, роблять фігуру жіночною, а також допомагають спалювати жир внаслідок нарощування мускулатури.

Ось чому варто включити в свою програму тренувань присідання.

1. Зміцнення м’язів всього тіла

Присідання не тільки допомагають зміцнити м’язи ніг (включаючи квадріцепси, задню поверхню стегна і м’язи гомілки), але і запускають анаболічні процеси, що стимулюють м’язовий розвиток всього тіла.

Це багатоцільова фізична вправа допомагає привести в тонус спину, абдомінальні м’язи і, звичайно ж, м’язи ніг.

Правильне виконання присідань запускає процес вивільнення тестостерону та гормону росту людини, що дозволяє ефективно набирати м’язову масу не тільки нижньої частини, а й верхньої частини тіла.

2. Вам буде легко справлятися з повсякденними фізичними навантаженнями

Це одна з кращих вправ, які допомагають тілу справлятися з повсякденними фізичними навантаженнями, оскільки люди використовують присідання ще з часів полювання і збирання. Регулярні тренування дозволяють м’язам працювати більш ефективно, а також розвивають рухливість і відчуття рівноваги. 

3. Спалювання жиру

Оскільки присідання сприяють набору м’язової маси, ваше тіло почне додатково спалювати по 50-70 калорій в день навіть в стані спокою. Якщо ви наростите 2 кг м’язів, то автоматично будете щодня спалювати на 250-300 калорій більше!

4. Висока рухливість і відмінне відчуття рівноваги

Важливим фактором збереження рухливості в міру старіння людини є сила її ніг, а присідання є відмінним способом зміцнити м’язи цієї частини тіла. Вони також дозволяють пропрацювати м’язам кора, які відповідають за стійкість, що допоможе краще тримати рівновагу. Ось чому присідання — відмінна профілактика переломів кісток!

5. Запобігання травм

Присідання дозволяють розширити амплітуду рухів в суглобах гомілок і стегон, а також зміцнюють зв’язки, що допомагає запобігти травмам.

6. Поліпшення спортивних результатів 

Сила м’язів, розвинена завдяки присіданням, тісно корелює зі спортивними здібностями. Зокрема, включення цих вправ в систему тренувань допомагає атлетам бігати швидше і стрибати вище.

7. Профілактика захворювань

Ми вже з’ясували, що присідання дозволяють наростити м’язи. А оскільки останні беруть активну участь в регулюванні рівня глюкози і ліпідному обміні, а також контролі інсуліночутливості, то регулярне виконання цієї вправи допоможе захистити вас від ожиріння, серцево-судинних захворювань і діабету.

Чи потрібно присідати щодня?

Все добре в міру, навіть присідання! Якщо ми добре викладаємось на тренуванні, то м’язам потрібно відновлення. Присідати в порядку зарядки — для підбадьорення або підняття тонусу — можна хоч кожен день. Однак тоді не варто розглядати таке тренування як жироспалювальне, масонаборне або будь-яке інше.

Для досягнення максимальної користі новачкам цілком достатньо виконувати 2-3 підходи присідань (по 15-20 повторень) всього 2-3 рази в тиждень. Якщо ви будете робити цю вправу частіше, то вам не буде вистачати часу для відновлення, що дуже важливо.

Згодом почне позначатися реабілітаційний ефект: від присідань зміцнюються сухожилля, тому процес відновлення буде відбуватися все швидше. В такому випадку можна перейти на програму, розраховану на 3 рази на тиждень: 5 підходів по 20-30 повторень.

Порада: для максимального ефекту рекомендується робити присідання в повільному темпі. Це дасть хороше навантаження і дозволить відчути його.

Як завжди, при виконанні фізичних вправ не варто забувати про те, що потрібно прислухатися до свого тіла. В такому випадку ви обов’язково досягнете відмінних результатів!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  17 несподіваних порад для приготування випічки, щоб було ще смачніше