7 заповідей сирного етикету

Дійсно хороший сир є цінним товаром. Цей продукт вимагає величезного вкладення сил і зобов’язаний своїм існуванням групі відданих своїй справі осіб.

Буде справжнім блюзнірством псувати цей прекрасний продукт правил зберігання. Ці заповіді сирного етикету допоможуть вам налагодити з сиром правильні відносини і отримувати від нього максимум задоволення.

— Не робіть холодний сир —

Зберігати сир можна тільки в холодильнику, однак це не означає того, що можна подавати його холодним. Сиру потрібно дати час на те, щоб він став кімнатної температури — лише після цього можна подавати його на стіл. Незалежно від сорту і способу подачі сири повинні бути кімнатної температури. Це важливо з кількох причин: так ми краще сприймаємо аромати і смак, а жиророзчинні смакові сполуки набувають при кімнатній температурі максимум активності.

— Не зберігайте сир без оболонки —

Після подачі або порційної нарізки сир можна зберігати ще невизначену кількість часу, проте робити це потрібно виключно з використанням обгортки. Сир без оболонки миттєво покривається сухою скоринкою, яку складно назвати делікатесом.

— Не використовуйте харчову плівку для сиру —

Сиру потрібно дихати навіть у холодильнику, тому герметична пластикова плівка не дуже добре підходить для зберігання цього продукту. Без надходження кисню смак сиру може значно змінитися в гіршу сторону. Як обгортки найкраще використовувати папір або перфоровану поліетиленову плівку.

— Сир не терпить заморозки —

Будь-який сир повинен зберігатися на нижній полиці холодильника. Замороження здатне перетворити навіть свіжий і соковитий сир в неапетитну субстанцію. Особливо це стосується моцарели, смак якої надзвичайно чутливий до перепадів температур.

— Нарізка клинами —

Зовсім не випадково сир нарізають клинами — тільки так в одному шматку можна вмістити весь простір від краю до центру сирної голови. Це важливо з точки зору ферментації, так як смак сиру може значно змінюватися в різних точках сирної голови.

— Не зрізайте скоринку з сиру —

Справжній сир завжди має натуральну щільну скоринку, яка утворюється в процесі витримки. Як правило, вона має більш яскраво виражений смак, ніж сирна м’якоть. Зрізати її не слід — правила сервірування сиру передбачають подачу разом зі скоринкою.

— Не купуйте тертий сир —

Попередньо натертий сир, який продається в супермаркеті, не здатний зрівняється смаком з сиром, натертим попередньо перед використанням. Вкладіть кошти в хорошу тертку і більше ніколи не дивіться на тертий сир на прилавках супермаркетів.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: