Гімнастика, яка здатна покращувати венозний кровообіг: навіщо потрібно стукати п’ятами по підлозі

В СРСР було дуже багато простих, але геніальних рішень, проте вони не допускаються офіційною медициною.

Така чудодійна віброгімнастика, запропонована академіком Микулиним, здатна позбавляти м’язи ніг від надлишку молочної кислоти, покращувати венозний кровообіг.

Академік Орбелі, котрий переніс інфаркт, був дуже вдячний Микулину за цю віброгімнастику, якою він вилікував своє старе серце, поліпшивши потік крові. Адже вправа впливає не тільки на великі вени ніг, але і на капіляри, де, в основному, і утворюються закупорки. А всього лише потрібно — постукати п’ятами.

Отже, в положенні стоячи відірвіть п’яти від підлоги на 2-3 см і різко опустіть їх. Таким чином ви проганяєте кров вгору по венах, не даєте їй застоюватися. Якщо проробляти цю вправу багато разів (30 різких спусків по 5 разів на день), скаржитися на хвороби ніг вам не доведеться.

Микулин Олександр Олександрович — конструктор авіаційних двигунів, головний конструктор Московського авіамоторного заводу імені М.В. Фрунзе.

На пенсії Микулин залишився такою ж невгамовною і творчою людиною, якою був завжди. Він зайнявся проблемами збереження здоров’я, запропонував ряд нових ідей, частина яких застосовувалася в санаторному лікуванні хворих. Коли Міністерство охорони здоров’я відмовилося видавати книгу Микулина, присвячену медичній тематиці, академік в 76 років вступив до медичного інституту і в 1975 році здав «на відмінно» державні іспити. Наступного року він захистив кандидатську дисертацію з медицини по підготовленій ним книзі. Тоді вона була опублікована під назвою «Активне довголіття». Всі свої медичні ідеї відчував на собі, і маючи в середині життя великі проблеми зі здоров’ям, зумів зміцнити свій організм і досягти 90-річного рубежу.

Книгу «Активне довголіття (моя система боротьби зі старістю) при бажанні можна знайти в інтернеті і в книжкових магазинах.

У цій книзі йдеться про «віброгімнастику»:

«Комплекс ранкових фізичних вправ недарма називають зарядкою. Дійсно, це зарядка бадьорістю, свіжістю, активністю на весь майбутній день.

Навіть люди треновані, фізично міцні, що займаються напруженою розумовою працею, після декількох годин роботи починають відчувати важкість у голові. Мозок втомлюється.

Я пропоную просту вправу, яку можуть виконувати навіть ті люди, кому заборонені біг і швидка ходьба.

Якщо піднятися на носках так, щоб каблуки відірвалися від підлоги всього на один сантиметр і різко опуститися на підлогу, то відчуєш удар, струс. При цьому відбудеться те ж саме, що при бігу і ходьбі: завдяки клапанам в венах кров отримає додатковий імпульс для руху вгору.

Цю вправу автор назвав «віброгімнастикою».

Такі струси тіла потрібно робити не поспішаючи, не частіше разу на секунду. Після тридцяти вправ (струсів) потрібно зробити перерву на 5-10 секунд. Ні в якому разі не намагайтеся підняти каблуки вище сантиметри над підлогою. Вправа від цього не стане ефективнішою, а лише викличе непотрібне стомлення ступень.

Занадто часті струсу теж марні. У міжклапанних просторах вен не встигне накопичитися достатня порція крові, і її хвилює наступний «поверх» вени. 

Венозна кров рухається до серця.

Якщо вона буде налита лише до половини, пробку нізащо не вибити. Гідродинамічний удар буде дуже слабкий.

При кожній вправі потрібно робити не більше шістдесяти струсів. Виконуйте їх жорстко, але не настільки різко, щоб вони болісно віддавалися в голові. Струси повинні бути такими ж, які природа передбачила при бігу. Тому ніякої небезпеки для спинного хребта і його дисків віброгімнастика не представляє. Мій досвід занять віброгімнастикою протягом десятиліть це підтверджує.

Протягом дня рекомендую повторювати вправу 3-5 разів по одній хвилині. Вважаю, що віброгімнастикою корисно займатися людям, які довго сидять або стоять на роботі. 

Тяжкість в голові, що виникає від припливу крові в результаті тривалої і напруженої розумової роботи, проходить після віброгімнастики. Це пояснюється тим, що інерційні сили енергійно просувають венозну кров від голови до серця.

Втома проходить після хвилинного заняття віброгімнастикою під час підйому в гору. Ці хвилинні вправи рекомендую робити через кожні 150 — 200 м підйому. Особливо ефективно знімають втому такі вправи під час тривалих походів, пішки.

Віброгімнастику, на мою думку, сміливо можна віднести до лікувальних видів фізкультури. Вище пояснювалося, як і чому при заняттях віброгімнастикою видаляються шлаки. Якщо постійно виконувати ці вправи, то венозні клапани перестають бути «тихими заплавами». Струшування організму, стимулює більш енергійне пульсування крові у венах, усуває скупчення шлаків і тромбів біля венозних клапанів. Отже, тряска організму — це ефективна допомога в попередженні та лікуванні ряду хвороб внутрішніх органів, засіб для попередження тромбофлебіту і навіть інфаркту (мікротромбофлебіта вен серцевого м’яза).

Це підтверджують всі прихильники віброгімнастики. Хочу навести як приклад свідоцтво академіка В.А. Амбарцумяна, який успішно користувався віброгімнастикою. (Лист наводиться з дозволу автора).

«Дорогий Олександре Олександровичу!

У період між 1966 і 1969 роками я кілька разів хворів тромбофлебітом. У 1969 році після лікування тромбофлебіту в лікарні я став застосовувати запропонований Вами спосіб вібраційної гімнастики, коли хвороба ще не зовсім пройшла.

Після двох-трьох місяців застосування цього методу пройшли всі сліди останньої хвороби. Після цього у мене майже вже два роки не було тромбофлебіту. Мені здається, що пропонований Вами спосіб дійсно допомагає попереджати тромбофлебітні явища … »

У періодичній пресі я нерідко зустрічаю повідомлення, які підтверджують користь тряски, вібрації організму. Наведу одне таке повідомлення, опубліковане в журналі «Техніка — молоді» № 7 за 1974 рік під назвою «Верхи від паралічу».

«У 1952 році на Олімпійських іграх в Гельсінкі срібну медаль в одному з видів верхової їзди завоювала австралійська спортсменка Д. Хартел. Яке ж було здивування публіки, коли стало відомо, що ця спортсменка в дитинстві перенесла поліомієліт і довгий час лежала в паралічі!

Успіх Хартел наштовхнув медиків на думку лікувати наслідки паралічу за допомогою верхової їзди. І досліди, проведені в НДР, Англії, Швеції та Голландії, вже дозволяють говорити про позитивні результати спортивно-терапевтичної медицини. Так, в одну з клінік ФРН надійшов дванадцятирічний пацієнт з серйозним порушенням координації рухів. Хлопчик не міг зробити сам більше п’яти-шести кроків, втрачав рівновагу від найменшого поштовху, мова його була невиразною, обличчя безперервно посмикувалося. Навіть лікарі і фахівці з лікувальної гімнастики не вірили, що дитина коли-небудь подолає недугу. Але вже після п’ятнадцяти уроків пацієнт тримався на коні без сторонньої допомоги. Після тридцяти п’яти уроків він вже міг сам виконувати нескладні гімнастичні вправи і злазити з коня. Після п’ятдесяти уроків він вже сміливо пускав коня галопом.

Фахівці вважають, що, хоча верхова їзда повністю не виліковує наслідків паралічу, вона має великий позитивний вплив на пацієнтів, зміцнюючи їх загальний фізичний стан».

Укладаючи розповідь про віброгімнастику і її впливі на організм людини, хочеться дати ще такі поради: по-перше, займаючись віброгімнастикою, стискайте міцніше щелепу; по-друге, намагайтеся не робити вправ посередині кімнати. Краще виконувати їх в дверному отворі, де підлога жорсткіша, щоб не викликати нарікань сусідів, що живуть під вами.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: