Дивовижні приклади того, наскільки легко обдурити ваш мозок

Ви навіть не уявляєте наскільки легко обдурити людський мозок. Мозок геніальна і неймовірно складна штука, що управляє всім нашим організмом, але пара простих трюків і — оп! Ви вже бачите, чуєте або відчуваєте зовсім не те, що повинні.

1. Вигнуті лінії і кольори обманюють мозок, змушуючи нас думати, що ці психоделічні завитки насправді обертаються.

2. Робота мозку в режимі «автофокусування» — одна з причин того, чому нам здається, що ці коліщатка повільно крутяться.

3. А цей «багатоногий» слон (скільки у нього ніг: 8, 6, 5 або все-таки 4?) — результат того, що мозок схильний вишукувати візерунки в абстракціях і заповнювати видимі прогалини.

4. Ці помаранчеві кола одного розміру, але в такому різному оточенні блакитних кіл вони теж здаються різними. Ось так просто порушується наше сприйняття масштабу і перспективи.

5. Дві лінії складаються з рожевих точок одного відтінку, але нам здається, що одна лінія темніша, а інша світліша. Обман!

6. Скільки на вашу думку кольорів на цьому кубі? (В питанні немає жодних проблем, а відповідь під картинкою).

Більшість назвуть сім: білий, жовтий, зелений, синій, червоний, коричневий і оранжевий. Але це теж обман зору: коричневий квадрат в центрі верхньої межі і «помаранчевий» в центрі передньої грані — одного кольору.

7. Для вдумливого споглядання: здається, що листя тихо колишуться на вітрі (або що картинка переливається хвилями).

8. Через темно-сині квадрати вам здається, що червоні лінії сходяться. Насправді вони строго паралельні.

9. Одна з найвідоміших оптичних ілюзій — «сітка Германа» (по імені німецького фізіолога Лудімара Германа). Розглядаючи її, ви бачите сіруваті плями на перетині ліній, але в дійсності їх там немає.

10. І, нарешті, ілюзія, створена експертом по зоровому сприйняттю Джеремі Хінтоном. Якщо дивитися на чорний хрестик посередині, то вам здасться, що зелений круг «біжить» по нерухомому рожевому. Чи треба говорити, що ніякого зеленого кола на зображенні немає, а є тільки миготливі рожеві? Це легко побачити, слідуючи поглядом по колу.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Спадкоємці Пітта виросли: Анджеліна Джолі з'явилася на публіці з усіма дітьми