Навіть у власній квартирі не можна бути впевненим у своїй безпеці

Сучасна людина ризикує буквально на кожному кроці, навіть у власній квартирі не можна бути впевненим у своїй безпеці. Ми зібрали найпоширеніші фактори ризику. Прочитайте статтю і швидше робіть заходи.

Вінілові шпалери.

Вони красиві, їх легко клеїти і можна мити, але полівінілхлорид, який наділяє шпалери такими властивостями, негативно впливає на легені, печінку, викликає мігрені, нудоту і навіть онкологічні захворювання.

Лінолеум.

Найпопулярніше підлогове покриття містить токсичні смоли, ксилол, толуол, які викликають подразнення очей, шкірні хвороби, нервові розлади.

Ламінат.

Друге за популярністю покриття для підлоги. Небезпечне тим, що містить формальдегіди, які порушують роботу травної та нервової систем, провокують алергію і бронхіальну астму. При виборі увагу потрібно звертати на клас: Е0 — ідеально, Е1 — допустимо, Е2 і вище — краще не брати.

Матрац і м’які меблі.

Як правило тканини, просочують спеціальними засобами, які не загоряються (найчастіше це полібромовані дифенілові ефіри (ПБДЕ)), які викликають хвороби щитоподібної залози, погіршують якість сперми, а у матерів накопичуються в грудному молоці. Вчені наполягають на забороні цих речовин.

Ліжко.

В білизні часто заводяться постільні кліщі, ці мікроскопічні паразити часто викликають алергію. Щоб себе забезпечити, необхідно регулярно міняти постільну білизну і прати подушки і ковдри при температурі не нижче 60 градусів.

Новий килим.

Токсичним є клей, який використовується для основи синтетичних килимів. Якщо килим має різкий неприємний запах, спочатку його потрібно провітрити на балконі протягом декількох днів і тільки потім стелити в житловій кімнаті.

Шторка у ванній.

У теплих вологих приміщеннях активно розвиваються бактерії і грибки, які викликають різні захворювання. Шторки необхідно регулярно мити, щоб вони довше служили, і періодично міняти.

Лазерний принтер.

При роботі найдрібніші частинки фарби потрапляють в повітря, а потім осідають в легенях. Не стійте поруч з принтером, коли він друкує, і не забувайте провітрювати, щоб не нашкодити своєму організму.

Нафталін.

Це речовина, яку наші бабусі використовували для боротьби з міллю, недавно потрапила в список заборонених, однак у продажі іноді зустрічається. Отруїтися нафталіном цілком реально, просто розбираючи стару шафу в маленькому приміщенні, яке не провітрюється. 

Дихлофос.

Найпопулярніший засіб для знищення комах в будинку. Будьте обережні і добре провітрюйте кімнати, інакше ризикуєте отруїтися разом з тарганами.

Освіжувачі повітря і мийні засоби.

Шкідливий вплив надають етиленгліколь і терпени, які входять до складу освіжувачів повітря і мийних засобів для унітазів і раковин. Не забувайте використовувати рукавички і провітрювати туалет і ванну кімнату після прибирання.

Азбест.

Широко використовується при будівництві, наприклад, для шиферної покрівлі. Небезпеку становить пил — частинки азбесту потрапляють в легені і залишаються в них назавжди, викликаючи різні захворювання аж до раку. При нарізці азбестоцементних плит необхідно надягати респіратор, а всередині приміщення постаратися обійтися і зовсім без плит.

Цвіль.

Виробляє мільярди спор на добу і потрапляє в організм людини при диханні. Астма, пневмонія, шкірні висипання, розлад шлунка, головні болі, носові кровотечі — ось неповний список захворювань, які провокує цвіль.

Свинцеві фарби.

Вони відмінно виглядають і довго служить, але, як тільки з’являються тріщини, починають виділятися свинцеві сполуки, від яких страждають ЦНС, клітини крові, мозку і нирок. Найбільше їх впливу піддаються вагітні та діти.

Ртутні градусники.

Небезпечні тим, що їх легко розбити. Ртутні кульки майже неможливо зібрати повністю, а значить метал буде випаровуватися і повільно отруювати організм. Для знешкодження речовин краще викликати фахівців, і ні в якому разі не збирати ртуть віником або пилососом. Купуйте електронний градусник, а ртутний приберіть подалі.

Дитячі іграшки.

Фталати, що містяться в пластиці, схожі за структурою до жіночого статевого гормону естрогену і негативно впливають на ранній розвиток хлопчиків, а у дорослих знижують вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону.

Пластикові пляшки.

Містять шкідливу речовину бісфенол А, бажано не пити воду з таких пляшок, вдома можна встановити фільтр, а з собою брати воду в металевій флязі або в пляшці з пластика з маркуванням «без бісфенолу», «ВРА free» або «0% ВРА». У багатьох країнах ця речовина вже заборонена, в нашій поки ніяк не контролюється.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  15 б'юті-порад, здатних перетворити простачку в королеву краси