Історія, про те як ви можете втратити куплену квартиру абсолютно законно

Я розповім вам історію, про те як ви можете втратити куплену квартиру абсолютно законно. Будьте обережні, попередьте родичів, я сам не знав усіх деталей, поки не почав розслідування.

У жовтні минулого року до мене звернулися знайомі знайомих з дуже великою проблемою. У них забирали житло, на яке вони збирали близько 10 років!

Молода сім’я. Одружилися в 2006 і з тих пір збирали на свою квартиру. У підсумку купили хорошу трьох-кімнатну квартиру (вторинний ринок, без кредитів). Купили квартиру через нотаріуса, оформили угоду. В’їхали. Зробили ремонт. Прожили півтора року. І тут вилізло лайно.

Прийшла колишня господиня (66 років) з синами і зажадала доплатити за квартиру ще два мільйони, тому що коли вона її продавала їй були терміново потрібні гроші, тому вона її продала за зниженою ціною. Зрозуміло, вони її послали.

Через пару тижнів, глава сім’ї виявив в поштовій скриньці повістку в суд. Про те, що сталося мені розповіли ввечері, за 18 годин до засідання. Вирішив допомогти. В останній момент написав клопотання про перенесення засідання у зв’язку з хворобою відповідача. Через пару днів, ми пішли знайомитися зі справою.

Отже, суть позову.

Старший син і бабка найняли «юриста», який їм написав позов, що молода пара доглядала бабку протягом року, дарували подарунки і взагалі робити з себе милих людей , щоб змусити її продати квартиру. Їй бідній радитися немає з ким, один синочок сидів у в’язниці, а другий працював в Сочі на будівництві, а грошики потрібні були, ось вони з і змусили бабусю квартиру продати. А у неї бідної в 2014 році інсульт був (коли сина черговий раз посадили), ось вона розумом і поїхала. Продала квартиру дешевше на два мільйони. Так вони обіцяли ці два мільйони виплачувати щомісяця по 100 тисяч, але так і забули про бабусю. Прошу повернути мені квартиру і анулювати угоду.

Відразу скажу дорогі мої, вам звичайно зараз здається, що позиція у баби смішна, однак, суди реально виносять рішення на користь колишніх господарів.

Суть шахрайства проста. Купуєте квартиру у бабки. Через деякий час бабця подає в суд, про те, що вона була несамовита. Суд повертає їй квартиру, а вам гроші. Тільки ось, якщо квартиру повернути легко, то виявляється, що стара гроші всі витратила і суд починає віднімати у неї з пенсії маленький платіж в вашу користь. Угу, все законно …

Як ми вийшли з ситуації. Чесно скажу, нам пощастило. Дуже пощастило з людьми, які нам реально допомагали.

1. Нотаріус. Жінка виявилася дуже адекватною. Піднімала архіви, приїжджала всі три рази в суд і взагалі всіляко нас підтримувала.

2. Грамотний суддя. Відразу зрозумів звідки вітер дме.

3. Співробітник прокуратури, теж грамотний мужик. Я написав заяву про шахрайство. Співробітник прокуратури брав участь в засіданнях, писав запити і взагалі всіляко допомагав.

Тепер розповім, як я розвалив справу.

Спочатку позиція була програшна, бабка реально перенесла інсульт і юрист позивача посилалась на аналогічну судову справу, в якому позивач суд виграв. Однак …

1. Я зібрав дані на всіх родичів бабки і зробив запити в реєстр. Виявилося, що бабка зареєстрована в квартирі давно померлої сестри. У старшого сина є тільки кімната в комуналці в Тульській області (ще з радянських часів). А ось молодший син, рік тому придбав дві земельні ділянки (на одній з яких побудував будинок) в селі в Краснодарському краї.

2. Завдяки прокуратурі, ми зробили запити в банк, щоб відстежити куди були витрачені гроші. І диво! Гроші були прямо з цього рахунку витрачені на покупку цієї самої земельної ділянки. Залишок коштів було переведено на рахунок молодшого сина, і ще через пару місяців він купив аналогічну ділянку в цьому ж селі. Зробили запит на рахунок сина, виявилося, що залишок коштів був витрачений в контору з будівництва каркасних будинків.

3. Старший син вийшов з в’язниці, 5 місяців тому (на момент позову).

Моя судова промова виглядала якось так)

Ваша честь. Дієздатність позивача на момент здійснення операції була встановлена ​​нотаріусом, протягом майже двох років Іванова А. А. умови угоди не оскаржувала і будь-яких претензій і вимог не висувала. Згідно запитам прокуратури в рамках цієї справи, через кілька місяців після продажу квартири, позивачка та її молодший син придбали дві земельні ділянки і побудували будинок в Краснодарському краї. Незважаючи на заявлене в позові твердження про те, що позивачка на момент укладання угоди була недієздатна внаслідок перенесеного інсульту, прошу зауважити, що з моменту вчинення правочину до теперішнього часу, позивачка проживає окремо від дітей.. Згідно з відповідями на запити з Пенсійного фонду та ФСС слід, що опікунство жоден з дітей над матір’ю не оформляють.

Також, прошу взяти до уваги, що 7 місяців тому з колонії звільнився старший син позивача, який відбував покарання за крадіжку. У зв’язку з тим, що за заявою відповідача прокуратура проводить перевірку, є підстави припускати, що звільнившись з колонії, син позивача повернувся додому і виявив, що коштів на будівництво будинку (як у молодшого сина) не вистачає і зажадав з матері шахрайським шляхом отримати грошові кошти з покупців її квартири. Більш того, сума їх вимоги (2 млн.) повністю збігається з тією сумою, яку молодший син сплатив за покупку будинку.

Суд виніс рішення на користь відповідача. Зараз прокуратура вирішує питання про порушення кримінальної справи (але навряд чи).

Так що дорогі, щоб у вас не сталося такого, купуючи житло:

1. Оформляйте угоду через нотаріуса і юриста (левову частку проблем вони виявлять)

2. Використовуйте титульне страхування (термін позовної давності по визнанню угод недійсними — 10 років !!!), значить і страховку треба брати на 10 років!

3. Перед операцією приведіть продавця на огляд щодо психічного здоров’я, але все-таки гарантія, хоча не кожен погодиться.

4. Візьміть у продавця довідку з роботи.

5. Якщо купуєте житло без кредитів, то візьміть іпотеку, хоча б на маленьку суму. У мене був випадок, коли юристи відомого нафтогазового банку перевіряючи угоду, виявили, що довіреність по якій продавець оформляв квартиру була відкликана, а подружня пара розлучена.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Старі бабці, угоди за дорученням, угоди з неповнолітніми (через опікунів) — ваші головні вороги. Імовірність влетіти вкрай висока. Навіть якщо бабка осудна, ви не знаєте, коли востаннє був у неї інсульт і чи не настане він завтра. Навіть якщо ви купите квартиру, а через місяць бабку накриє удар, їй буде легко довести, що вже тоді у неї з головою було не в порядку.

Все б закінчилося погано, якби молодший син оформив на матір опіку, а гроші вивів би з її рахунку більше хитрим чином. Вистачило б навіть постійного проживання бабки разом з молодшим сином.

Не дайте себе обдурити …. шахраї вони всюди …

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Психологічний спосіб перевірити що для тебе реально важливо