Ми нарешті дізналися, що викликає лейкемію у дітей — і вияснили як їх захистити від неї

Для розвитку лейкемії у дитини має збігтися два фактора.

Суперечки про причини появи поширеного типу раку у дітей серед медичної спільноти тривали вже близько 100 роківТепер, завдяки роботі професора Мела Грівза з Інституту дослідження раку в Лондоні, таємниця розкрита.

Гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) вражає 1 з 2000 дітей. За іронією долі, саме сучасний спосіб життя без мікробів і високий рівень чистоти, сприяє формуванню захворювання. Що дійсно дивно, так це те, що його можна запобігти.

Щоб зробити цей прорив, професор Грівз провів метааналіз, вивчивши 30-річну медичну літературу і зібравши дані від колег по всьому світу. Його пошук включав дослідження в сфері генетики, епідеміології, імунології, клітинної біології та багато чого іншого.

У цьому дослідженні професор Грівз виключив можливі хімічні речовини в навколишньому середовищі, іонізуюче випромінювання, електромагнітні хвилі і вплив проводів високої напруги (електричних кабелів).

Об’єднання стількох розрізнених шматочків головоломки і усунення помилкових причин дозволило йому сформулювати «єдину теорію лейкемії». І це жахливе захворювання для дитини та її батьків може бути припинено.

Ця вичерпна робота підтверджує «теорію відстроченого зараження». За словами професора Грівза, «наукове дослідження переконливо доводить, що гострий лімфобластний лейкоз має явну біологічну причину і викликається різними інфекціями у схильних дітей, імунна система яких не була належним чином загартована».

Діти, народжені з певною генетичною мутацією, мають схильність до ОЛЛ. Ця мутація відбувається випадково в утробі матері. Вона залишатиметься прихованою до тих пір, поки не відбудеться другий «удар», коли імунна система не зможе зустріти достатню кількість мікробів протягом першого року життя, щоб загартуватися.

Здорова кількість бактерій дозволяє імунній системі навчитися правильно боротися з патогенами.

Якщо дитина виростає в дитинстві без впливу мікробів з навколишнього середовища або інших дітей, у неї може розвинутися ОЛЛ. Але в подальшому потрібно звичайна інфекція, щоб в кінцевому підсумку викликати цю форму лейкемії.

В цілому, повномасштабна ОЛЛ відбувається тільки в 1% випадків, коли присутня мутація. Відсутність патогенів як фактора пояснює, чому ця форма дитячої лейкемії поширена в багатьох, розвинених країнах, але майже відсутня в країнах, що розвиваються.

Що дивує, так це кілька розрізнених шматочків головоломки, складеної професором Грівзом, щоб сформулювати це відкриття.

Наприклад, однією з підказок був спалах свинячого грипу в Мілані, в результаті якого у семи дітей розвинулася ОЛЛ. Інша ознака полягає в тому, що діти, народжені природним шляхом, мають менший ризик розвитку цієї форми раку.

Це пов’язано з тим, що діти, які проходять через вагінальний канал, піддаються впливу більшої кількості мікробів, ніж діти, народжені шляхом кесаревого розтину. Крім того, діти, які перебувають на грудному вигодовуванні, мають менший ризик, так як вони отримують здорові бактерії.

Навіть у тварин, особливо мишей, коли вони живуть в середовищі, вільному від патогенів, часто розвивається лейкоз.

Професор Грівз закликає батьків не надто турбуватися про те, щоб утримувати дитину в стерильності, і пропонує кілька порад щодо профілактики захворювання, в тому числі менше турбуватися про дитячі інфекції і дозволяти маленьким дітям грати з інші дітьми.

Це дослідження коли-небудь навіть може допомогти запобігти розвитку інших аутоімунних захворювань, включаючи діабет 1 типу та алергію. Вплив здорових мікробів може допомогти запобігти ОЛЛ і, можливо, інші аутоімунні захворювання.

Так що геть стерильність і антибактеріальне мило!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: