Гінеколог розповів, скільки тривають пологи і які небезпечніші — тривалі або швидкі

Скільки тривають пологи? Це питання цікавить усіх жінок, яким скоро народжувати. Наш консультант Сергій Бакшеєв відповідає на питання майбутніх мам про тривалість пологів і небезпеки, які тягнуть за собою будь-які відхилення від норми.

«Скільки тривають пологи — від появи першої сутички до появи малюка на світ? І що найнебезпечніше — стрімкі пологи або занадто довгі? »- таке питання прийшов на нашу редакційну пошту. Ми переадресували його фахівцеві — акушера-гінеколога Сергію Бакшеєва.

«Велике спасибі за дуже цікаве і актуальне питання. — каже Сергій Бакшеєв. — На жаль, на це питання в XXI столітті немає єдиної думки, оскільки тривалість пологів вже не узгоджується з концепцією класичного акушерства XVIII-XIX і навіть початку ХХ століть.»

Згідно класичним акушерським канонам, тривалість перших пологів становить 18-20 годин. Повторні пологи завжди проходили швидше: протягом 12-14 годин. Але в XXI столітті, як показує практика, перший період пологів значно скоротився.

Це пов’язано з багатьма факторами життя сучасної жінки в сучасних умовах. Порахувати з точністю до однієї-двох годин, якими за тривалістю в середньому стали сучасні пологи, не представляється можливим у зв’язку з багатьма акушерськими технологіями, які покращують якість життя в пологовому залі і цим скорочують протягом першого періоду пологів.

Це і епідуральна анестезія, і акушерські гелі, які зменшують тертя дитини і родовими шляхами, і застосування препаратів для поліпшення і розм’якшення шийки матки під час пологів.

Саме тому ми вважаємо що середня тривалість пологів сьогодні від 6 до 12 годин.

Занадто швидкі пологи (2-4 години) як і дуже затяжні пологи 24-36 годин не дуже добре позначаються на здоров’ї дитини, але і в першому і другому випадку можливе народження хороших і здорових дітей, тому лікарі акушери гінекологи розглядають не тривалість пологів, а конкретну клінічну ситуацію, яка характеризує стан дитини під час пологів.

Але як би там не було слід пам’ятати старе акушерське прислів’я: «Сонце не повинно вставати двічі над жінкою, яка народжує».  Це прислів’я актуальне і сьогодні.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...