«Дурна дитина». Розповідь від першої особи

«Дитина, 5 років. 2 проклятих години вчимо букву «Б», переходимо до «В», а через півгодини він уже «Б» забув. Це що, тупість така? Чи до лікаря?»

Такі пости я бачу в соцмережах і чую на майданчику регулярно. І не можу мовчати. Не тому що я дитячий психолог. Не тому що педагог зі стажем. Так я навіть не мати зі стажем: моїй дитині і 2 років немає! Все простіше. Я сама ця тупа дитина.

Мене звуть Ася Явиц, я веду чесний і смішний телеграм-канал «Будні поганої матері» і хочу висловитися в захист всіх «тупих» дітей.

У 7 років я читала 32 слова в хвилину по складах. В кінці 1-го класу мою маму викликали в школу «на розмову». У нас напередодні був читацький сейшен для всієї паралелі: кожна дитина повинна була принести свою улюблену книжку і пропіарити її. Одна дівчинка принесла «Маленького принца».

Головний відмінник приніс, звичайно, Жюля Верна. А я принесла розмальовку. З феями. Текст там теж був, між іншим! Ну щось типу «Це фея Флора». Або «Розфарбуй фею Фауну і фею Флору. Які гарні у них сукні». Вчителька НЕ ​​зацінила чомусь.

Моїй мамі взагалі було нелегко. Довелося розлучатися з упевненістю в своїх фантастичних здібностях до материнства. А що ще робити, коли спочатку у тебе народжується дитина, яка в 8 місяців шахові фігури розставляє по клітинах, в 1,5 цитує Мандельштама з табуретки, а в 2 читає його самостійно … але наступна твоя дитина починає ходити в 2, а в 5 грає шахами і книжками в ляльки?

З математикою у мене було ще гірше: коли тато в кінці 3-го класу намагався мені все-таки пояснити, що при перенесенні з однієї частини рівняння в іншу знак змінюється, то через 3 години карниз зрозумів і звалився. Але я вистояла. Мій мозок не піддався цим логічним поясненням.

ЧИТАЙТЕ:  Вранці зателефонували з лікарні. Я почув лише одне слово: «Приїжджайте!» І світ зник ...

Мене водили до психологів, вони показували мені картки. Ще давали таблетки. Я ж не просто була тупа, я ще смоктала палець до 7 років і смикала пупок. Психологи і лікарі прописували ліки пачками. Дідусь-лікар побачив один з цих списків і сказав, що це прекрасний рецепт «овоча під слюнями по-психіатричному». Але в ляльки шахами, каже, грати перестане, звичайно.

Це я все до чого? До того, що у мене 2 червоних диплома — економічного та філологічного факультетів. У 3-му класі я читала краще за всіх в паралелі. У 6-му посіла 3-е місце на математичній олімпіаді в найкрутішій фізматшколі міста. Не інакше як допомогли таблетки, які я регулярно висипала в сміття.

Як це все вийшло? Само. Просто коли прийшов час. Гаразд-гаразд, з читанням не саме. Але без крику і ременя вже точно.

Після виклику в школу з приводу розмальовок мама плюнула на психологів, і все літо я була зобов’язана щодня читати по сторінці «Пригод Гвоздика». Вголос.

А восени мама читала мені на ніч всякі книжки сама. Але вечорами у неї, крім читання, було ще багато «неважливих» справ — вечерю там приготувати, прибрати щось, підготуватися до завтрашньої лекції.

І вона  «не встигала» читати мені. А між іншим, складно лягти спати, кинувши Тіма Талера, що плаче на самоті в темному парку. Не дізнавшись, що ж було далі! Тому доводилося дочитувати самій.

Потім було не дуже круто слухати одне і те ж по другому разу, але не зізнаватися ж мамі, що я навчилася читати? У якийсь момент вона все-таки застала мене за цим ганебним заняттям, але читати вголос не припинила, лише продовжувала тепер з іншого місця.

А з математикою вийшло ще простіше: в 8-му класі я якимось дивом потрапила в найсильніший математичний клас школи. І там був нереально крутий викладач, який не просто добре пояснював, але і був цікавою і різносторонньою людиною.

ЧИТАЙТЕ:  Чоловіки влаштували вечірку, як раптом з лісу вийшла бродяча собака

Спочатку я доробляла класну роботу вдома по 3 години. Потім якось непомітно зрозуміла, що математика — єдиний предмет, в знанні якого я впевнена на 100%, якщо мене серед ночі розбудити.

Так що, якщо ви батько «тупої» дитини, яка на зло вам не хоче включати свій мозок, я прошу, дуже прошу — не чіпайте її. Дайте їй час. Багато часу. Дізнайтеся її мотивацію. Знайдіть хорошого вчителя. Не того, хто всі соки вичавить, а такого, який зацікавить. Та так, що дитина сама знайде потрібну олімпіаду і переможе в ній.

Вірю, що сили закінчуються, вірю, що ви в цьому віці як горішки клацали всі ці «у Маші було три яблука, а Петя дав їй ще одне». Але якщо ваша дитина їх не клацає, то, може, вона просто задається іншими питаннями?

Про яку Машу мова — про ту, яка з дачі, або ту, яка з садка? І якщо це Маша з садка, то навіщо їй яблука? Вона ж їх не їсть. І взагалі, чому Петя ні з того ні з сього дав їй ще? А банальні «скільки у кого стало» почнуть хвилювати її пізніше, коли прийде час. Або не почнуть — без них теж можна бути щасливим, так?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ