Ботокс — колоти чи ні? Цей і ще кілька фактів про процедурах естетичної косметології

Вікові зміни шкіри спостерігаються вже після 20 років. Відновлення клітин поступово сповільнюється, а кількість колагену і еластину зменшується. Коли структури шкіри втрачають значну частину вологи, вікові зміни стають помітні на обличчі: його колір стає тьмяним, посилюється сухість шкіри, знижується тургор шкіри, з’являються дрібні зморшки.

Щоб уповільнити старіння і поліпшити зовнішній вигляд, багато жінок після 25-30 років звертаються до косметологів. Які процедури по-справжньому ефективні, а на які навіть не варто витрачати час і гроші? Чи такий страшний ботокс, як його малюють? Якщо не ботокс, то як позбутися від зморшок і заломів? Нижче піде мова про дійсно дієві техніки омолодження шкіри.

Ботулінотерапія

Або, як кажуть в народі, просто «ботокс». Ботулінотерапія — методика корекції і попередження мімічних зморшок. Сюди можна віднести «гусячі лапки», міжбровні складки, заломи на лобі. Процедуру проводять препаратами на основі ботулотоксину. Ця речовина, простіше кажучи, порушує проведення нервових імпульсів, в результаті чого розслабляє м’язи обличчя, тим самим усуваючи першопричину мімічних зморшок.

Найпоширенішими препаратами на даний момент є «Ботокс» і «Ксеомін», при цьому останній є препаратом нового покоління, але має один істотний для багатьох жінок мінус. «Ксеомін» володіє менш стійкою дією, і ефект від процедури зберігається 3-4 місяці. «Ботокс» служить довше — до року. Але не можна не відзначити, що звикання до «Ксеоміну» виникає в найменшій мірі, тому з його допомогою можна досить довго справлятися з проблемою мімічних зморшок.

Біоармування і біоревіталізація

Це процедури, які спрямовані на зволоження шкіри.

Гіалуронова кислота синтезується організмом людини. З віком її обсяг скорочується, і шкіра починає в’янути.

Вчені  довели, що на початкових етапах загоєння тканин на поверхні шкіри накопичується велика кількість гіалуронової кислоти. Саме її накопичення дозволяє тканинам відновитися в повному обсязі. Коли дослідники в ході експерименту збільшили концентрацію кислоти за допомогою ін’єкцій, вони помітили, що надлишок «гіалуронки» став імпульсом для відновлення шкіри.

ЧИТАЙТЕ:  7 наслідків аборту, про які зазвичай мовчать лікарі

Біоревіталізація  — це метод, що дозволяє заповнити недолік гіалуронової кислоти природним шляхом. Існує ін’єкційна і лазерна (апаратна) біоревиталізація. При ін’єкційній методиці препарат гіалуронової кислоти вводиться в шкіру за допомогою тонких голок. Апаратна процедура проводиться на високотехнологічному лазерному пристрої, при цьому поверхня шкіри не пошкоджується. Другий метод менш ефективний у порівнянні з ін’єкціями.

Біоармування  — це різновид біоревіталізвції. Ця процедура допомагає створити внутрішньо-шкірну сітку, яка грає роль так званого каркасу. Вона дозволяє скоротити подальшу втрату вологи, а також запобігає поглибленню зморшок і появі нових. Ця методика рекомендована жінкам з в’ялою і в’янучою шкірою.

Мезотерапія

Зволожити шкіру, підвищити її тургор, а також поліпшити колір можна за допомогою «уколів краси» або мезотерапії. Вітамінний коктейль підбирається для кожного пацієнта індивідуально в залежності від потреб шкіри. Крім гіалуронової кислоти, до складу можуть входити інші біологічно активні речовини. Препарат вводиться в шкіру за допомогою найтоншої голки. При необхідності процедуру повторюють.

Філлери

Невеликі носогубні складки або зморшки навколо губ можна скорегувати за допомогою філлерів. До препаратів нового покоління відносяться Juvederm і Surgiderm. Вони являють собою гель, до складу якого входить гіалуронова кислота. Препарати при правильному поводженні безпечні, так як гіалуронова кислота синтезується людським організмом і додаткові дози сприймаються тілом абсолютно спокійно.

Ефект від філлерів зберігається від 6-7 місяців до року. З побічних ефектів — набряк, що зберігається 5-7 днів після процедури, відчуття печіння. При всій безпеці препаратів можна повністю виключати їх індивідуальну непереносимість.

Фотоомолодження

Ця процедура стимулює шкіру і підсилює вироблення власного колагену. За рахунок цього звужуються пори, підтягується шкіра, згладжуються дрібні зморшки, відновлюється пружність шкіри обличчя, шиї, декольте, кистей рук. Крім того, процедура дозволяє усунути пігментні плями (фотодеструкція) і судинні зірочки (фотокоагуляція).

Фотоомолодження — метод, який не має побічних ефектів. Серед протипоказань — тільки шкіра зі свіжим загаром.

ЧИТАЙТЕ:  Вчені з'ясували, що об'єднує людей, які гризуть нігті

При цьому важливо не забувати, що ефективність фотокоагуляції становить 50% і залежить від особливостей шкіри. Фотодеструкція ефективна, але вимагає часу на відновлення після процедури.

Лазерне шліфування

Лазерне шліфування — це  процес випаровування лазерним променем поверхневих шарів шкіри і грубої сполучної тканини, супроводжується глибоким прогріванням дерми з метою омолодження і підтяжки обличчя.

За допомогою даної процедури можна вирішити ряд проблем:

  • усунути зморшки;
  • позбутися від пігментних плям;
  • освітлити розтяжки;
  • прибрати шрами і рубці після акне.

Якщо перші три проблеми лазерне шліфування вирішує ефективно, то зі шрамами після акне справа йде гірше. Тільки лікар зможе визначити, наскільки ефективна буде процедура в кожній конкретній ситуації.

Як бачите, по-справжньому ефективні процедури обмежуються досить скромною кількістю. Все інше — з великою ймовірністю рекламний хід.

Якщо ви надовго хочете зберегти здоров’я і молодість, правильно харчуйтеся, виділяйте достатньо часу для сну і регулярно відвідуйте висококваліфікованого косметолога. І, звичайно ж, намагайтеся самостійно вивчати питання косметології, щоб не стати жертвою нав’язаних непотрібних процедур.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ