Багатий безхатченко Славко

Дід Слава жив в нашому під’їзді. До нього звикли всі мешканці будинку і не виганяли його, намагаючись допомогти одягом, їжею або підкинути пару монет. 
Під час сильних морозів безхатченко ховався в підвалі …

Мешканці будинку говорили Славіку, що б той припинив збирати бездомних котів і собак, але це тривало постійно. Всі в окрузі коти і собаки приходили до діда, їли його їжу, ночували з ним, загорнувшись в лахміття. Щоранку, виходячи на роботу, я бачив діда. Докурюючи цигарку на порозі, він завжди посміхався і був привітний з мешканцями. Щодня я зустрічав Славіка, оточеного бродячими котами і собаками.

Безхатько не був балакучий, ніхто не знав як він появився в нашому дворі. Його вважали божевільним, не звертаючи на нього уваги. В черговий ранок я зустрів бездомного і звернувся до нього: Ти ж і так голодний і бідний, навіщо віддаєш свою їжу бездомним тваринам? -Не правда, я не бідний, — відповів мені Славік спідлоба. Я лише посміхнувшись, хитнув головою і вирушив на роботу. У цей вечір зима прийняла свої обороти. Розписні візерунки на вікнах, сильний снігопад і міцний мороз.

В голові не давала спокою відповідь, що ж Славік вважав своїм багатством? Як можна живучи на смітнику і не маючи за плечима нічого нажитого так позитивно міркувати? Багатий він. Ну-ну … Я, сімейна людина, з освітою, престижною роботою і стабільною зарплатою, соромлюся назвати себе багатим, а безхатько в дійсності в це вірить. Я вирішив з’ясувати причину його самовпевненості. Поцікавлюся, думаю, у Славіка про його життя і запитаю, звідки він взяв таке завзяття і віру.

Біля під’їзду сидів безхатченко Слава, з посмішкою і дивився на маленького, худого, рудого бездомного кошеня.

Я зупинився і з презирством почав задавати питання. — Знову підгодовуєш? Так чому ж ти багатий? — запитав я.

Після довгої паузи бідняк підняв голову і прохрипів мені: -У мене є серце. Це найбільш унікальне багатство, яке багатьох обходить стороною.

Вночі, я довго не міг заснути. Я ніколи і ні з ким не обговорював цю розмову. Але зрозумів для себе, що в душі я настільки бідний і заплутаний. Як я можу допомогти собі, якщо не можу допомогти навколишнім?

PS Діліться цим записом з друзями!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  10 речей, які чоловіки помічають в жінках, а ось самі жінки в собі - ні