Не тільки погана мати, але ще і дружина так собі

Взагалі, весело спостерігати за своєю сім’єю, коли я тимчасово виходжу з ладу. Дитина принесла з садка чергову хворобу, сама пару днів пошмигала носом, а мене нагородила температурою, кашлем і низьким тиском. Обережно висунувши ніс з-під ковдри, я прислухаюся, як там справи на нашому сімейному фронті. І ось з одного боку смішно, а з іншого — трохи сумно і змушує задуматися.

З ранку мене розбудила дитина, голосно повідомивши мені у вухо, що він покакав. Повідомив він саме мені, тому що протягом його 4 років розбиратися з цим питанням йому допомагала саме я. Весело, але ж правда, мами набагато частіше мають справу з екскрементами, ніж тати. Про це навіть часто іронізують: «Ой, як мило! Він не знає, як поміняти дитині підгузник». Але я та ще фемофашистка, тому я прохрипіла чоловікові у вухо: «Він покакав, йди розбирайся». У нього просто не було шансів відкосити.

А далі почався звичайний день сім’ї, з однією лише різницею: мама зайняла почесне місце перед телевізором, а тато пішов шарудіти по господарству. Звичайні справи: помити посуд, погодувати дітей, вийти з собакою, прибрати наслідки сніданку дітей, розвісити білизну, завантажити ще раз пралку, розрулити дитячий конфлікт, зібрати по дому сміття і донести до смітника, погодувати собаку, ще раз розрулити дитячий конфлікт, видати всім люлей, видати альбом і фарби, щоб вони нарешті чимось зайнялися.

Через 15 хвилин прибрати наслідки дитячих малюнків, піти піти в ванну, сісти нарешті і поїсти самому (чоловік, як дитина, радів залишкам дитячої каші). До обіду чоловік на низькому старті готувався вискочити з будинку, і коли я «обрадувала» його перспективою піти погуляти з молодшим, сходити в магазин, пропилососити (я другу добу хворію, підлога заросла собачою шерстю) і зробити саморобку в дитячий садок, чоловік майже розплакався.

Це я все до чого? А до того, що це не смішно. Я пам’ятаю, як в моїй батьківській родині мій люблячий і в усіх відношеннях прекрасний тато ставився до побуту. Йому не потрібен туалет в будинку — значить, і нікому не потрібен, йому не треба кухонний гарнітур і гаряча вода — значить, можна не робити. І все це відбувалося тому, що мама дуже ревно берегла тата від «жіночої» роботи. З усіма наслідками його побутових рішень — туалет на вулиці, відсутність гарячої води, нормальних меблів і побутової техніки — розбиралася мама.

Вона довгий час прала руками і мила посуд у крижаній воді, вона ходила в туалет на вулицю, залишаючи грудну дочку вдома в ліжечку. Вона, як абсолютно правильна жінка, створювала затишок і не капала на мізки главі сімейства! Легке у неї було життя, чи багато подяки вона за це отримала ?! Ні грама.

Хоча не можна сказати, що тато не любив маму і нас. Він умів заспокоїти дитину, підміняв її на господарстві, коли мама хворіла, але ось по повній, кожен день, до нудоти, він жодного разу не занурився в цей буденний побут, в цю саму «жіночу» роботу з усіма наслідками своїх рішень.

А й справді, я роблю багато речей прискіпливо і ретельно, тому що оцінюю наслідки цих рішень. Наприклад, я купую дітям якісний демісезонний одяг і взуття, тому що знаю ціну промоклим ногам і спітнілим на вітрі шиях — дитячі хвороби. Я ретельно мию посуд, фрукти і овочі, тому що знову ж таки встигла поплакати через дитячі проноси і хворі животи. Я купую дітям багато різної і якісної їжі, тому що знаю, яким боком може вилізти погане харчування і порушена харчова поведінка.

Я прискіпливо розкладаю речі по полицях, сортую білизну в прання, рівно розвішую її на мотузці, тому що вже хапнула наслідків від недбалого ставлення до побуту: полинялі, пом’яті речі і біганина зранку, тому що ніхто не знає, що де лежить. І коли я побачила чоловіка в дверях, який радісно відрапортував: «Я все зробив, я пішов!», я видала йому ще список справ, який теж потрібно зробити. І це не примха жінки, а необхідність.

У моїй батьківській родині дуже несправедливо ставилися до жіночої праці, ну ніби як: «Подумаєш, вона вдома сидить. Що, їй важко посуд пару раз вимити ?!». А зараз виявляється, що тільки мама і мила цей посуд більшу частину життя. Як тільки я поставила умову в своїй сім’ї: мити посуд порівну — тоді в нашому домі з’явилася посудомийка! І це стосується багатьох аспектів життя: виховання дітей, витрати грошей, відпочинку і т. д.

Як тільки чоловік по повній впрягається в цей не дуже приємний віз під назвою «побут, діти, господарство», так відразу з’являються необхідні речі і умови. А поки це робить жінка, та ще й мовчки, згладжуючи кути, кажучи дітям про тата: «Він втомився, він багато працює», не клюючи зайвий раз мозок на тему зламаного крану, то все так і буде залишатися на своїх місцях.

Тому я частіше дозволяю собі лежати на дивані, надаючи своїм чоловікам право розбиратися з наслідками своїх дій: з брудним посудом, з линяючою собакою, з незручними меблями, з пранням і брудними підлогами, з порваними шкарпетками і тим, що діти блискавично виростають з усього одягу.

Днями чоловік поїде одягати старшого сина до школи, дотримуючись вимог шкільного дрес-коду, заодно в черговий раз обурюватися на високі ціни, погану якість речей і примхливість нашого сина. А ще його чекає перші шкільні збори, через день він буде робити зі старшим сином уроки і вигулювати молодшого, поєднуючи все це з приготуванням їжі та прибиранням квартири. А я … А я піду на роботі втомлюся!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Пілот розвернув літак, а одну з пасажирок попросили покинути борт