9 дієвих способів навчитися відповідати на грубість, не втрачаючи гідності

«Якщо хтось вам грубіянить, посміхайтеся. Коли ви зберігаєте свою радість, грубіяни втрачають свою силу». (Джоел Остін). На жаль, я не знаю жодної людини, яка би зуміла уникнути спілкування з хамами або неприємними людьми. Навіть якщо вам пощастило, і серед друзів або знайомих таких не виявилося, то грубіян (ка) знайдеться на роботі.

А іноді нагрубіянити можуть навіть найближчі для вас люди: чоловік і жінка, батьки, родичі, діти. І кожен раз чуже нахабство, нетактовність і негатив залишають слід на серці. І досить боляче часом ранять. Тому важливо освоїти правильну тактику спілкування з подібними людьми.

1. Просто скажіть «спасибі»

Вам знову нагрубіянили? Зробили несправедливе або навіть образливе зауваження? Що ж, скажіть «спасибі» у відповідь. Без всякого надриву, впевнено і спокійно. Так ви збентежите опонента, зведете нанівець його злість і одночасно покажете свою мудрість. Його несправедливий закид почутий, ви прийняли його до відома, але просто вирішили не ображатися. Ви не дали образі і гніву оволодіти собою, не вступили в перепалку. Браво!

У вас вийшло припинити хамство на корені. Злоба залишилася при тій людині, яка хотіла її на вас виплеснути. При цьому ви не тільки не дали негативу душити себе, а й виглядали куди більш приємно, ніж злостивці.

2. «Я ціную вашу думку»

Як варіант — «ціную вашу точку зору». Гідна відповідь, яка показує, що ви дієте виходячи з розуму, а не емоцій. Психологи впевнені, що якщо людина грубіянить, намагається зачепити неприємними словами, то у неї проблеми внутрішнього характеру. Ви тут ні при чому!

Дивно, але на цю спокійну відповідь навіть найзапекліші грубіяни реагуватимуть з повагою. Ви не опустилися до їх рівня, їм нема чого продовжувати полеміку.

3. Розмову закінчено

Буває, що емоції застеляють очі, і ви розумієте, що навряд чи вийде відповісти спокійно і ввічливо. Тоді твердо скажіть про те, що припиняєте бесіду. Повірте, так ви не зіпсуєте відносини, а й дасте кривдникові знати, що спілкування в такому тоні і / або образи для вас неприйнятні.

4. Чому ви вирішили, що це важливо? Ви і правда, хочете, щоб я вам відповів?

Це питання варто поставити спокійним голосом і противник буде обеззброєний. Хами дуже рідко переслідують благі цілі, вони, як правило, просто намагаються принизити. І опонент навряд чи знайде відповідь на ваше адекватне питання, особливо якщо поруч виявляться сторонні.

Якщо ж ви отримаєте відповідь «так» або «хочу», то просто скажіть: «У вас, напевно, видався важкий день?»

5. Це могло б мене образити

Ця фраза, особливо вимовлена ​​з іронією, дає знати, що ви не приймаєте грубі випади близько до серця. Кривдник ретирується. Навряд чи він буде продовжувати нападки, зрозумівши, що його хамство вас не зачіпає.

6. Ви маєте рацію

Ці 2 слова — відмінна зброя проти грубості. Кривдникові буде нічого відповісти. Він очікував полеміки, суперечки, можливо, навіть скандалу, а ви просто визнали його правоту.

Йому може не сподобатися ця відповідь, але сам конфлікт буде вичерпано.

7. У вас завжди є, що сказати поганого, чи не так?

Така відповідь досить емоційна. Але в той же час ви переводите розмову з суті представлених вам претензій на людину, яка сказала гидоту. Так ви показуєте їй її ж відображення.

 8. Я люблю себе, але і тебе теж люблю

Звичайно, цю фразу варто використовувати тільки під час конфліктів з близькими. Скажіть її щиро, з добром і ви не втратите гідності. Можливо, вам навіть вдасться поліпшити відносини. Коли людина зустрічає добро і любов у відповідь на свій негатив, вона стає безпорадною і нездатною продовжувати грубіянити. Її злість згодом вщухає, і нерідко на зміну їй приходить почуття каяття.

9. Смійтеся!

Так, просто смійтеся. Розсміятися хамові в обличчя — мабуть, кращий засіб захисту. Ваша знайома критикує вас і вчить жити? Смійтеся! Вам нагрубіянили в громадському транспорті? Смійтеся! Здорова самоіронія, як правило, застає хама зненацька і викликає у нього незручність.

І пам’ятайте головне:  якщо вам грубіянять, поводяться з вами грубо або нахабно, справа зовсім не в вас, а в грубіяні. Він показує, що у нього проблеми. Так що не варто приймати хамство на свій рахунок!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: