8 частин тіла, які зберігають стрес — і пам’ять про нього

Корисна інформація.

Замість того, щоб прийняти, проаналізувати і відпустити неприємні почуття, зараз модно переносити все «на ногах». Ми вважаємо, що нам завжди потрібно рухатися вперед; а виділити час для себе і розслабитися — означає проявити слабкість.

Ми думаємо, що нам краще ігнорувати емоції, і те, що ми вдаємо, ніби їх немає — має змусити їх піти.

Правду кажучи, ніяке заперечення не може вирішити проблему. Відсунути наші почуття в сторону — це тримати себе в постійному стані стресу і дискомфорту.

Психотерапевт і ліцензований соцпрацівник Шон Гровер довгий час вивчав, в яких місцях ховаються пригнічені емоції.

У своїх дослідженнях Гровер виявив, що різні негативні емоції проявляються фізично. Це явище називається «соматизація» — схильність відчувати психологічний дискомфорт у вигляді фізичних симптомів.

Ці тілесні знаки називаються «психосоматичними симптомами», які викликають або посилюються психічними факторами, такими як внутрішній конфлікт і стрес.

Звичайно, не всі болі і дискомфорт, які ми відчуваємо, є психосоматичними. Але оскільки Гровер вивчив тілесні реакції своїх клієнтів на стрес, стали очевидними повторювані закономірності.

Виявилося, що деякі пригнічені емоції, коли вони трансформувалися в тілесні реакції, виявлялися в тих же місцях — знову і знову.

Майте на увазі, що на даному етапі психосоматичні реакції не є точною наукою.

Ось де найчастіше ховаються наші негативні емоції:

1. Нижня частина спини: гнів.

Нижня частина спини є саме тим місцем, де проявляється пригнічений гнів. Якщо ви відчуваєте біль в спині без очевидної причини, це може бути наслідком ваших переживань.

Щоб позбутися від цього симптому, навчіться працювати над своїми почуттями і вирішувати конфлікти у міру їх виникнення.

2. Шлунок: страх.

Коли ви боїтеся, ваш шлунок і кишечник мають тенденцію напружуватися. Ось як ми отримуємо такі фрази, як «Живіт звело від страху» .

Чим більше ви пригнічуєте страхи, тим більше фізичних наслідків ви, ймовірно, отримаєте. Коли ви нервуєте, набагато краще визнати свою проблему і поговорити з коханою людиною, або вилити емоції на папір або навіть в соцмережі.

Гровер пояснює: «Чим краще ви зможете висловити страх в словах, тим менше він буде утримуватися в тілі» .

3. Серце і груди: «розбите серце».

Так, виявляється, «розбите серце» це не просто абстрактне висловлювання. Ви можете відч

ути це фізично.

Деякі з клієнтів Гровера виявили, що після вивільнення болю, наприклад, під час плачу, напруга у людини в стресі нарешті спадала, навіть коли жоден лікар і ліки не змогли нічого вдіяти.

Якщо біль у серці і грудях не має очевидного джерела, дискомфорт може бути психосоматичним.

4. Головний біль: втрата контролю.

Ви не можете контролювати все в житті. Насправді, спроба зробити це може лише змусити вас почувати себе гірше емоційно — і подарувати вам цілий букет головних болів.

Відпустіть і прийміть те, що поза вашим контролем. Це полегшить цей неприємний симптом.

5. Напруга в шиї і плечах: перевантаженість.

Якщо ви страждаєте від напруги в шиї і плечах, яка не має видимої причини, ймовірно, ви просто перевантажені і перевтомлені. Це один з найбільш поширених психосоматичних симптомів стресу.

Щоб пом’якшити напруження, зверніть увагу на те, з чим ви зможете, а з чим не зможете впоратися. Не бійтеся сказати «ні» , просіть підтримки або поділіть обов’язки і відповідальність з іншими, коли ви відчуваєте себе пригніченими. Ваше тіло буде вдячне.

6. Втома: образа.

Коли ви стримуєте в собі гіркоту і образу, швидше за все, ви наносите більше шкоди собі, ніж людям, яких ви ненавидите.

Ця злість не дає вам жити в даний момент і це виснажує вас. Зосереджуючи увагу на тих, хто образив вас, ви вичерпаєте всі сили. Замість цього постарайтеся зосередитися на прощення і розвитку.

7. Оніміння: психологічна травма.

Люди схильні придушувати свої почуття і навіть спогади, коли подія занадто важка для них. Всі це чули: «Ой, навіть не нагадуй».

Але якщо ми не аналізуємо наші спогади і переживання, це може викликати оніміння і навіть параліч перед обличчям нового болю або небезпеки.

Кращий спосіб пройти через травму — спочатку прийняти її, а потім розкласти по поличках і зробити практичні висновки.

8. Безсоння: тривога через зміни.

Події, що змінюють життя — і хороші, і погані — можуть мати радикальний вплив на наш сон.

Найсильніше ця напруга відчувається, коли ваше життя постійно змінюється: це можуть бути неприємні сюрпризи, або навіть період істотного особистого зростання.

Вчіться приймати ці зміни, пишіть про це або розмовляйте про них з друзями, а не придушуйте почуття.

А ви помічали за собою ці почуття і відчуття?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: