Картина Іллі Рєпіна «Запорожці». Дивовижна деталь

Ілля Юхимович Рєпін є одним з найяскравіших представників російського живопису XIX-XX століть. Як стверджував сам художник, мистецтво було з ним завжди і скрізь і ніколи його не покидало. Одним із найславетніших творів, написаних в ранній період творчої діяльності, є картина «Бурлаки на Волзі». Художнику знадобилося близько трьох років для створення цієї картини!

Ілля Рєпін славився саме своїм ретельним підходом до створення картин. На його полотнах все продумано до дрібниць. Художник дбайливо виношував ідеї своїх майбутніх творів, обдумуючи кожного персонажа. Звичайно ж, це займало багато часу. Наприклад, всесвітньо відома картина «Запорожці» створювалася протягом цілих 13 років!

Однак результат був того вартий! Це полотно можна розглядати годинами, весь час знаходячи нові захопливі деталі. Про історію створення картини «Запорожці» можна написати цілий роман, але сьогодні ми зосередимося тільки на одній цікавій деталі.

Питання ось яке:

Подивіться на картину і спробуйте здогадатися, чому козак, який сидить зліва від писаря, голий по пояс?

Не поспішайте з відповіддю, а краще уважно розгляньте збільшений фрагмент картини.

Тут є підказка!

Ну що, зрозуміли вже, чому цей запорожець, єдиний серед усіх, зображений без сорочки? Тоді звіряйте свою відповідь з правильною.

Відповідь:

Вся справа в тому, що він банківник, тобто людина, яка роздає карти. Придивіться, поруч з ним намальована гральна колода! За часів Запорізької Січі такі люди традиційно знімали верхній одяг, щоб показати іншим свою чесність, адже в такому випадку не можна було заховати карту в рукав!

Просто дивуєшся, наскільки серйозно Ілля Юхимович Рєпін ставився до своєї роботи. І якщо сьогоднішня загадка припала вам до душі, запропонуйте своїм друзям теж розгадати її.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ