«Гімнастика для шиї без музики» лікаря Шішоніна: всього 9 вправ

Гіпертонія — одне з найпоширеніших захворювань. Вважається, що кожен четвертий дорослий страждає від підвищеного кров’яного тиску. Як не дивно, тільки 35% з цього числа знають про свої проблеми і лікуються. Однак лікування таблетками не вихід, адже подібні препарати усувають лише симптоми, але не причину.

І сьогодні ми з лікарем Олександром Юрійовичем Шішоніним поговоримо про те, як правильно лікувати гіпертонію. А на допомогу нам прийде гімнастика для обличчя та шиї, яка допомагає усунути саму причину гіпертонії і назавжди забути про високий тиск.

Гімнастика для шиї лікаря Шішоніна

Як пояснює сам лікар, м’язовий спазм стискає судину, внаслідок чого кількість крові, яка проходить через нього, зменшується. І щоб отримати необхідну дозу кисню, мозок подає сигнал серцю качати більше крові. Внаслідок цього серце працює швидше, щоб через затиснуті судини прокачати потрібну кількість крові, а тиск зростає. Так розвивається гіпертонічна хвороба.

Коли ж у гіпертоніка виникає стресова ситуація, його тиск збільшується. У цей момент він може переступити критичну позначку. Це загрожує інсультом.

«Позбутися від гіпертонії можна двома способами: рухом або впливом на сам спазм — масажем. Буває, приходить людина з великим гіпертонічним стажем, скаржиться на погане самопочуття, розповідає, скільки таблеток випила … Кладеш на кушетку, доторкаєшся до шиї, а вона кам’яна. Розминаєш — вона кричить. Після масажу проходить пару секунд, а їй вже значно легше. Міряємо тиск — в нормі», — ділиться Шішонін.

«Таблетки діють інакше. Одні заважають серцю працювати в прискореному режимі. Інші посилено виводять з організму вологу, що також знижує тиск. Треті заспокоюють мозок. Четверті покращують здатність мозку засвоювати з крові кисень. Як бачимо, робота будь-яких таблеток — усунення симптому, але не лікування причини».

Олександр Юрійович впевнений, що якщо вести активне життя, то спазми виникати не будуть. Але навіть існуючі проблеми можна усунути за допомогою правильної гімнастики. Для цього доктор розробив окремий комплекс простих вправ для лікування шиї.

Як заявляє Олександр Юрійович, виконуючи ці вправи, людина не може собі нашкодити. А ось регулярні заняття допомагають позбутися від цілого ряду недуг. Лікар Шішонін рекомендує займатися гімнастикою тим, хто страждає від головних болів, запаморочення, безсоння, порушеннями пам’яті, болями в плечах і шиї.

Перші два тижні лікар рекомендує щодня виконувати гімнастику. Далі можна займатися 2-3 рази в тиждень. При заняттях слід тримати спину прямо — це запорука правильного виконання вправ. А щоб відточити техніку, спочатку роби гімнастику перед дзеркалом. Час на кожну вправу — 3 хвилини.

Вправа «Метроном»
Полягає в почерговому фіксуванні шиї приблизно на 10 секунд з лівого і правого боку.

Вправа «Пружина»
На 10 секунд втягни підборіддя, потім на 10 секунд максимально витягни підборіддя вгору. Повтори кілька разів.

Вправа «Смуток»
Поклади голову на ліве плече на 10 секунд, потім на такий же час на праве.

Вправа «Погляд в небо»
Максимально поверни шию в бік і зафіксуй на 10 секунд. По черзі роби це вліво, потім вправо, враховуючи зазначений інтервал часу.

Вправа «Рамка»
Поклади ліву руку на праве плече, повернувши голову вліво. Тримай положення тіла на 10 секунд. Тепер зроби те ж в зворотну сторону.

Вправа «Факір»
Зімкни долоні над головою пальцями вгору. Кожні 10 секунд повертай голову почергово вліво і вправо.

Вправа «Літак»
Витягни руки в різні боки. Стеж за тим, щоб вони не згиналися в ліктях. Через кожні 10 секунд опускай на мить кінцівки, щоб відпочити, і повторюй вправу.

Вправа «Чапля»
Максимально витягни підборіддя вгору, опустивши руки вниз. Через кожні 10 секунд повертайся у вихідне положення, але тільки на 1-2 секунди, не більше.

Вправа «Дерево»
Підніми руки вгору, щоб долоні були паралельні стелі, а пальці лівої і правої руки злегка стикалися. Кожні 10 секунд ненадовго опускай руки і повторюй вправу.

Гімнастика для м’язів шиї завершується парою вправ на розтяжку. Техніку їх виконання краще подивися в короткому відео, щоб зробити все правильно.

Даний гімнастичний комплекс нормалізує кровопостачання головного мозку, що знижує ймовірність інсульту. Спазми пройдуть, шия і плечі стануть більш розслабленими. Ми ж все-таки рекомендуємо людям з серйозними захворюваннями хребта і шиї проконсультуватися перед гімнастикою з лікарем.

До слова, японський професор Кацудзо Ніші також пропонував прості вправи, які допомагають людині вилікувати себе самостійно. У підсумку вони залишилися в історії під назвою «Золоті правила здоров’я». Дійсно, не обов’язково їхати до вмілого масажиста, якщо багато проблем можна усунути самостійно. Навіть проблеми зі спиною.

Поділися цією корисною статтею в соціальних мережах, нехай більше людей дізнається, як вирішувати проблеми зі здоров’ям безкоштовно і безпечно.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: