Герман Герінг дав інтерв’ю психологу Густаву Гілберту, вже коли сидів у в’язниці

Герінг говорить наступне: «Звичайно, люди не хочуть війни. З якого дива якийсь дурень з ферми захоче ризикувати своїм життям, коли краще, що він може отримати в результаті війни — це повернутися назад на свою ферму одним шматком?

Звичайно, народ не хоче війни. Звичайно, ніхто не хоче війни ні в Україні, ні в Англії, ні в Америці, ні навіть в Німеччині. Це зрозуміло. Але, врешті-решт, політика визначається лідерами країни. І змусити народ підтримати політику — це справа нікчемна. І не важливо що це буде — демократія або фашистська диктатура, або парламент, або комуністична диктатура».

На що Гілберт йому заперечує: «Але в демократії є одна відмінність — у народу є можливість висловитися через своїх обраних представників. І в США тільки Конгрес має право оголосити війну».

На що Герінг відповідає: «Це, звичайно, все чудово, але мають вони або не мають вони голосу, народ завжди може бути приведений до послуху. Це просто: треба тільки сказати йому, що на нього нападають. І при цьому звинуватити пацифістів у відсутності патріотизму і в тому, що вони піддають країну небезпеці. Це спрацьовує в будь-якій країні». 

18 квітня 1946, цитата по книзі Гілберта «Нюрнберзький щоденник».

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  10+ найпроникливіших українських пісень 2017 року