Дві туристки зникли в джунглях Панами, а через 10 тижнів люди знайшли на рисовому полі жіночий рюкзак

Навесні 2014 року в Панамі безслідно зникли дві юних голландки, 22-річна Лісанна Фрон і 21-річна Кріс Кремерс. Близькі подруги вивчали іспанську і приїхали до Південної Америки, щоб отримати мовну практику. Крім того, Лісанна і Кріс планували пройти кілька туристичних маршрутів і попрацювати з місцевими дітьми в якості волонтерів.

На жаль, з короткого походу в джунглі Панами дівчата так і не повернулися. Всі зусилля місцевої поліції були марні, і навіть голландські експерти-криміналісти лише розвели руками. Таємниця загибелі Лісанни і Кріс так і залишилася нерозгаданою!

Останній раз батьки бачили дівчат в аеропорту Амстердаму. Там вони зробили на пам’ять фото, яке ти можеш побачити нижче. Згодом Лісанна і Кріс щодня виходили з батьками на зв’язок.

Коли 1 квітня дорослі не отримали від студенток звісток, то негайно зв’язалися з правоохоронцями. Ще через день стало зрозуміло: голландки потрапили в біду!

Ще першого квітня сім’я, в якій зупинилися дівчата, запідозрила недобре. Справа в тому, що гості взяли з собою на маршрут їх пса, а той повернувся додому один.

Час був пізній, і панамці, повідомивши про те, що сталося в поліцію, самостійно оглянули територію неподалік від будинку. Другого числа підняли загальну тривогу, місцеві частини рушили прочісувати ліси. З ранку третього квітня в допомогу рятувальникам підняли авіацію.

День йшов за днем, а слідів дівчат все не було. Перша і найважливіша знахідка потрапила в руки поліції лише через десять тижнів після зникнення нещасних. На рисовому полі біля берега гірської річки, за 20 кілометрів від точки старту маршруту дівчат, місцеві знайшли жіночий рюкзак.

У ньому було 83 долари, фотоапарат, два бюстгальтера, дві пари окулярів, паспорт Кріс і телефони зниклих. Течією рюкзак принести не могло: акуратно складені в нього речі були сухими.

ЧИТАЙТЕ:  Свекруха краде нишком

У пам’яті мобільних телефонів залишилося кілька, судячи з усього, останніх прижиттєвих знімків Лісанни і Кріс. Якщо вірити їм, початок маршруту дівчата пройшли нормально. А ось далі починається містика.

У період з 1 по 5 квітня з мобільників голландок зробили 77 дзвінків в служби порятунку. Перші з них були здійснені через якісь години після виходу подруг на маршрут. На жаль, з гір додзвонитися куди-небудь неможливо: телефони не ловили сигнал.

Шостого квітня хтось неодноразово намагався розблокувати телефон Кріс, але всякий раз набирав невірний пін-код. А до 11 квітня обидва мобільних вже відключилися: розрядилися батареї.

Найбільше запитань, проте, у поліції викликала серія знімків, зроблена на фотоапарат Лісанни вночі восьмого квітня з двохвилинним інтервалом.

87 з 90 фотографій відобразили суцільну темряву. А ось три, що залишилися, вже були зроблені зі спалахом. На знімках слідчі побачили якісь скелі, зарості, і — крупним планом — потилицю Кріс зі слідами крові.

Побачивши фото, батьки дівчат остаточно занепали духом. Вони зрозуміли: студенток вже немає в живих. На жаль, подальші знахідки це підтвердили.

Лише в серпні настала розв’язка. Вище по руслу тієї ж річки, поруч з якою був знайдений рюкзак, слідчі побачили останки дівчат. Люди наткнулися на черевики зі ступнями, які  все ще перебували всередині, а також виявили уламки кісток нещасних.

ДНК-тест підтвердив: перед правоохоронцями дійсно були частини тіл голландок. На останках Лісанни все ще перебували клаптики м’яса і сухожиль. А ось шматки кісток Кріс були ніби вискубані дочиста …

До сих пір люди не з’ясували, що ж стало причиною смерті нещасних. Не розгадана загадка нічних фотографій. Невідомо, чому дівчата дзвонили виключно в служби порятунку, але не друзям, близьким або батькам.

Ну і, нарешті, зовсім незрозуміло, хто міг акуратно скласти речі дівчат в рюкзак — не взявши при цьому грошей! — і залишити його за десятки кілометрів від трупів зниклих.

ЧИТАЙТЕ:  У магазині до мене підійшла маленька дівчинка

Дехто з експертів вважає, що Лісанна і Кріс загинули через декілька природних факторів: втрата орієнтації в тропічному лісі, стрес, зневоднення і хвороби. Інші звинувачують в загибелі голландок диких звірів.

Багато хто впевнений: туристок вбили і розчленували злочинці, люди контрабандистів або наркобаронів. Ну а деякі і зовсім вважають, що з нещасними розправилися якісь потойбічні мешканці панамських джунглів!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ