Хлопець знайшов надутого, як повітряна куля, їжачка

Що ви зробите, коли знайдете їжачка розміром з повітряну кульку? Треба віднести його ветеринару.

Ось що сталося з диким їжаком в Шотландії – рятувальники його назвали Цепплін, який страждав від рідкісного захворювання, яке називається «синдром повітряної кулі».

Ромен Пицци, ветеринар, який спеціалізується на дикій природі, сказав, що випадок Цеппліна був «дуже суворим».

«Зазвичай спостерігається просто округлість у верхній частині тіла [їжака]», – сказав Пицци. У випадку з Цеппліном все тіло виявилося округлим, і тварина виглядала як пляжний м’яч.

У більшості випадків винна травма, яка пошкоджує легені. Наприклад, Цепплін, можливо, був придавлений автомобілем або, наприклад, його вдарив кінь або людина.

У їжачків є невелика трахея, яка розміщається від рота і носа до їх легень, а нагорі цієї трахеї – голова, яка відкривається і закривається, коли вони дихають, – сказав Пицци. Якщо їжачка вдарити, коли голосова щілина відкрита, повітря просто виходить з легень і з тіла. Але якщо вона закрита, цьому повітрю нікуди виходити, і легенева тканина може розірватися. Пицца сказав, що це схоже на повітряну кулю.

Ця травма може також зашкодити м’язам між ребрами їжака.

Розриви в легенях і м’язах ребер «діють як односторонній клапан», – сказав Пицци, тому повітря може витікати з легень і в порожнину тіла, але не повертатися. Таким чином, при кожному вдиху їжака, просочується трохи повітря, змушуючи тваринку роздуватися.

Пошепки

Рентген Цеппліна до того, як він «здувся».

У випадку Цеппліна Пицци припустив, що, ймовірно, знадобилося від 12 до 48 годин, щоб їжачок роздувся до стану, в якому він був виявлений. Синдром повітряної кулі зазвичай не вбиває тварину, додав Пицци. Якщо травма легень дуже важка, їжак швидше за все помре, а не надується.

Правда, роздутий їжачок довго не виживе в дикій природі, тому що він не зможе згорнутися і захиститися.

Щоб здути Цеппліна, ветеринари зробили серію невеликих розрізів на шкірі, щоб повітря могло знайти вихід.

Хоча синдром називається повітряною кулею, в більшості випадків їжаки «надуваються як бульбашкова упаковка», оскільки повітря заповнює різні відділи сполучної тканини.

У Цеппліна було чотири великих відділення повітря на верхній частині його тіла, тому хірурги робили чотири розрізи, кожен довжиною близько 1 см. Щоб уникнути інфікування, їжакові давали антибіотик.

Після операції Цепплін «здувся» до нормального розміру. 

Який прогноз пацієнта? Пицца сказав, що стан Цеппліна хороший і їжак швидко одужує.

Ви колись бачили щось схоже?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector