8 речей, які відбуваються з вашим тілом, коли ви робите татуювання

Але ж колись це був спосіб анестезії.

Вчені до цих пір сперечаються, коли і де виникли перші татуювання. Більшість сходиться на думці, що мистецтво малюнків на шкірі народилося в Стародавньому Єгипті, де в якості пігменту використовувалася хна. Згодом з’явилися нові технології, а хну змінили чорнило.

Цікаво, що стародавні лікарі використовували татуювання для лікування різних болів. Єгиптяни вважали, що дискомфорт від наколки відтягує на себе біль з інших місць — наприклад, суглобів. Не поспішайте сміятися над ними: в цьому є раціональне зерно.

Коли ви робите татуювання, в вашому тілі дійсно відбуваються деякі зміни. Зокрема, терпимість до болю підвищується завдяки викиду адреналіну.

Давайте докладніше розберемося, що відбувається з тілом в ці моменти.

1. Голка пронизує епідерміс від 50 до 3000 разів на хвилину.

Голка проходить через епідерміс і входить в шар дерми, залишаючи після себе канал, в який заливається чорнило. Якщо голка НЕ ​​дістає до дерми (тобто пробиває тільки епідерміс), чорнило розпливеться або швидко вицвіте.

В ході нанесення татуювання голка зачіпає нервові закінчення і кровоносні судини. Ось звідки беруться біль і кров.

2. Чорнило трохи розтікається.

Як пояснюється в наступному пункті, чорнило затримується в шкірі. Однак з часом воно злегка просочується через шкіру, і малюнок ледь помітно розпливається.

Як правило, це не небезпечно і майже непомітно, але зрідка чорнило може викликати інфекції, подразнення і свербіж, особливо в перші дні після нанесення татуювання. В такому випадку слід звернутися до лікаря або тату-майстра.

3. У шкірі чорнило інкапсулюється.

Коли фарба потрапляє в епідерміс, організм включає механізми захисту від вторгнення і інкапсулює її. Тобто чорнило як би обволікається оболонкою, що дозволяє їм залишатися в одному місці і не розпливатися, утворюючи чіткий малюнок.

4. Клітини «пожирають» фарбу.

Не всі, а тільки так звані макрофаги. Це крихітні клітини, які відповідають за здоров’я шкіри і запобігають запаленню навколо татуювання, пожираючи частки фарби в епідермісі. Це відбувається поступово, і з роками татуювання блякне.

5. В ході загоєння може текти кров.

Як вже говорилося, голка зачіпає кровоносні судини, так що при нанесенні татуювання може виступати кров. Але навіть в процесі загоєння тату можливі невеликі кровотечі, тому що судини закриваються не відразу.

6. Фібробласти поглинають фарбу.

Це теж клітини, які поглинають пігмент, але в даному випадку фарба не зникає, а залишається в епідермісі кілька років, а потім раптово зникає в результаті мікротравми або контакту з повітрям. Через це малюнок татуювання стає зеленим.

Іноді таке знебарвлення відбувається вже через кілька днів після нанесення тату. В такому випадку обов’язково зверніться до майстра.

7. Організм виробляє натуральні анальгетики.

Коли голка пробиває шкіру, в організмі відбувається викид не тільки адреналіну, а й ендорфінів, які представляють собою природні анальгетики. Таке поєднання стресу, страху і нервозності з знеболенням викликає у деяких людей приємне відчуття релаксації навпіл з напругою.

8. Відбувається викид адреналіну.

Коли голка пробиває шкіру, тіло сприймає це як травму — тобто пошкодження. Щоб запобігти біль і страждання, нервова система посилає сигнал, що активізує вироблення адреналіну. Цей гормон допомагає тілу впоратися зі стресом.

Робити тату чи ні — вирішуєте тільки ви. Але краще розуміти, що при цьому відбувається з вашим тілом!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Уникнути розлучення: 20 простих порад для міцного шлюбу (від кращих експертів з міжнародних відносин)