Кім і Роберто — автори коміксів «Love is». Їх любов була сильніша лихої долі!

Всі ми пробували ароматну жуйку «Love is», однак мало хто знає історію створення веселих коміксів про милу дівчинку-блондинку і її коханого. Виявляється, у мальованих коханих були цілком реальні прототипи. Дівчинка — це новозеландська художниця Кім Гроув. А темноволосий хлопчик — це її чоловік, італієць Роберто Касалі. У них була сильна і зворушлива любов. Однак про все по порядку.

Кім Гров в 19 років поїхала подорожувати по світу і зупинилася в Каліфорнії. Там вона і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Роберто. Не вміючи ще в повній мірі висловлювати свої почуття, вона стала малювати забавні сюжети з хлопчиком і закоханої в нього дівчинкою на серветках.

— Я робила маленькі замальовки, щоб висловити, що я відчуваю … Це було все одно що вести щоденник моїх емоцій, де описано, як розвивалися мої почуття. Спочатку я намалювала крапельку, яка стала дівчинкою, це повинна була бути я. Вона відчувала всі ці фантастичні відчуття. Потім я намалювала іншу крапельку — хлопчика, який був причиною цих почуттів, — розповідала потім вона.

Незабаром Кім і Роберто одружилися. Зробили вони це в тій самій церкві в Новій Зеландії, в якій одружилися батьки Кім. На Кім були корона з маргариток і вуаль — таку ж потім вона намалювала своєму мультяшному двійникові.

Кім після згадувала: «Мій батько помер, коли я була молодою, так що коли Роберто попросив мене вийти за нього заміж, я погодилася, але сказала: «Що б ти не робив, не помри на мені». Він засміявся і пообіцяв, що спробує».

Роберто подобалося, як його дружина малює. Хоча вона завжди говорила, що краще б вміла писати пісні, тому що пісні краще висловлюють почуття, яких у неї так багато. Касало вирішив продюсувати вихід коміксів, і перший випуск «Love is» побачив світ 5 січня 1970 року.

Спочатку у хлопчика і дівчинки не було імен, але потім стали з’являтися сюжети, де про те, як їх звуть, можна було здогадатися. Так, в коміксі 1974 роки хлопчик називає дівчинку Кім, а раніше, в коміксі 1971 року народження, дівчинка креслить на піску букву R — першу букву імені Роберто.

У коміксах у пари були діти: хлопчик і дівчинка. У Кіма і Роберто було двоє синів: в 1971 році Кім народила Стефано і Даріо. Їхня сім’я перебралася до Англії, а популярність картинок «Love is …» продовжувала зростати. Роберто став керуючим справами Кім, у них з’явився повноправний сімейний бізнес: корпорація Minikim. До речі, були в коміксах і тварини: іноді на малюнках з’являлася собака на ім’я Самсон, а в одній із серій в коміксі була намальована могилка з ім’ям Фідо на ній — судячи з усього, це покійний пес пари. У коміксах 2005 у пари є два кота, а в 2009 році дівчинка плаче над загиблим котиком.

Однак щастя пари затьмарила хвороба Роберто: в 1975 році у нього діагностували невиліковну стадію раку яєчок. Чоловік став згоряти на очах. Кім перестала працювати над коміксами, щоб проводити більше часу з коханим. Щоб не засмучувати шанувальників коміксів, вона попросила англійського аніматора Білла Еспрі малювати комікси за неї, підписуючи її нікнеймом. Саме з-під пензля Білла стали виходити перші кольорові комікси з одягненими персонажами «Love is …», які перейняли художники Росії, Туреччини та України.

Кім була поруч з вмираючим Роберто, але до останнього проганяла від себе думки про його смерть:

— Наступний рік я провела в пошуках ліків, намагаючись тримати його подалі від поганих новин, — згадує Кім.

Роберто прооперували в 1975 році. Лікарі попередили: після хірургічного втручання Роберто з великою ймовірністю стане безплідним.

— Ми говорили про подарунки на Різдво, і я сказала Роберто, що не хочу кільце з діамантом, я хочу ще дитину, — згадувала Кім. Тоді подружжя вирішило зберегти сперму Роберто на той випадок, якщо Кім не вдасться завагітніти до його смерті.

Однак навіть після операції прогнози медиків були невтішними. Роберто Касало помер у віці 31 року, в 1976 році, і в коміксах залишилися тільки дівчинка Кім і надгробний камінь.

Кім вирішила втілити свою мрію в життя: через 16 місяців після смерті Роберто вона народила дитину, використавши його заморожену сперму. Це був хлопчик, третій син Міло. Кім була шалено щаслива і отримала безліч листів підтримки, хоча в релігійній пресі підкреслювали, що вона пішла проти «релігійної моралі».

— Роберто і я дуже хотіли подарувати нашим двом синам братика або сестричку. Тепер, завдяки турботі і терпінню лікарів, це стало можливо: я отримала ще одне нагадування про мого чудесного чоловіка, — не слухала злостивців жінка, а британські газети нарекли третього сина пари «чудесною дитиною».

Так, на одній з листівок «Love is» з’явилася дівчинка, яка штовхає коляску. Підпис говорить: «Раді представити Міло Роберто. Батьки: Кім і Роберто (посмертно, за допомогою штучного запліднення)».

— Міло тут завдяки любові його матері і батька. Якщо хтось засуджує подібне, це означає, світ втратив почуття пропорції. Ми намагалися завести дитину за допомогою штучного запліднення до смерті Роберто. Якби мій чоловік був живий, Міло був би зачатий в шлюбі. Що змінює смерть Роберто? — відповідала Кім у відповідь на критику.

Кім виховала хлопчиків і померла від раку кісток і печінки в 55 років у себе вдома в Сурреї, в Англії. Її старший син Стефано продовжив сімейний бізнес. Тепер історії «Love is …» малює її син Білл. За умовами договору, він ставить на малюнках підпис Кім, хоча її вже немає в живих.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Реальна історія, яка доводить, що закон бумеранга завжди спрацьовує