Хлопець знайшов надутого як повітряна куля їжачка. Ветеринари зробили йому рентген і обімліли від побаченого

Що ви зробите, коли знайдете їжачка розміром з повітряну кульку? Треба віднести його ветеринару, щоб його спустив.

Ось що сталося з диким їжаком в Шотландії — рятувальники його назвали Цепплін, який страждав від рідкісного захворювання, яке називається «синдром повітряної кулі».

Ромен Пицци, ветеринар, який спеціалізується на дикій природі, сказав, що випадок Цеппліна був «дуже суворим».

«Зазвичай спостерігається просто округлість у верхній частині тіла [їжака]», — сказав Пицци. У випадку з Цеппліном, однак, все тіло виявилося округлим, і тварина виглядала як пляжний м’яч.

У вчених є ряд теорій про те, що викликає такий синдром у їжаків, але залишаються питання, тому що хворі тварини завжди знаходяться після того, як надулися. «Ми не знаємо, що сталося з цим їжаком», — сказав Пицци.

У більшості випадків винна тупа травма, яка завдає шкоди легеням. Наприклад, Цепплін, можливо, був придавлений автомобілем або, наприклад, його вдарив кінь або людина.

У їжачків є невелика трахея, яка біжить від рота і носа до їх легень, а нагорі цієї трахеї — голова, яка відкривається і закривається, коли вони дихають, — сказав Пицци. Якщо їжачка вдарити, коли голосова щілина відкрита, повітря просто випливає з легень і з тіла. Але якщо вона закрита, цьому повітрю нікуди йти, і легенева тканина може розриватися. Пицца сказав, що це схоже на повітряну кулю.

Ця травма може також зашкодити м’язам між ребрами їжака.

Розриви в легенях і м’язах ребер «діють як односторонній клапан», — сказав Пицци, тому повітря може витікати з легень і в порожнину тіла, але не повертатися. Таким чином, при кожному вдиху їжака, просочується трохи повітря, змушуючи їжака роздуватися.

Рентген Цеппліна до того, як він «здувся».

У випадку Цеппліна Пицци припустив, що, ймовірно, знадобилося від 12 до 48 годин, щоб їжачок роздувся до стану, в якому він був виявлений. З синдромом повітряної кулі травма легень зазвичай не вбиває тварину, додав Пицци. Якщо травма легень дуже важка, їжак швидше за все помре, а не надується.

ЧИТАЙТЕ:  27 добрих фотографій, які доводять, що вашій дитині обов'язково потрібен домашній вихованець

І роздутий їжачок довго не виживе в дикій природі, тому що він не зможе згорнутися і захиститися.

Щоб здути Цеппліна, ветеринари зробили саме це — серію невеликих розрізів на шкірі, щоб повітря могло потрапити.

Коли Цепплін був привезений, йому зробили рентгенівський знімок і хірурги могли бачити, чи мав він сильну травму легень. Вони не знайшли жодної, а значить стан був викликаний дуже дрібною травмою.

Пицца зазначив, що тканина під шкірою їжака не призначена для наповнення повітрям, тому це не одне велике відкрите відділення. Замість цього існує багато сполучної тканини під шкірою, що розділяє ділянки в невеликі відділення повітря.

Хоча синдром називається повітряною кулею, в більшості випадків їжаки «надуваються як бульбашкова упаковка».

У Цеппліна було чотири великих відділення повітря на верхній частині його тіла, тому хірурги робили чотири розрізи, кожен довжиною близько 1 см. Щоб уникнути інфікування, їжакові давали антибіотик.

Після операції Цепплін «здувся» до нормального розміру. Тут йому дають кисень, коли він відновлюється.

Пицца сказав, що дірки в шкірі повинні залишатися відкритими протягом декількох днів, поки гояться легені. Якщо вони закриваються до того, як отвір в легенях закривається, їжак знову почне роздуватися, тому ветеринарам необхідно переконатися, що над розрізами не утворюються струпи.

Який прогноз пацієнта? Пицца сказав, що стан Цеппліна хороший і їжак швидко гоїться.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ