«Москва сльозам не вірить» очима американки

«Москва сльозам не вірить» — культовий фільм, на якому виросло не одне покоління. Ми любимо і знаємо напам’ять кожну репліку, кожну сценку. А недавно одна американка теж подивилася цей фільм, і у неї склалася своя окрема думка про нього. Свої думки вона виклала в соцмережах. Пост вмить став популярним. А що, і правда — свіжо і весело. Текст поста наводимо нижче.

Подивилася фільм «Москва сльозам не вірить» зі своєю американською подругою Кріс. Все таки оскарівське кіно, як не крути. Мені захотілося, щоб моя подруга, яка обожнює російську класичну літературу, ознайомилася з цим шедевром кінокласики. Дивилися з англійськими субтитрами. Під кінець фільму Кріс сказала, що у неї є багато питань.

— Оксана, я не розумію, чому якщо Катя була директором такої великої фабрики і у неї в підпорядкуванні було три тисячі чоловік, вона жила удвох з дитиною (!!!) практично в дірці в стіні. Це ж неймовірно: двоє людей живуть в такій квартирі. Директор великого підприємства спить у вітальні на розкладному дивані! Як це розуміти?

— Ну, Кріс, справа була ж ще в Союзі, тоді ми всі так жили. Я жила в такій квартирі з сестрою і батьками. Ми з сестрою спали теж у вітальні на розкладних диванах.

— Так, але твої ж батьки не були такими великими босами, як героїня Катя?

— Але у нас тоді було загальна рівність і братерство …

— Але ж ти сама говорила, що комуністи мали набагато більше, а хіба Катя була комуністом, маючи керівну посаду? До речі, чому там мама Миколи промовляє фразу «Хіба в ресторані пристойно нагодують?»

У вас що, годували погано в тому числі і в ресторанах, але тоді як же вони існували і довго не виходили з бізнесу? Я почухала потилицю, але Кріс продовжувала свої питання на засипку.

— Чому вона, будучи таким великим босом, їздить на такому транспорті, який постійно ламається? Її зарплати директора не вистачає на пристойну машину?

Моя розповідь про багаторічні черги на автомобіль і про те, що жигулі зовсім ніяка не розволюха, а дуже навіть пристойна машина на ті часи, Кріс не переконала. Вона продовжувала задавати питання:

— Оксана, я не розумію. Ось Катя — вона така красуня і розумниця, домоглася всього сама, дочку виховала, але вона схоже ніяк не може відчути себе щасливою тільки тому, що поруч немає чоловіка? Цей Гоша, у якого комплекс неповноцінності, тому що його кохана жінка більше заробляє, кинув її по-хамськи, а вона замість того, щоб забити на нього, шукає його по всій Москві, втративши всіляку гордість і гідність?

А потім вона його зі сльозами на очах приймає назад, але вона що, не розуміє, що у них стосунки все одно не складуться: вона ж більше за нього заробляє, а для нього це — проблема. А значить він — гівно-мужик, is not he?

Хіба я не права?

Чому творці фільму червоною ниткою проводять думку про те, що жінка, чого б вона не домоглася, все одно — неповноцінна, якщо у неї поруч немає «штанів?».

Що це за маячня, поясни мені, пліз?

До речі, якщо у когось виникли темні думки з приводу бекграунду Кріс, не підкопаєшся, відразу говорю. Кріс — сліпуча красуня-блондинка розміру small, володарка чорного пояса карате, в свої 58 без єдиної пластичної операції виглядає на 45, перебуває в щасливому шлюбі зі своїм красенем чоловіком — процвітаючим хірургом-ортопедом, живе з ним в замку спалень на десять, з прислугою і на березі озера, і сама при цьому доктор наук, має успішну приватну практику клінічного психолога. Мати трьох дітей. 
Кажу ж: не підкопаєшся. Я прочитала лекцію для Кріс, починаючи копати ще з 17-го року, але вона мене просто вбивала наповал своєю незатуманеною логікою успішної і щасливої американки.

Кожен історичний пасаж, який я намагалася висунути, вона тут же припиняла. Так ми і провели удвох вечір, погодившись, що на все відповіддю є загадкова слов’янська душа. Тільки Кріс ще додала під кінець білого вина в келиху:

— Як добре все-таки, Оксі, що ти звідти поїхала. Ну не можу я тебе уявити, що ти сидиш на табуретці і жуєш власні соплі: «Як довго я тебе шукала! Як довго я тебе шукала!»

Які же це нісенітниці, ну просто огидно! Хоча в цілому фільм не поганий і я багато нового дізналася з вашої історії радянського періоду. А що ще цікавенького ти маєш подивитися?

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  23 фотографії Марлона Брандо, після яких Ви закохаєтесь в нього, навіть якщо не знали до цього моменту