9 ранніх ознак вагітності, про які знають не всі

Більшість ознак того, що вам пора бігти в аптеку за тестом на вагітність, а потім — на прийом до гінеколога, широко відомі, але ними список не обмежується.

Сьогодні ми розповімо вам про 9 ранніх симптом, наявність яких може говорити про те, що ви скоро станете мамою.

1. Збільшення і болючість грудей

Деякі зміни об’ємів і навіть чутливість характерні для другої фази менструального циклу — це прояв дії гормону прогестерону, який синтезується в яєчнику після овуляції. Дані ознаки можуть бути сильніше при вираженому ПМС, тому не завжди можна визначити, що це один з ранніх симптомів вагітності, поки не буде затримки менструації або діагностики об’єктивними методами.

На відміну від ПМС, що починається, як правило, за кілька днів або за тиждень до менструації, закінчується з початком менструальних виділень і не залежить від того, чи мав місце незахищений статевий акт в цьому циклі, при початку вагітності груди можуть збільшитися і стати болючими як відразу після зачаття, так і в будь-який день після цього.

Спеціальний додаток MIA допоможе не тільки уточнити, чи мав місце незахищений статевий акт в період овуляції і коли саме у вас зазвичай починається ПМС, а й покаже, якими симптомами він супроводжується. Це допоможе запідозрити вагітність на ранніх термінах.

2. Нездужання, слабкість, сонливість

Ці ознаки можуть нагадати початок банального ГРВІ. MIA допоможе згадати про незахищений статевий акт в передовуляційний період і звернути увагу на супутні інші симптоми, які всі разом можуть вказувати на ранню вагітність ще до затримки менструації.

3. Нудота

Особливо натщесерце або з ранку. Токсикоз вагітних може початися на будь-якому етапі першого триместру вагітності.

4. Зміна смакових переваг, непереносимість деяких запахів.

5. Кровотеча імплантації

На неї не завжди звертають увагу. Кровотеча виникає на 10-14 день після овуляції, коли плодове яйце вже опустилося по фаллопієвих трубах в порожнину матки і впроваджується в товщу її стінки. Кров’янисті виділення при імплантації НЕ яскраво червоні, як при менструації, а світло-рожеві або темно-коричневі без будь-яких згустків. Кровотеча може тривати від кількох годин до 1-2 днів. Від овуляторних кров’яних виділень імплантаційні відрізняються днем ​​менструального циклу, коли вони виникають.

За допомогою MIA можна простежити, в який день вони з’явилися, порівняти характер виділень з менструальними (конкретно для вас, так як обсяг і тривалість менструальних виділень генетично обумовлений і індивідуальний), а також нагадати про те, чи мав місце незахищений статевий акт в цьому циклі , співвіднести з іншими ранніми симптомами вагітності.

6. Тягнуть болі в попереку і в нижній частині живота

З настанням вагітності приплив крові до матки починає збільшуватися, що може досить швидко позначитися на вашому самопочутті.

7. Підвищення базальної температури

При нормальному двофазному менструальному циклі з 22-23 дня вона починає падати. А при вагітності після овуляції базальна температура зростає до 37 ˚ і вище і більше не опускається, так як рівень гормону прогестерону залишається стабільно високим.

8. Часті позиви до сечовипускання

Ви можете раптом виявити, що стали занадто часто бігати в туалет. Ця дія все того ж прогестерону.

9. Затримка менструації

Якщо ви помітили у себе кілька, а то й більшість перерахованих симптомів, є підстави підозрювати у вас вагітність. Щоб точно упевнитися в своєму становищі, краще записатися на прийом до лікаря і вдатися до медичних способів визначення запліднення.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  “Люби”: 45-секундні ролики, від яких стискається серце