Хто з дочок повинен доглядати мати в старості

— Дві дочки у мене, старшій сорок вісім років, молодшій — сорок майже, — розповідає пенсіонерка Ганна Кіндратівна. — Вважаю, що обидві допомогли, як могли. Старшій квартиру віддала, на весілля подарувала. Я як раз тоді спадок отримала від матері, цю однокімнатну квартиру, і переписала її на дочку … — Нічого собі! Це дійсно хороша допомога, квартира до весілля … А молодшій дочці теж потім квартиру купили, та?

— На жаль, ні … Іринці, молодшій, квартири вже не дісталося. Їй я з дитиною допомагала. Як тільки Ірочка народила, так я припинила працювати і сиділа з онукою, з пелюшок її виростила! У колясці катала, в садок водила, потім в школу, уроки з нею робила … Ну і попутно готувала їм, прала, прибирала в квартирі. Розвантажила Іринку з чоловіком по максимуму. Вони працювали з ранку до вечора, платили свою іпотеку … Анна Кіндратівна важко зітхає, а потім обличчя світліє.

— Ну, тепер-то вже все, іпотека в минулому, як раз перед Новим роком внесли останній платіж. Тепер і у Іринки квартира є! І внучка підросла, зараз їй вже тринадцять, наречена майже. У цьому навчальному році сама вже всюди їздить, і в школу, і в художню школу. І уроки сама робить, і обід собі гріє. Справляється без мене …

Здоров’я у Анни Кіндратівни останнім часом не дуже, шарудіти по дому, встигати возити туди і сюди внучку, а також допомагати молодшій дочці в колишньому об’ємі вона вже не може. — По-правді, матері самій вже допомога потрібна! — міркує старша сестра, Яна.

— У неї і тиск, і артрит, і з нирками проблеми. В деякі дні взагалі встати з ліжка не може … Я Ірині кажу — мати твою сім’ю на шиї вивезла, тепер допомагати ваша черга прийшла. Давай, підключайся, і Кіру свою підключай теж, улюблену бабусину внучку, яку вона з пелюшок виняньчила …

У Яни, до слова сказати, двоє дітей, вже дорослих, дочка і син. З чоловіком вона давним-давно розлучилася, і живе зараз в тій самій, давним-давно подарованій матір’ю квартирі.

— А твої діти що? Хіба не улюблені внуки? Очі Яни загоряються хижим вогнем — їй явно підкинули «улюблену» тему. — Мої діти? Та ні, звичайно, ти що! — каже Яна.

— Яке там — улюблені! Мої бабусю в дитинстві майже і не бачили. Спочатку вона молода була, працювала, їй було не до онуків. Приїжджала до нас по великих святах. А потім Ірина народила, і все! Мама з ранку до вечора там, з Кірочкою! Кірочка те, Кірочка се! .. Зі своїми дітьми я сиділа сама. Так, в декреті я просиділа шість років, уявляєш? Яна зітхає.

— Та й потім, після декрету, з двома дітьми без допомоги багато не напрацюєш. То лікарняні, то ранки, то з садку терміново забрати. Звичайно, кар’єру ніяку я не зробила, на відміну від нашої Іринки, яка працювала і в вус не дула — де там дитина, що з нею, поїла, чи не поїла, дійшла зі школи чи ні …

***

— Ми з чоловіком всього добивалися самостійно! — розповідає молодша, Ірина. — На початку життя у нас нічого не було свого. Я прийшла до нього багато років тому, зі спортивною сумкою речей в орендовану кімнату … Комусь батьки на весілля квартири дарують — ось хоч моїй старшій сестрі, наприклад. А мені квартири вже не дісталося. Довелося заробляти самим. Впоралися, звичайно, але ж вся молодість на це пішла.

Я дитини своєї майже не бачила — вона з бабусею росла! .. — Так, бабуся ваша часто розповідає про Кіру … — Мама любить Кірочку, сумує за нею сильно. Вона ж тепер у нас буває куди рідше — хворіє.

Сильно здала … Я вже Янці говорила — треба щось робити! Якось допомагати матері … Я взагалі вважаю, що доглядати батьків в старості повинні ті діти, яким допомогли з нерухомістю. Ну а що? Їй мати подарувала безпроблемну юність. У неї з самого початку була квартира, на відміну від мене! Ні, ми з чоловіком, звичайно, теж не залишимо її, будемо допомагати в міру сил.

Але основна частина проблем, вважаю, повинна бути на сестрі. Мама її завжди більше любила, якщо чесно, і квартира — це показник …

А як вважаєте ви, хто з дочок повинен доглядати мати в старості: старша чи молодша? Та, що отримала нерухомість? А може, та, що отримала допомогу у вигляді нагляду за дитиною?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Дружина Ігоря Крутого викликала фурор на балу Tatler виходом в напівпрозорому платті